Posted in Kısa Dönemli Etkiler

Güneş & Mars Kavuşumu, Retro Satürn’e 150 derece… ”RAĞMEN” YAPMAK ZAMANI!


by Nakamura Teii
by Nakamura Teii

Güneş Yengeç’e giriverdi… YAZ GELDİ :)

İkizlerdeki Mars da Güneş’in ensesinde ne vakittir… Yani pürtelaş bir hal, ”hadi ama artık noolucaksa olsun!” dercesine bir enerji var üzerimizde :)

Lakin Güneş & Mars Kavuşumu, Retro yapıp Akrep’e geçen Satürn’e 150 derece yapıyor. Ve Mars da bi tık sonra Yengeç’e girmek üzere…

MEALİ;

İnsan gazla çalışır :))))

Bu aralar Aslan’daki Venüs Jüpiter kavuşumunun, Uranüs’e yaptığı üçgen açı, tam da böyle bir ruh halinin tetikleyicisidir ;) Bize şan şöhret ve zafer vaad eden işlere koşmak, kılçık kırpık, eksik gedik olan yerleri ise ihmal etmek arzumuz vardır.

Ama işin hası gazla değil emekle ve kararlılıkla yapılır. Bir ömür önüne hiç aksama, hiç sorun, hiç sorgulama çıkmadan ilerlemiş olan kişi, ilk engelde tökezler, morali çöker… Çözüm üretme yeteneği güdük kalır :)

Sonradan sorun olabilecek detayları iyiden ayıklanmamış işler ise, hızla yenilip midemize oturur… Lezzetleri çabuk tükenir… Hazımları zor olur :)

Bu aralar halletme arzusu duyduğumuz her işe sakin ve serin bir gözle bakıp, sonradan soruna yol açabilecek konuları ayıklamak zamanıdır.

Ama insan evladının bir de, yokuşa giren izi takip etmekten vaz geçme, serme, bırakma, kabuğuna çekilip aklınca kendini rahatta tutma eğilimi vardır… İşte bu hallere tikkat!

Zaman zor da gelse, dar da gelse, pürüz de çıksa, önümüze koyduğumuz hedeflere küçük ama kararlı ve özenli adımlarla ilerlemek, kolaylaştırıcı olmayan çevre koşullarına RAĞMEN YAPMAK zamanıdır.

En büyük keşifler, en etkileyici zaferler, uzun ve zahmetli çalışmalar sonucunda elde edilmiş, ön yüzün şanı, arkada yaşanmış olanların zorunu unutturmuştur…

Öyleyse bu aralar HEPİMİZE YÜREKTE KARARLILIK BULMAK NASİP OLSUN… YOLUMUZ AÇIK OLSUN :)

Bu yazının sonuna da bir Oblivion çok acayip çekici violinist Chee Yun’dan gelsin! Siz bu kız bu kadar güzel diye mi sana albüm yapalım bebeğim dediklerini zannediyorsunuz :))) Yoksa o güzel parmacıklarına acımadan ”ve tüm diğer herşeye rağmen” çalıştığı için mi?

Advertisements

Author:

Kendi Halinde Bir Yıldız Gözlemcisi

3 thoughts on “Güneş & Mars Kavuşumu, Retro Satürn’e 150 derece… ”RAĞMEN” YAPMAK ZAMANI!

 1. Ahh sevgili Junocum,yılların tecrübesi,acılar,yerle bir edilmeler,korkular,terkedilmeler, hep gazımızın alınması için miş…. Dem bu Dem ki AŞKmış aslolan… ”Dünya”daki görünürlüğünü seyre dalmakmış efendimin… Bugün günlerden GÜZELLÄ°K diye güne uyanmakmış besbelli… Size teşekkür ediyor sevgiyle kucaklıyorum…Yolunuz gönlünüz kaleminiz açık olsun…[?]

 2. In my life there’s been heartache and pain
  I don’t know if I can face it again
  Can’t stop now, I’ve traveled so far, to change this lonely life

  Let’s talk about love, I want to know what love is.
  ‘The love that you feel inside’

  :)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.