Posted in Astroloji, Burçlar, Kısa Dönemli Etkiler

Boğa’da Merkür – Mars Kavuşumu, Ay da Satürn’e Karşıt; ASLINDA KİMLE KAVGALIYIZ BELLİ DEĞİL :)


by Helen Nelson-Reed
by Helen Nelson-Reed

Bu aralar – bir hafta kadar sürer – Boğa’daki Merkür ve Mars yakın plan dans ediyorlar. Üstelik, Pluto ve Lilith ile büyük üçgen, Jüpiter ile de kare durumdalar.

Vee bugün Ay İkizler’e girdiği için Yay’daki retro Satürn’e karşıt konumda…

MEALİ;

Özetle feci sabit fikirliyiz Cancağızım…

Kimse bizden iyisini bilmiyor, ve düşünemiyor. Kimse olayların gidişatı hakkkında bizden daha ”DOĞRU” bir bakışa ve duruşa sahip değil!

Hassasız… Bir çok veriyi bir arada yakalıyor ve kafamızda evirip çevirip bir sürü anlam çıkartıyoruz… Ama gel gör ki, dışa vurmakta, dile dökmekte, ya da uygun sözcükler ve davranışlarla yansıtıp, anlaşılır biri olmakta zorluk çekiyoruz. Birilerinin bizi konuşmadan anlamasını, ya da biz sert ve sivri sözcükler seçsek de, niyetimizin mucizevi bir şekilde herkes tarafından bilinmesini FENA HALDE arzuluyoruz. Yapmayana da FECİ kızgınız :))))

NOOLUCAK BÖYLE HIMMM :))))

Bu aralar insan ilişkileri bize aşağıdaki konularda ayna tutabilir;

– Etrafımızda ”bencil ve duyarsız” bulduğumuz kişiler olabilir. Ama dikkatle bakarsak, biz de bir şekilde  kendimize dönük ve benmerkezciyiz. Olayları ve tavırları, BİZE yönelik bir tehdit olarak görüp, tepkilerimizi bu yönde vermeye yatkınız. Dolayısıyla, kendi algılarımıza gömülüp, büyük resimden uzaklaşıyor olabiliriz.

– Saldırgan olmadığımızı düşünsek de, kendimizi savunmak adına kapalı, iletişim kurulması zor, takıntılı ve inatçı tavrımızla, etrafımızdaki insanlara ”tehditkar ve uzlaşmaz” görünüyor olabiliriz.

– Israrla yapmaya ve yaptırtmaya çalıştığımız şeyleri şöyle bir gözden geçirmemizde fayda olabilir. Belki de hayatımızı çekilmez hale getiren, İLLE DE BÖYLE OLACAK diye tutunduğumuz kalıplardır…

İnsan çatışma gördü mü ya boğuşarak, ya da direnerek, gerilimi tetikler. Bu hayatta kalma güdümüzün çarpık bir yansımasıdır!

Oysa birileriyle inatlaşma noktasına geliyorsak, ipi germek yerine bırakmak, karşımızdakinin koluna girip çatışmayı beslemekten aldığı gücü ortadan kaldırmak, onu da silahsız ve savunmasız hale getirir ;)

İnsanlar HERŞEYİ kişisel alırlar… Ve hiç tanımadıkları biriyle dahi iletişimlerinde, kişisel tarihleri, karşılarındaki kişiyle paylaşımlarını gölgeler.

Önyargılar, savunma güdüleri, korunma arzuları, kendini ezdirmeme ve üzdürmeme kaygıları, kabul edilme tutkusu, iletişim girişimlerini ”DUYGUSAL ANLAMDA SAĞIR” bir hale dönüştürür.

Geçmişinde acı deneyimleri, pişmanlıkları, kırgınlıkları, yıkımları olmayan insan yoktur. Ama aynı kalıplara takılı kalmazsak, geleceği, geçmişin bir tekrarı gibi yaşamamak mümkündür :)

İnsanları dinlerken ”BANA NE DİYOR?” diye değil, ”BU İNSANIN DERDİ NE?” diye dinlersek, daha az alınır ve üzülür, tepkilerimizi de daha mantıklı ve yapıcı veririz.

Kendimizi anlatırken de, SADECE NEYE İHTİYACIMIZ OLDUĞUNU açıkça ve sakince ifade etmemiz yeterlidir.

Karşımızdaki insanların bizim taleplerimize verecekleri tepkileri olabildiğince TARAFSIZ gözlemek ise – ZOR GELSE DE – yine bizim kendimize olan borcumuzdur :) Bu tepkiler, o insanla iletişimimizde hangi düğmelere basmanın daha uygun olacağı hakkında ipuçlarıyla doludur…

İnsanlar çoğu kez – tıpkı bizim gibi – aslında her kavgalarında en fazla kendileriyle kavga ederler.

Niyetimiz ”BAĞCI DÖVMEK DEĞİL ÜZÜM YEMEK” olsun bu aralar… Bu bizi birçok çatışmaya kararmış bir gözle girmekten ve bir çok ilişkiyi inat ve duyarsızlık nedeniyle tehlikeye atmaktan koruyacaktır.

Sabredip, Selamet Bulmak Dileğiyle :)

İnsan İnsana İhtiyaç Duyar konulu bir şarkı gider bu yazıya… Bir yerinde diyor ki: ”Büyükler bazen çocuktan da çocukça davranırlar!” … People – Barbara Streisand

Advertisements

Author:

Kendi Halinde Bir Yıldız Gözlemcisi

14 thoughts on “Boğa’da Merkür – Mars Kavuşumu, Ay da Satürn’e Karşıt; ASLINDA KİMLE KAVGALIYIZ BELLİ DEĞİL :)

 1. Merhaba juno,bir yıldır sizi takip ediyorum. Jüpiter gezegeni şans getirir diye heryerde okuyordum. Bu sene benim burcuma girdi. Ama hayatımın en kötü senelerinden birini yaşadım. Bunu anlayamadım ve artık astrolojiye inanmıyorum. Bu konuyla ilgili bir açıklama yapabilirmisiniz. Sevgiler

  1. Benim Aslandaki Jüpiter hakkında hem genel hem de burçlara göre yazılarım var. Sitede arama seçeneğini kullanarak lütfen onları okuyunuz.

  2. Tamda zamanında okudum bunu yarın doğum günüm fakat ben coooookk sıkıntı yaşıyorum evet itiraf edeyim kendimle savaşıyorum karşımdaki insan balık ben ise boğa. ..
   Varın gerisini siz yardimci olun :(

  3. Kehf suresi hizir v musa yolculugunu okuyun hersey gorundugu gibi degildir.. şer gordugunuz hayr hayr gordugunuz ser olabilir

 2. Selam

  Valla bazen öyle bir denk geliyoruz ki tebessüm ediyorum genişce..Neyse bu sefer önerileri zaten yapabiliyormuşum.. iyi yani…J

  Sevgiler

  Sennur

 3. Sevgili Juno’m ben bu didiklerini geçen hafta yaşadım.Ahh dedim junom bunu önce yazaydı ben de kendime stop diyeydim.
  Bazen yıldızları solladığımı düşünmüyor değilim.Önce yaşıyorum sonra okuyorum.Öperim yüreciğinden ışığın daim olsun.

 4. Kimi yöntemleri, fikirleri tecrübeyle veya örnek alarak içselleştirmiş, rutin halde veya refleks olarak hali hazırda uyguluyor olabiliriz.
  Fakat bunun adını koymak, derli toplu halde bir davranış biçimi/tavsiyesi olarak sunmak başka bir şey.
  Siz bunu çok güzel yapıyorsunuz juno :)
  Uzun uzun övücem ama vaktim yok :)
  Başka yazılarda da görüşmek üzere.

 5. Gercekten daha dün böyle davrandim ve hala bu kötü ruh halini atatmaya çalışıyorum. Okuduğum en iyi astroloji yorumları: )

 6. Vallahi cunocum bu söyledigin etkiler bu gün sabahtan beri var,keskin sirke modundayım bu günü sag salim atlatsam diyorum kimseye atlamadan , bugün extra soslumu yoksam?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.