Posted in Kısa Dönemli Etkiler

Boğa’daki Ay Pluto ve Lilith ile Üçgen; KIRMIZI MI GÖRDÜN CİCİMM :)


Vintage Poster

Bugün Boğa’daki  AY, Pluto ve Lilith ile üçgen açılar yapıyor. Ama bu üçgenden de Balık’taki Chiron – Merkür – Neptün üçlüsüne uçurtma çıkıyor…

”Anlat bakalım JUNO!” diyorsanız, devamı aşağıda :)))

Bugün ”bu kez ezilen, üzülen, feda eden, kaybeden, mahrum kalan, sabreden ben olmayacağım!” kafasındayız…

Bize, ayağımıza basılıyormuş, hakkımız yeniyormuş, istediğimiz bir şeyin önüne engel konuyormuş, bir şey parmaklarımızın arasından kayıyormuş gibi hissettiren olaylar karşısında, elinde muleta sallayan matador görmüş boğa gibi hissetmemiz münkün :)

Ya da aklımıza bir şeyin istediğimiz gibi gitmeyeceğini, yine bir çapanoğlu çıkıp işimizin bozulacağını, ya da yine kurban durumuna düşenin biz olacağımızı düşündüren bir gelişme ile, ”içedönük karartma ve kendini yiyip bitirme moduna” girmemiz gayet mümkün. Hatta varsayımlarımızla hareketa kalkıp, sanki umduklarımız olmuşcasına tavır filan bile alabiliriz ;)

İşbu hallerden birine girmek üzere hissederseniz, aşağıdaki başlıkları şöyle bir değerlendirin… Hani bir şey kaybetmezsiniz;

– Diyelim ki biri sizi kızdırarak, kışkırtarak, had bildirerek, boy ölçüşmeye çağırarak, ya da sadece ilgisiz ve aldırışsız davranarak deli etmek istiyor…  BUNDAN SİZE NE :))) Sonuçta istediğini vererek ASLINDA KENDİNİ KAYBEDEN ve ona paye veren siz olmayacak mısınız?

– Diyelim ki bir şeyi çok istiyorsunuz ama bir türlü olmuyor! Bunun size yönelik bir komplo değil de, evrenden gelen bir korunma, bir sakınılma olmadığından emin misiniz? Belki de bundan vazgeçerek  kendinizi daha hayırlı bir kapının önünde bulacaksınız?

– Diyelim ki, bir şeyin hayatınızdan çıkası var… Peşinden koşarak, elinden çekerek, kafa atarak, olay çıkartarak, onu ne kadar orada tutacaksınız? Bu  bedelinin size ne kadar büyük olacağının farkında mısınız?

– Diyelim ki haksızlığa uğradınız! Bunun gerçekten de sizi değersiz biri yapacağını kim söyledi? Ne yani şimdi haksızlık ile öne geçen, sayı yapan değerli mi oldu, yoksa özdeğerinden mi kaybetti? Peki bu ayak oyununun karşılığını misliyle vermek sizi daha mı güçlü yapacak yoksa sadece beğenmediğiniz kişi ile aynı seviyeye mi inmiş olacaksınız?

Bu evrende hiç bir hakkın kaybolmayacağına ve siz adil, dengeli, sakin, kararlı olduğunuz müddetçe mutlaka tertemiz yollar açılacağına inanarak ayaklarınızın üzerine basmanın gücünü hiç tattınız mı? Eğer bunu bilseydiniz, asla kendinizi ezik, bozuk, yitik, kırık ya da umutsuz bulmazdınız!

Kırmızıda DUR, Yeşilde GEÇ diye boşuna konulmamış trafik kuralları :))) Kalbiniz fazla kırmızıya döndü mü, yeşili görene kadar ara verin. Zira şimdi atacağınız her adımın hata olasılığı daha yüksek.

Bereketi, çözümü, cevabı, kolaylığı, huzuru ve herkesin tatmadığı türden bir gücü, yeşile geçince bulacaksınız ;)

Corazon Loco – yani bir nevi Deli Yürek – El Cigala efendim :))))

Advertisements

Author:

Kendi Halinde Bir Yıldız Gözlemcisi

18 thoughts on “Boğa’daki Ay Pluto ve Lilith ile Üçgen; KIRMIZI MI GÖRDÜN CİCİMM :)

  1. Keşke sizi daha erken okusaymisim gün boyu bana yapılan haksizliklari düşündüm yer yer ezik hissettim yer yer öfkeli Sizi dinleyip kırmızıya donen kalbimi yeşil yanana kadar bekleyip ara versem iyi olur :)) yoksa bu hal en çok bana zarar tamda gününde bu isabetli yorumunuz su an bu durumda olan herkes için dogru yolda olduklarina dair bir mesaj bence yureginize sağlık:))

  2. bu kadar mı beni anlatır bir yazı ya hayretler içerisindeyim…. aslında an oluyor kendime söz geçiriyorum duruyorum ama an oluyor bakıyorum kendimi kaptırmış gidiyorum.bu yazı işte tam kendimi kaptırıp gittiğim bir anda bir uyarı mesajı olarak geldi… Ellerinize yüreğinize sağlık.. teşekkürler…

  3. Bir kez daha uyarınızla bir çuval inciri berbat etmenin sınırından döndüm. Yazdıklarınız ile 23 marttaki halim özellikle ” varsayımlarımızla hareketa kalkma” hali tıpatıp aynı idi. İyi ki varsınız…

  4. aslından herşeye çatmaya kavgaya hazır olan milletimiz son günlerde gerçekten çok daha öfkeli… gezegenlerin konumlarından mıdır diyeceğm ama tüm gezegenler dört dörtlük olsa bile biz toplumca hazırız zaten kibirlenmeye öfkelenmeye… hele ergen çocuklar… anlatılmaz öfkeliler sürekli birilerine laf sokup insanları küçük görüyorlar… toplum olarak kendi nefsimizin çirkinliğini göremeyip RABBİMİZİN yarattığı sanat eserlerine kibirlenerek bakıp kendimizi kaf dağının zirvesine yerleştirdik. ALLAH SONUMUZU HAYIR EYLESİN İNŞALLAH….

  5. Nice güzel günlere ,gecelere… Tanrıça ışığınız aydinlatiyor… 4 nisan dolunay tespitinizi sabırsızlıkla bekliyorum.

    Sevgimle.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.