Posted in Kısa Dönemli Etkiler

Koç Burcunda Mars & Venüs Kavuşumu; TUTTURUYOM İSTİYOM ZAMANI :)


Serbest Uçuş :)
Serbest Uçuş :)

Mars, en has adamı olan Koç Burcuna girdi… Üstelik, arzunun, hazzın, rafine zevklerin, ve değer verdiğimiz ya da hayatı yaşanmaya değer kıldığına inandığımız dünyevi manevi her bir şeyin temsilcisi olan Venüs de, karşıt burcu sayılan Koç’ta ve Mars ile, manita kıvamında kolkola!

Bu minvalde, Mars & Venüs ikilisinin, Yay’daki Satürn ve Aslan’daki Juno ile üçgeni var. Ve hatta, bu gün İkizlerde olan Ay ve Kova’da olan Merkür’ün Mars & Venüs ikilisin 60 derecelik tatlı, dengeleyici açıları var.

Lakin Satürn, Güneş & Neptün ikilisine kare…

Göklerde hal bu iken, acep ne düşer insan evladını payına derseniz;

Ortamların enerjisi  ”Atıl Kurt” kıvamında :) Tutkunun, beklentinin, ısrarcılığın, nefs ve gurur meselesi edip de peşine düştüğümüz ya da hayat memat konusu bilip ucuna asıldığımız her şey için, şansları, koşulları ve hatta kendimizi sonuna kadar zorlamak eğilimindeyiz.

Olmazsa olmazlarımız, tepemizi didikleyen bir alaycı kuş gibi bizi rahat bırakmıyor :))) Veee biz kafamıza koyduğumuz her şeyle ilgili ”tutturuyom istiyom” kıvamındayız!

Ammaa… Hayat bizi ”olmazsa olmaz” planlarımızın içindeki, su kaçıran noktalarla yüzyüze getirmekte…

Her şeyin ”tam istediğimiz gibi” olmayabileceği gerçeğini erken görmekte büyük hayır var bu aralar. Zira adımlarımızı ”ille de” beklentilerimize uydurmak için fazla kasarsak, alacağımız sonuçlar ummadığımız ziyanlara yol açabilir. Hayatın bize yol vermeyebileceği noktaları göz ardı etmeyerek güncellemekte fayda var yol haritamızı. Zira dimyata pirince giderken, evdeki bulguru zayi etmekten bu şekilde korunabiliriz.

Önceliklerimizi gözden geçirmemizde fayda var. Elbette bunu yaparken ilk başta biraz hayal kırıklığı, biraz ”Ama ben çooook istemiştim böyle olmasını” ya da ”Yine mi hesapta olmayan kısıtlamalar yaa…” hüznü olabilir :) Ama, unutmayın ki, gerçeği olduğu gibi görmek ve olasılıklara duygularımızla değil mantığımızla ve sağduyumuzla yaklaşmak, bizi ileride yaşanabilecek sorunlardan koruyacaktır.

Mars & Venüs enerjisini, ille benim dediğim olsun diye dayatmak için değil, en hayırlı çözümleri bulmak ve bunları cesurca uygulamak için kullanın bu ara.

Engeller sizi hırslandırmasın… Ama yıldırmasın da! Yılmak, küsmek, ya da inatla ”bildiğimizi okumak” yerine, gerçekten öncelikli olanlara sahip çıkmak için bulunabilecek, en sağlam yolu bulmak lazım…

Biz, hayatımızdan sorumluyuz. Bu nedenle de üzerimize düşenin ve elimizden gelenin en iyisini yapmakla yükümlüyüz. Ama başkalarının ya da hayatın yerine kararlar almak ya da olayları belirli bir yönde ZORLAMAK bizim işimiz değil. 

Bazen, güvendiğimiz / güvenmek istediğimiz insanlar beklediğimiz gibi davranmayabilir. Ya da olayların bizim istediğimiz yönde gelişmeyebileceğini gösteren işaretler çıkabilir önümüze.  Böyle durumlarda üste gidici olmak yerine SINIRLARIMIZI çizmektir bize kalan.

Hayatımızı ”zararlı madde” ya da ”göründüğü gibi olmayabilir” etiketlerini gözardı ederek, ya da kendimizi / çevremizi paralayıp ateşe vererek, düzeltemez, kendimize böyle bir gelecek inşa edemeyiz.

Hem, günde 40 milyon veriye maruz kalan ama sadece 2,000 veriyi değerlendirebilen bir varlıkken insan evladı, kim ”en iyi olanın” ne olduğunu gerçekten bildiğini iddia edebilir ki?

Akış yüzümüzü belirli bir yöne doğru döndürüyorsa, olandaki hayrı görmek, cesaretimizi kaybetmek yerine, gücümüzü ve odağımızı daha verimli alanlara ve çözümlere yönlendirmektir öyleyse yapılması gereken.

BUGÜN aşırılıkları, sonradan sorun çıkarabilecek kıl tüy durumları, göz ardı ettiğimiz engelleri fark etmek, ve bunlara ilişkin sakin, serin, akıllı çözümler üretmek adına HARİKA bir gün :)

CESARET, COŞKU ve İMANLA…

Jovano Jovaneke … Nigel Kennedy’nin kemanı ve Kroke orkestrasının yorumu ile;

Advertisements

Author:

Kendi Halinde Bir Yıldız Gözlemcisi

34 thoughts on “Koç Burcunda Mars & Venüs Kavuşumu; TUTTURUYOM İSTİYOM ZAMANI :)

 1. coşku kısmını henüz çok hissedemesemde cesaret ve imanla atıl kurt kıvamındayım hakkaten. akış da sanki bu yolda önümdeki engelleri açıyor gibi düşünmek istiyorum. borca girmekten korkuyorum ama gerekli olduğu konusunda kendimi ikna etmeye hazırım. hakkımızda hayırlısı.
  seviyorum sizi. her şey gönlünüzce olur inşallah.

 2. Bak simdi yaa!!! Gecen sefer de boyle olduydu!! yok bu konunun benimle hic alakasi yok Junocum dedigim anda hersey degisti ve dedigin durumun icinde buldum kendimi!! Hayirlara vesile olsun diyip yolumuza tirsak tirsak devam edelim, yine bi yeni level daha!! Haydiii breee!! :p

 3. Tam da birden fazla alanda girişimlerede bulunduğum,plan yaptığım,enerjimi yoğunlaştırdığım zamanda aslında hissettiğm ancak adını koyamadığım durumları ifade etmişsiniz. Bu aşamada önerileriniz çok önemli. Mutlaka dikkate alacağım. Teşekkürler.

 4. Bu yazdıklarınızdan ille de olmasını istediğimiz ama olmayan şey üzerinde ısrar etmemiz gerektiğini mi anlamak gerekiyor acaba? Ben tam anlayamadım da :)

  1. O zaman ”nerede durmanız gerektiğini” fark ettirmesi için dua edin inandığınız güce…
   Zira evren bize daima mesaj verir.
   Ve biz almak için gönüllü olduğumuzda mutlaka duyarız.

 5. Engeller sizi hırslandırmasın… Ama yıldırmasın da! Hhııııııııııııııııııı.. bu kadar kolay sanki!
  canımcım junocum, bunu yapabilmek deveye hendek atlatmaktan da zor!

  1. Konuyu bilmiyorum ama benim hikayemde bu sorunun cevabı, öğrendiğim bilgileri hemencecik hayatıma entegre edebilirim sanrısı. Ama temeli deniz kumundan atmışız tabi hehe. Yani sanırım insan sahiden kabullense kabullenmiş olduğu için artık canı yanmaz. Demek ki acaba daha tam mı kabullenemedik… 🍓🍒🍐🍇🍎Size meyve salatası yabdım. (: fitaminli neşeli. Kabul edin lütfen.

   1. yani bu şunun gibi sanırım insanın sevdiği biri ölür , sonunda kabullenir ama yine de içi acır illa ki acır em azından özlwe ama ölüm olmayan durumlar da akıl akıl bir karara varamıyor sanırsam sonuçta kimse ölmemiş , durum ölmüş diriltmeye çalışıyorsun ama dirençle karşılaşıyorsun yapılcak da bişey yok zaten ama bilemiyorum neden o depresyon .

 6. az evvel, zaman kısıtı dolayısıyla yet(e)meyeceğim bir meselede mantığın işaret ettiklerine bakarak bir karar aldım ve “junoya bir bakayım, bu aralar durumlar neymiş” diyerek açtım sayfayı. tam da yazınızın tariflediği durum içerisinde hafif bir tebessümle okudum :) yine çok isabetli ve destekleyici kelimeleriniz. tekrar ve hep teşekkürler ^^

 7. Sizinle tekrar görüşmeyi çok istiyorum umarım beni hatırlamışsınızdır:)) gökyüzü kelimelere ançak bu kadar içten dökülür…keşke dün okusaymışım:)) an ve an gerçekti…elinize ruhunuza sağlık…(persopone)

 8. Juno cum her yazını dörtgözle hevesle bekliyorum bir iç ferahligi beklentisiyle okuyorum da. Bütün yazılarında ana tema ”zorlamayın, akışa bırakın” gibi geliyor artık bana. Ya da ben öyle anlamaya meylediyorum. Doğru olan birşey de var o da şu ki; böyle yaptıkça da degistiremeyecegim durumları kabullenmek kolaylaşıyor. Yükselen ve ay burcu yengeç olan birisi olarak tüm o takıntılı hallerimden ”Amaaan boşver gitsin” moduna geçiyorum birden. Peki hırs ve mücadele? Esasen neyi kafaya takıp ne ile mücadele ye girisirsek onu hepten büyütüyoruz sanki. Öz burcu koç olan biri olarak ta bu mars enerjisi bana kabullenme atarlan artık biraz da diye içimde fısıldıyor ama galiba akışa bırakmak tembelliği işime geliyor yine.Bu mutluluga odaklanarak yaşamak çok yıpratıcı :((

 9. Merhaba, nasılsınız, siz benim uğraşımı biliyorsunuz 6 ay önce olmayacak dediginiz ortaklık olmadı, 6 aydır uğraşıyorum olmuyor bu sefer olacak gibi, çok farklı bir 3 lü ortaklık kuruyorum bu ortaklığa imza atmak için mart 2015 ayı itibariyle tarih söylemeniz mümkün mü? Destekleriniz için çok teşekkür ederim, hakkınızı helal edin, tekrar görüşmek üzere.

  1. Yaw ne ezberci büyüttüler bu nesli :)))
   Hiç bir şey yapyın diyen var mı?
   Dikkatli olun, sorun yaratabilecke yerleri atlamayın diyip duruyorum…
   Kime diyorum :)))

 10. Juno bilgine başvurmak istiyorum kabul edersen. Ay ve Güneş tutulmaları hangi burçta gerçekleşiyorsa haritamızda o burcun bulunduğu eve mi bakmak lazım? Eğer o burç zararlı konumdaysa tutulumun etkisi nasıl olur? Nisan ayında terazi burcunda bir tutulma gerçekleşecekmiş ve benim terazim 2. evde mars’ta. 😓 Sevgiler…

 11. Ben de bissürü şey istiyom ama hiç tutturmuyom.. söylesen Juno, bu Mart ayında dananın kuyruğu kopcak mı? tutturmasak da kopacak mı, yoksa tutturursak mı kopacak? tutmazsak da kopar mı ki ne dersin?? :P

 12. Bir seçimde ısrarlı olup başardığımızı sandığımız da elde ettiğimiz,seçimi erteleyip sonradan yeni bir seçimle elde ettiğimizin arasında iyi bir macera farkı oluyor…
  Kolay gelsin herkese:))

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.