Posted in Kısa Dönemli Etkiler

Burçlar Hakkında Sivri, Hınzır & Cüretkar Yorumlar; NEYE İNANIR?


Mona Indian
Mona Indian

Yaw ben ne zamandır hiç bir burcun nasırına basıp, nefret ve tehdit mesajları almadım :)))) Ehhh vaktidir… Bugün, ”inanma” konseptini deşmeye karar verdim!

Buyurun efendim, Burç ve Yükselen Burç’a göre okuyun;

KOÇ ve Yükselen KOÇ: Olasılıklara… Koç’un olmuş bitmiş işle ilgisi yoktur :))) Yani herkesin duyduğuna bildiğine inansan noolur, inanmasan noolur? Ama yeni ve keşfedilmeye açık bir olasılık, Koç’un gözlerinin yaşarmasına neden olur. Bir de Koç bir şeye inandı mı vazgeçmesi çok zordur. Yeni bir olasılık öncelik kazanana dek, son keşfine sımsıkı tutunur.

BOĞA ve Yükselen BOĞA: Kontrol edebildiklerine… Boğa avucunda yoğurduğu şeye inanır. Bir kavram, çözüm, araç onun somut olarak kullanıp sonuç elde edebildiği hale gelmeden, Boğa ”soğuk” durur. Ama bir fikrin işe yaradığına bifiil ikna oldu mu da, kolay kolay kimse onu bu inancından vaz geçiremez :)

İKİZLER ve Yükselen İKİZLER: Kah onaaa… kah bunaaa… Ama yani inandığı şeyi bi savunur ki, bizzat keşfini kendi yaptı sanırsın :))) İlgisini çeken her şeyin dibini karıştırır ve hoşuna giden hele de ”oricinal” bir şey buldu mu, bir müddet o konuyu gündeminin baş köşesine taşır ve etrafına da tanıtıp yaymayı iş edinir.  Yukarıdaki ”bir müddet” ifadesinin altını gırmızıylan çizerim :))))

YENGEÇ ve Yükselen YENGEÇ: Belli olmaz :))))) Yengeç hep kuşkudadır… Yani inandığı bir şeyin ”öyle olmayadabileceği” fikrinin kapısını hep açık tutar. Ama bunu dışa yansıtır mı yooo :))) Ne düşündüğü sorulduğunda ise, çok keskin bir yargı bildirmek yerine, her yere çekilebilecek geniiiiiiş bir açıklama yapar. Taa ki, bir his onun içine doğup, doğal bir kanaat oluşana dek… Öyle bir kanaat oluştuğunda da sebebini sorun, anlatamaz!

ASLAN ve Yükselen ASLAN: KESİNKES İNANIR! Aslan bir şeye inanıyorsa, bunu vurucu, koşulsuz, aksi iddia edilemez bir gerçek olarak görür ve bu şekilde de yansıtır. Fikirleri için kavga çıkartmaya, onun inandığı şeylere inanmayanlara cephe almaya doğal bir yatkınlığı vardır :))) Valla inandığı şey gözünün önünde ufalanıp gitmediği ya da Aslan bu yolda çok ciddi bir şeyleri kaybetmediği sürece, o neye inanıyorsa öyledir :)))

BAŞAK ve Yükselen BAŞAK: Denenmiş, tekrar denenmiş, defaatle kullanılmış, el alışkanlığı haline gelmiş şeylere inanır. Geleneksel ve sıkıntı çıkartmayacağı emin olan her kavram ile arası iyidir :))) Yeni şeyleri merak eder, araştırır, öğrenir… Ama başı sıkıştı mı yine en iyi bildiği yoldan gider. Fikirleri, yollarını, çözümlerini yıllar içinde mükemmelleştirir. Ama olabildiğince aslını, özünü değiştirmez.

TERAZİ ve Yükselen TERAZİ: Bi şeye inanamaz :)))) Acabaları bitmez… Sistemine giren her yeni bilgi, dengesini bir daha bozar ve onu yepyeni düşüncelere gark eder :))) Tüm olasılıkları tartar… Hiç birinin önermesini göz ardı edebilemez… Bu yüzden de adları kararsız ve sonuç üretmek konusunda çekimser insana çıkmıştır!

AKREP ve Yükselen AKREP: KİMSE BİLMEEEZZZ KİMSE BİLLLMEEEZZZZ :))))))) O kendi uhdesinde olan şeylere inanır. Ortaya dökülenlerin sırrının da döküldüğüne ve değerinin azaldığına inanır. O yüzden etrafında şüphe uyandırır, ama kendisi içindeki doğrudan ASLA şüphe etmez!

YAY ve Yükselen YAY: O neye inanıyorsa doğrudur ki :)))))))))

OĞLAK ve Yükselen OĞLAK: Bizzat el atıp yaptığı şeyden aldığı sonuca inanır. Pratik yararını göremediği hiç bir şeye de inanmaz. NOKTA :)))))

KOVA ve Yükselen KOVA: O mükemmelliğe inanır! Mükemmel olduğu kanıtlanmamış hiç birşeye inanamaz… O yüzden -yani eskaza herhangi bir yanlış fikre kapılmış olmamak için – her şeyin altında bir şey arar, hata bulur, uymayan parçaları didikler… Uyanı bile acaba başka yerde daha mı iyi durur ki diye yerinden eder :)))) Kurulan her dengeyi bizzat bozarak, inançsızlığını haklı çıkartır… Offf offf :))))))

BALIK ve Yükselen BALIK: Onlar inanmazlar! Anlar ve bilirler… Ya da umurları bilem olmassss :)))))

Advertisements

Author:

Kendi Halinde Bir Yıldız Gözlemcisi

9 thoughts on “Burçlar Hakkında Sivri, Hınzır & Cüretkar Yorumlar; NEYE İNANIR?

  1. vallaaaa doğru söze ne denir ama eksikler var junom… bir yayı aşikar gerçeğe bile inandırabilmek için göbeğin çatlar annenden emdiğin süt damla damla burnundan gelir amaaaa yay yine inanmaz hep takıntı hep takıntı… hayatım yaylarla dolu bu konuda master yaptım :)))

  2. Gökyüzünü adeta okuyorsun JUNO. Bu sefer yazınızı Güneş burcu KOÇ , Balığı 9 , Koçu da 10. ev olan eşim için yazınızı okudum.Kariyer ve eğitim hayatınde hayal kırıklığı yaşamış olan eşim için yazılarınız örtüşüyor. Ancak Balığı 7. evim olan kendim için yorum getiremedim. Benim Mumum da adi lerinden herhalde.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.