Posted in Kısa Dönemli Etkiler

Güneş – Pluto Kavuşumu Chiron’a 60 Derece … ŞİFA GÜNLERİ


Reve D'Or by Sergio Lopez
Reve D’Or by Sergio Lopez

Güneş – Pluto Kavuşumu Chiron’a 60 derece… Bu şifalı açı birkaç gündür var :) Ama DOLUNAY bu açının önüne geçti. Önüne geçerken de, aslında yolunu açtı; DOLUNAY resmi büyütür… Vehameti arttırır. Dikkatimiz, dolunayın ışığında altı çizilenlere doğru çekilir ve biz bir çözüm üretmek için daha yoğun bir arzu duyarız. Bu aralar, hastalıklar, eksiklikler, takıntılar, sorunlar, tıkanıklıklar, KAYGI-VERİCİ bir boyutta önümüze dökülüp bizi ŞİFA’yı aramaya ve kabul etmeye yöneltmektedir! Gelin bu açının biraz daha derinine inelim; İnsan değişimi ”hayal eder” ama yapmakta isteksizdir… Bir şeyler aksamaya, yorulmaya, işlevini yerine getirmemeye, ya da zarar vermeye başlayınca onlara el atmamız daha elzem olur. Yani çaba zarurete tabidir ;)

Varlığı, benliği, sağlığı, diriliği temsil eden Güneş’in, Pluto ile kavuşumu, bir çeşit kayıp, eksilme, çürüme veya yıkımla birlikte gelen kaçınılmaz değişimi ifade eder. Bu açının Uranüs’e yaptığı kare, ihtiyacın en beklenmedik şekillerde kendini ortaya koymasını, kapıdan kaçsak bacadan girip bizi bulmasını kolaylaştırır.

Bu aralar, hepimizin hayatında bir ucundan ”artık ayakta kalmayan” ya da ”müdahale isteyen” konuların patır patır önümüze dökülmesi doğaldır. Duruşumuz, düşünce sistemimiz, ilişkilerimiz, bedenimiz veya yaşadığımız ev/hayat/ortam üzerinde operasyona kalkmamız için evren sinyal vermektedir. Chiron’un, Güneş – Pluto ikilisine yaptığı 60’lık açı ise bu müdahalelerin ŞİFA ile sonuçlanacağına dair hayırlı bir göstergedir.

Bizim kendimize karşı görevimiz, olduğu gibi korumak değil, işimize yarar hale getirmektir… İşinize yaramayan, işlevini yerine getirmeyen, enerjinin tıkanmasına yol açan hiç bir fiziksel, duygusal, zihinsel oluşumun hayatınızda durmasına izin vermeyin. Evren bizi istediğimiz gibi kalmak için korumaya almaz ama akış içinde dönüşmek için daima destekler!

Ve birşeyleri dönüştürürken, ”hayatınızda neden bu kadar tıkanıklık oluştuğunu” kendinize sormaktan da çekinmeyin… Zira temizlemek sadece biraz çabaya malolur. Ama aynı hataları tekrar etmek bir ömüre… Umutlu ve şifalı bir şarkıyla bitsin bu yazı :)

Into The Mystic – Van Morrison

Advertisements

Author:

Kendi Halinde Bir Yıldız Gözlemcisi

15 thoughts on “Güneş – Pluto Kavuşumu Chiron’a 60 Derece … ŞİFA GÜNLERİ

 1. 4-5 gündür kendımde en sevmedıgım seyleri, yanlış olduğunu bıle bıle ve kendıme resmen engel olamadan yapmamın nedenini açıklıyor sanırım bu yazı :) Demekki o eksik yönlerin, hatalı duyguların dönüşme, şifalanma vakti gelmiş ki hayat bana yansımaları bir bir gösteriyor. Yüreğinize sağlık. Sevgiler ! :)

 2. Hayatımdaki tıkanıklıkları düşünüyorum özellikle son 2 gündür… ve bazı kararlar da aldım dünden beri. Yarım saat önce de düğmeye bastım. Üzerine bu yazıyı okudum.. ve kararım daha bi içime sindi…Teşekkürler :)

 3. Sevgili juno,yazın yine herkesin kendine göre mutlaka bir pay çıkaracağı türden olmuş…zorunlu vazgeçişler ya da dönüşümler bazen acı verir insana,ama biliriz ki olması gereken budur…bu bahsettiğiniz durum ne kadar süre ile etkili olacak? Bu dönüşümlerin olumlu-olumsuz sonuçlarını ne zaman görmeye başlarız?

  1. Güneş – Pluto kavuşumu birkaç gündür etkiliydi. Birkaç gün daha etkili olur. Ama Uranüs – PLuto karesi ve Chiron 60 derece açısı, nereden baksak Nisan ayına kadar bizimle… SONUÇ görmeye başlamak insanın elinde olan birşey :))) Gezegenler bizi değiştirmiyor… Gezegenlerin durumu olanları hikaye ediyor o kadar! Değişmeyen, değiştirmeyen, bildiğini okuyan, inadına tutunan olmaz mı olur. Gökler naapsın, ben naapiyim ;)

   1. Siz de haklısınız:)))gezegenler bizi değiştirmiyor,değişmek için fırsat sunuyor desem aynı bakış açısında olur muyuz acaba?ayrıca sizin başka birşey yapmanıza gerek yok,siz yazmaya devam edin yeter…:))

 4. Bence evren bize, almamız gereken dersler için, bazı yaşantılar kurgulayıp sunuyor. Bu yaşananlar sırasında bize, ufak ufak mesajlar veriyor tıpkı öncü depremler gibi. Biz bahanelere sığınıp mesajı almadığımız sürece, şiddeti hafif artarak öncü depremler devam ediyor. Bakıyor ki bizde bahane çok veeee o büyük deprem geliyor. Darmadağın oluyor ve istesek de istemesek de almamız gereken dersi alıyoruz. Ciddi bir şok döneminden sonra, şöyle bir geriye dönüp baktığımızda, aslında bize ne çok mesaj verildiğini anlıyoruz. Aaa şöylede olmuştu nasıl anlayamadım, böylede olmuştu nasıl tanıyamadım diye hayıflanıp duruyoruz. Ama artık çok geç dağıldık bir kere. Kendime ve herkese tavsiye; büyük bir deprem yaşamamak için, küçük sarsıntıları, ince mesajları hiç hafife almayıp üzerinde düşünmek “acaba evren bana ne demek istiyor” diye. Ben dersimi aldım, dağıldım ve şifalanıyorum şu aralar. Sevgiler ve teşekkürler JUNO…

 5. Ayrıca juno aynı yıl doğanlarda hep aynı nası oluyorda evlilik eşi gösteriyor…o sene herkez aynı modelle yada aynı,burc la evlenılecek değil ya nedır bu juno ??

  1. Nasıl yani ben mi demişim evlilik eşi diye :)))
   YOK CANIM! Bu biraz TV astrologu tarzı bir yorum…
   Aldırmayın… Sevgiler

 6. Aralik ayinda 8 yildir calistigim isimden ayrilmistim, simdi tekrar eski isime geri donme durumum var. Sanirim yukarida bahsettigin konunun bu yasadigimla ilgisi var. Umarim benim icin hayirli bir sonuc olur ve eski isimi tekrar kazanirim sevgili juno.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.