Posted in Ay Döngüleri

6 Aralık 2014, İkizler Burcu’ndaki DOLUNAY’ın Burçlara Göre Etkileri…


Digital Artwork
Anonym Digital Artwork

 

6 Aralık günü İstanbul’a göre saat 14:27 itibariyle, 2014 yılının en son DOLUNAY’ını yaşayacağız.

Cüretkar ve talepkar bir DOLUNAY bekliyor bizi… Yeterince bekletildiğini, yeterince haksızlığa uğradığını, yeterince ertelendiğini ve artık sesini yükseltip, hakkı olanı alması gerektiğini düşündüğü için, neyi dağıttığını çok da umursamayan bir DOLUNAY!

Sahip çıkmakla ilgili bir derdimiz var bu aralar… Hak, kazanç, öncelik, önem, saygınlık, gibi konularda girişilecek her türlü mücadele kapımızda…

Uzunca bir süredir bastırdığımız için bize acı vermiş olan düşünceler açığa çıkacak… Ya da acı vermesi korkusu ile bastırılan, ertelenen adımlar atılacak…

 • Değer verdiğimiz şeyler ve onları kaybetmemek için yapacağımız cesur girişimler,
 • Kendimizi yeterince ortaya koyamadığımız için kaybetmek üzere olduğumuzu düşündüğümüz haklar, fırsatlar, kazançlar,
 • Başkalarının talepleri/öncelikleri/hakları ile kendi arzularımız arasında kalacağımız seçimler,
 • Zamanında netleşmemiş sınırların yeniden çizilmesi, üzerinde anlaşılmış ama hoşnut olunmamış kuralların yeniden düzenlenmesi için uğraşacağımız durumlar,

ile sınanacağız.

BURÇ ve YÜKSELEN BURÇ için okunmasında fayda olan etkiler aşağıdadır. EĞER GÜNEŞİNİZ YA DA YÜKSELENİNİZ GİRDİĞİ BURCUN SON DERECELERİNE YAKINSA LÜTFEN BİR SONRAKİ BURCU DA OKUYUN;

KOÇ ve Yükselen KOÇ: Değer algılarınızı ve öncelikler sıralamanızı elden geçireceğiniz, ve bu değerlendirmelere göre planlarınızda değişiklik yapıp, aksiyon alacağınız bir DOLUNAY bekliyor sizi. Hayatınızda ”doğru gitmiyor” gibi görünen şeylerle ilgili sorumluluk almaya, eksikliğini hissettiğiniz unsurlar konusunda kendi eksiklerinizi kapatmaya karar vereceksiniz. Ve en önemlisi, etrafınızdaki insanlara bakış açınızı ve tutumunuzu gözden geçirecek, bazı insanlarla aranızdaki mesafeyi kapatmayı, bazılarını ise hayatınızdan çıkartmayı tercih edeceksiniz. Unutmayın; değişimi arzu ediyorsanız, önce tavrınızı değiştirmek zorundasınız. Zira siz yapmazsanız, hayat sizi buna mecbur bırakacak… Kolay gelsin :)

BOĞA ve Yükselen BOĞA: Sahip olduklarınızı daha iyi kullanmak, atıl kalan değerleri ise elinizden çıkartmak ve daha işe yarar hale dönüştürmekle ilgili bir süreç var önünüzde. Alım – satım konularına odaklanmak, iş değiştirmek, ya da para kazanma şeklinizi gözden geçirmek için ideal bir zaman… Bu DOLUNAY’da kendinize neyi kazanmak için neden vazgeçtiğinizi sorun ve içinize sinerek adım atın. Yoksa sonrasında kayba uğramış, eksilmiş, ucuza gitmiş gibi hissedersiniz. Özdeğer algınızı yeniden yapılandırmak için de çaba göstermeniz gereken bir zaman. Lütfen kendinizi sahip olduklarınızla ya da tükettiklerinizle ölçmeyi bırakın. Zaman korkularınızı, kaygılarınızı ve geçmişle bağlarınızı kökten dönüştürme zamanı… haberiniz olsun!

İKİZLER ve Yükselen İKİZLER: Evveet… İşte İkizler için gönül işlerine ve yol arkadaşlıklarına el atma, gidişata bir çeki-düzen verme vakti :))) Kendinizi önemli, değerli, vazgeçilmez hissetmek istediğiniz bir süreç ve bu duygunun hayatınıza aldığınız gönül ya da iş ortaklarınızdan gelmesini umuyorsunuz! Ama bu kez uzlaşıp kaynaşmak yerine, sorgulayıp zorlamaktan yanasınız. Size umduğunuz katkıyı yapmayan, hoşlandığınız gibi davranmayan insanlara yol verme eğilimi gösterebilirsiniz. Talepkar ve ödünsüz tavrınız ilişkilerinizde bitişlere ya da konsept değişikliklerine yol açacaktır. O yüzden gözden çıkardığınız ilişkileri adabıyla bitirin. Kaybetmek istemediğiniz insanların üzerine ise ”bu limondan ne kadar su çıkartabileceğinizi” görmek için gitmeyin.

YENGEÇ ve Yükselen YENGEÇ: Kıskaçlı bebecikler için kendilerine çeki düzen verme vakti… Biliyorum, siz alışkanlıklarınızdan vazgeçmeyi, geçmişi arkanızda bırakmayı, kendinizi zora sokmayı sevmezsiniz ama; atılım yapmak için fiziksel ve duygusal yüklerinizden kurtulmak, düzen kurmak için dolapları temizlemek, becerikli hissetmek için aksiyona geçmek lazım… Eski rahat ayakkabılarınızın içinden çıkmak zorundasınız. İş değiştirmek ya da iş yapma biçiminizi değiştirmek için de, sağlık ve fiziksel kondisyon konularında yeni bir sisteme geçmek için de iyi bir dönem… Hayatla bağlarınızı sağlamlaştırmayı, göbek bağı kurduğunuz insanlarla ilişkilerinizi yeniden yapılandırmayı ve gerektiğinde yalnız başınıza da ayakta kalmayı, artık öğrenin.

ASLAN ve Yükselen ASLAN: Ooo haşmetmeapların risk iştahı bu aralar kabarık :))) Potansiyelinizi gerçekleştirmenize mani olduğunu düşündüğünüz hiç bir şeye daha fazla emek ve zaman vermek niyetinde değilsiniz. Yüzünüzü yeni frısatlara çevirmek, olasılıkları değerlendirmek, enerjinizi yeni-yepyeni konulara odaklamak veee gönlünüzün dümenini size yeni heyecanlar yaşatacak işlere ya da insanlara doğru kırmak istiyorsunuzzz! Yapın yapın ama… Sırf hareket olsun diye her aklınıza geleni yapmamaya da azcık tikkat edin ;) Elinizde olan oynaş ve uğraşlardan artık ”elektrik” almıyorsanız, mesafe alın ve kalıcı bir değişimi adım adım planlayın… Ama yeni olsun çamurdan olsun diye önünüze gelen her maceraya uçan kafa dalmayın pliiizz :)

BAŞAK ve Yükselen BAŞAK: Bu aralar  ”sorumluluk” anlayışınızı ya da ”görev bildiğiniz şeylerin” içeriğini yeniden değerlendirdiğiniz bir sürece girebilirsiniz. Yeni bir işe başlamayı düşünmek, iş yerinizde yeni işlevler üstlenmek, size para ya da prestij kazandıracak planlar yapmak için uygun bir zamandır. Öte yandan, aile düzeninizde, özel hayatınızın yapısında, yaşadığınız mekanda bazı değişimler yapmanız da gerekebilir… Tadilat tamirat işlerine girebilir, hasta olan bir yakınınızla ilgilenebilir, bir evlat ya da bir ebeveyn olarak konumunuzu/tavrınızı değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Her halükarda hayatınız alıştığınız halden çıkacak gibi görünüyor ve siz akışa uyum sağlamak durumunda kalacaksınız. Kasmamaya gayret edin :)

TERAZİ ve Yükselen TERAZİ: Hayat planlarınızda radikal değişimler yapma eğilimi içindesiniz. Genelde olanı muhafaza etmeye yönelikken, bu ara ileri doğru atılım yapmaya teşnesiniz. Seyahat etmeye, yeni bir şeyler öğrenmeye ve denemeye pek isteklisiniz. Taşınmaya karar verdiyseniz, onun için de uygun bir zaman. Yani ruh ikliminiz gayet seyyar ve seyyal :)  Aslında bu duygunun derinine inerseniz, sizi zayıf, yetersiz, güçsüz, ya da kayıp hissettiren hiç bir şeye artık izin vermemek yönünde bir cesaret hissettiğinizi ve hayatınıza yön verirken benimsediğiniz genel tutuma yönelik bir öz-eleştiri içine girdiğinizi, düzen / bağlılık / bağımlılık algınızı, toptan sorguladığınızı fark edeceksiniz… EH HAYIRLI OLSUN :)

AKREP ve Yükselen AKREP: Kendi değerinizi bilme ve bildirme zamanınız gelmiş sizin şekerim :) Ya hep ya hiçlere oynamaya, size bariz getirileri olacak işlere ve insanlara yatırım yapıp, beklentinizi karşılamayanları açığa almaya kararlısınız. İş girişimlerine yatkın, yeni tekliflere açık, risk almaya istekli, gözden çıkartılacak şeyleri arkanızda bırakmaya ise pek açıksınız. DOLUNAY sizi önemsediklerinizi elde etmek için bir şeylerden vazgeçmek zorunda bırakacak. Yaşama ve/veya çalışma biçiminizi, ve yerinizi değiştirmeniz mümkün. Hayat düzeninizde sürpriz dönüşümlere yol açacak olaylar ve insanlarla da karşılaşabilirsiniz. Tek uyarım; yeniyi karşılarken, eski hatalarınızı tekrarlamayın ki, değişim hakikaten yenilik ve değer katsın ömrünüze… ”Yani istedim yaptım, spor oldu” gibi olmasın ;)

YAY ve Yükselen YAY: Hani hep değiştiren (ortamı/durumu/bağlantı şeklini) siz olurdunuz ya… Bu kez değişen siz olacak gibi duruyorsunuz :) İş ve gönül ilişkilerinize bakış açınızı ve beklentilerinizi mercek altına alacaksınız. Özgür ruhlu olduğunuzu söyleseniz de siz, ilişkiler üzerinden kendini değerlendiren, kendini önemsemek için bağlar kuran birisiniz. Kimi neden önemsediğinizi ya da neden önemsemediğinizi anlamak, size kendiniz hakkında çok fazla ipucu verecek bu aralar. Enerjinizi odakladığınız yerler, öncelikleriniz, önem sıralamanız, hatta paranızı ve kaynaklarınızı kullanma şekliniz radikal olarak değişecek. Hayatınıza anlam katma biçiminizi, mutlu olmaktan, sevmek ve sevilmekten ne anladığınızı bir daha düşüneceksiniz… Hayırlı olsun ;)

OĞLAK ve Yükselen OĞLAK: İnziva devriniz gelmiş sizin… Görünürde çok aktif olsanız, hatta fedakarca çalıştığınız, kendinizi düşünecek fırsat bulamadığınız bir süreçten geçseniz dahi, asıl yoğunluğunuz içinizde olacak bu aralar. Yani asıl işinizi hayatınızın geri planını derleyip toplarken yapacak, içinizdeki ihmal edilmiş köşeleri bulup onları temizleyecek, arka bahçenizi mercek altına alacaksınız. Güvenlik alanınıza, başınızın üzerindeki çatıya, geçmişinizle olan bağlarınıza bakışınız değişecek. Alıştığınız sistemin dışına çıkmanız gerektiğini, özel hayatınızı yeniden düzenlemeniz, hatta fiziksel alışkalıklarınızı bile dönüştürmeniz gerektiğini fark edeceksiniz. İhmal ettiğiniz sağlık konularına eğilmek ya da zihinsel/duygusal terapilere başlamak için de oldukça uygun bir zaman. Şifa Olsun :)

KOVA ve Yükselen KOVA: Bu aralar size YENİLİK olsun da ne olursa olsun :))) Tek kelime ile fırsat peşindesiniz. Konu ister iş olsun, ister aşk… Önünüze çıkabilecek bütün olasılıkları değerlendirmek, enerjinizi olabildiğince yeni işler için kullanmak, geçmişten beri düşünüp atamadığınız adımları atıp, hayat planlarınıza yepyeni bir boyut katmak istiyorsunuz. Yetersizlik kaygısı, yalnızlık korkusu, kayıp endişesi, suçluluk hissi gibi, bilinçaltınızın mezarlığından çıkma hayaletlere kapılmazsanız, önünüz açık. Ama yeni el attığınız işlerde de, eski kaygıları ve ayak bağlarını bırakamadan yürümeye çalışırsanız, ya da artık geçmişte kalması gereken ilişkilere veya alışkanlıklara veda edemezseniz enerjiniz çok düşer ve ileri gidemezsiniz, HABERİNİZ OLSUN!

BALIK ve Yükselen BALIK: İşinizi şansa, kadere, kısmete bırakmak yerine İNSİYATİF almanız gereken bir zamandasınız! Güvende olmak mı istiyorsunuz, hayatınızın sınırlarını belirlemek ve önünüzü görmek ihtiyacında mısınız? O zaman kendinize sınır çizmekten kaçınmayın. İş bulmak, sorumluluk almak, kendinizi aktif bir biçimde ortaya koymak, tercihlerinizi belirtmek, duruşunuzu netleştirmek için süper iyi bir zaman :) Durmayın yapın… Zaten yapmaz da yine ortama, duruma, zamana, başkalarının insiyatifine bırakırsanız, bu defa kendinizi ciddi anlamda ortada kalmış hissedeceğiniz bir sürece girebilirsiniz. Para veya prestij kaybına uğramamak için risk almak ya da istediklerinizi elde etmek için bazı taleplerinizden geri adım atmak durumunda da kalabilirsiniz. Ama bilin ki hayat size risk gibi görünen durumların içine gizlenmiş fırsatlar sunacak bu aralar… GÖZÜNÜZ GÖNLÜNÜZ AÇIK OLSUN :)

Advertisements

Author:

Kendi Halinde Bir Yıldız Gözlemcisi

21 thoughts on “6 Aralık 2014, İkizler Burcu’ndaki DOLUNAY’ın Burçlara Göre Etkileri…

 1. Düşünmüyorum, düşünemiyorum… Hedefe kilitlenmiş torpedo gibiyim. :)) Herşeyi 1 milyon kere düşünen ben neden böyleyim bu aralar? Düşünürsem vazgeçerim diye otomatik pilota mı aldı beni acaba yukarıdaki ne dersin? Olabilir mi?
  Bir diğer soru da (bu daha kolay :) ) öz burcum ile ay burcum aynı olduğundan, öz burç değerlendirmeleri genellikle yükselenden daha uygun oluyor benim için. Bana mı öyle geliyor yoksa ay burcunun bu konuda bir etkisi var mı?
  Sevgiler

 2. o kadar güzel yazıyorsunuz ki her seferinde yorum yapmak istiyorum ama tekrara düşüyorum.
  (ilişkiler üzerinden kendini değerlendiren, kendini önemsemek için bağlar kuran birisiniz.) tek cümle süper anlatım. iyi ki varsınız.

 3. doğru yorumlar yapıyorsunuz kesinlikle!..ama biraz daha psikolojiden, ruh halimizden çıkıp da daha hayatımıza dahil olabilecekler konusunda yorumlar getirseniz :) anlatabildim mi bilmem :) insanoğlu işte ne doyumsuz, ne çok şey istiyor değil mii :) bu arada ben bir terazi memnun oldum :)

  1. Hayat bizim başımıza ne geleceği ile değil, deneyimlerimizden ne öğreneceğimizle ilgilidir.
   Bilinebilir KADER yoktur…
   Şu ”ruh hali” dediğiniz şey yüzünden yaptığımız seçimlerle şekillenen ”eğitim yöntemleri” vardır.
   Hayattan nasiplenebilmek için gerekli olan bakış açısını edinmekten başka kurtuluşu yok insanın…
   Ama kaderi bilmeye ve anlatmaya kadir olduğunu düşünenler de var :)))
   Yapana da uyana da selamlar olsun…

 4. Bi sey sormak istedm. Benim burcum Ikizler ve yukselenim Oglak . acaba hem ikizler burcu ve oglak yukseleni olan oglak burcu mu beni ilgilendiriyor ?

 5. bugün oldukça hassastım duygusaldım, bi kaç dk önce siteye bi göz atayım dedim dolunay olduğunu öğrendim bugünün, yorumlarda oldukça doğru:)eksik olmayın juno hanım:)

 6. bilgilerinizi bizimle paylaştığınız yolumuza ışık tutmamıza yardımcı olduğunuz için yürekten teşekkürler…. inanın yazılarınız benim hayatıma, kalbime ve aklıma gerçekten ışık tutuyor. takıntılarımdan şartlanmalarımdan kurtulmamda ve en önemlisi KENDİMİ TANIMAMA yardımcı oluyor. Araştırdığım bir konu var yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Satürn yay burcunda iken DOĞAN insanlarda nasıl bir karakter izlenir. biz doğum anımızda satürnün yay burcunda olması yaşam yolunda karşılarına çıkacak deneyimleri veya karakterlerini etkiler mi? daha doğrusu evet etkiler tabii ama nasıl ve ne yönde? 29 yıl sonra satürn tekrar yay burcunda yani doğum haritamdaki aynı yerinde… bu durum peki beni nasıl etkileyecek…yardımcı olmanız duası ve ümidiyle… :) şimdiden teşekkürler. yürek dolusu sevgiler…

  (fatıma)

 7. bu arada mümkün olsa sizinle kesinlikle yüz yüze görüşmek danışmanlık servisinizden yararlanmak isterim ama malesef istanbulda değilim samsunda ikamet ediyorum…
  (fatıma)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.