Posted in Ay Döngüleri

6 Aralık 2014, İKİZLER Burcu’nda DOLUNAY – TANSİYON’un AKSİYON’a Dönüşme Zamanı!


by Nir Arieli

6 Aralık günü İstanbul’a göre saat 14:27 itibariyle, 2014 yılının en son DOLUNAY’ını yaşayacağız. Ağır abiler arasındaki az bulunur etkileşimlerin eşlik edeceği bu olayı yorumlarken, aşağıdaki bileşenleri dikkate alacağım;

– DOLUNAY olarak tanımlanan Güneş-Ay karşıtlığı, İkizler – Yay düzleminde ve 2 ve 8’inci evlerde  ve 14 derecede gerçekleşecek.

– Ay’ın girdiği İkizler Burcunun yöneticisi Merkür, Yay Burcu’nda ve Güneşi ile kavuşum halinde olacak.

– An’ın Yükseleni Boğa Burcu’nun 5 derecesi olacak. Yöneticisi Venüs de Yay’da ve 8’inci evde yerleşecek.

– Güneş’in girdiği Yay Burcu’nun yöneticisi Jüpiter ile, Yükselen yöneticisi Venüs, 5’inci ve 8’inci evlerde üçgen açı yapacaklar.

– 12’inci evdeki Uranüs, hem Güneş-Merkür ikilisine, hem de Ay’a ılımlı açılar yapacak. Chiron ise, DOLUNAY’ı oluşturan elemanlar ile kare görünüm içinde olacak.

– 3 Aralık’ta tam halini alan Satürn Uranüs 135’lik açısının uzantıları ve 15 Aralık’ta tam halini alacak Uranüs – Pluto karesinin potansiyeli, bu DOLUNAY’da kendilerini belli edecekler.

MEALİ;

Düşüncelerimizi yansıtmak için aksiyon alacağımız, kendimizi olanca açıklığı ile ortaya koyacağımız bir DOLUNAY bu…

Hani ”Akacak kan damarda durmaz!” diye bir laf vardır ya… İşte zaman o zaman.

Uzunca bir süredir bastırdığımız için bize acı vermiş olan düşünceler açığa çıkacak… Ya da acı vermesi korkusu ile bastırılan, ertelenen adımlar atılacak…

Sorun yaratma ihtimali yüzünden üstü kapatılmış olaylar, yaşanması engellenmiş gerilimler, bir şekilde kendilerine yol bulup ortaya dökülecekler…

Cüretkar ve talepkar bir DOLUNAY bekliyor bizi… Yeterince bekletildiğini, yeterince haksızlığa uğradığını, yeterince ertelendiğini ve artık sesini yükseltip, hakkı olanı alması gerektiğini düşündüğü için, neyi dağıttığını çok da umursamayan bir DOLUNAY!

Sahip çıkmakla ilgili bir derdimiz var bu aralar… Hak, kazanç, öncelik, önem, saygınlık, gibi konularda girişilecek her türlü mücadele kapımızda…

 • Değer verdiğimiz şeyler ve onları kaybetmemek için yapacağımız cesur girişimler,
 • Kendimizi yeterince ortaya koyamadığımız için kaybetmek üzere olduğumuzu düşündüğümüz haklar, fırsatlar, kazançlar,
 • Başkalarının talepleri/öncelikleri/hakları ile kendi arzularımız arasında kalacağımız seçimler,
 • Zamanında netleşmemiş sınırların yeniden çizilmesi, üzerinde anlaşılmış ama hoşnut olunmamış kuralların yeniden düzenlenmesi için uğraşacağımız durumlar,

ile sınanacağız bu DOLUNAY’da.

Bu konular KİŞİSEL ve TOPLUMSAL alanda önümüze çözülmesi gereken bir sorun, yapılması gereken bir seçim olarak çıkacak.

Madem sınanacağız :))) O zaman şunlara tikkat edelim ki, haklı iken haksız, haksız iken yüzsüz ve vicdansız durumuna düşmeyelim;

– İYİ DÜŞÜNÜN! Hiç bir şeyi yapmış olmak için yapmayın… Hiç bir lafı dilinize düştüğü için söylemeyin… Hiç bir fırsatı sırf önünüze geldiği için kullanmayın! Bunun size ne getirip, ne götüreceğinizi çok iyi düşünün.

– KORKMAYIN! Eğer eminseniz – ama zanlarınız veya tercihlerinize göre değil, somut göstergelere göre eminseniz – sözünüzü söyleyin… Talebinizi yapın… Tercihinizi ifade edin… Ya da takmayın sizi engelleyecek olanları – hiç laf etmeden, kabul ettirme gayreti ile zaman ve enerji kaybetmeden – adımınızı atın! Ama attığınız adımın tüm sorumluluğunu da üstünüze alın… Yüreğinizi elinize alıp, ileri gidiyorsanız, tanıdık, sıkıntılı, ama bir şekilde güvenli görünen hale geri dönmeyi aklınızdan bile geçirmeyin.

– UMMAYIN! Önceliğiniz sizin için değerli olan bir şeyi yerine getirmekse, bunun başkaları için de değerli olmasını, herkesin sizi desteklemesini, ya da bunun için onay, sevgi, teşekkür almayı ummayın. Bazen bir çok adımı atmamıza engel olan şey, becerememek kaygısı değil, başkalarına ters düşme ve onay ya da sevgiden mahrum kalma korkusudur. Eğer atacağınız adım kimseye haksızlık olmuyorsa, ve bu adımı atmamak size haksızlık oluyorsa, o zaman sevilme kaygınızı gözden geçirin. Ve onun bunun sevgisini elde tutacağım diyerek yıllar geçtikten sonra, kendinizi sevip sevmeyeceğinizi bir daha sorun!

– ABARTMAYIN! Haklılığı dahi abartmak, HAREKETİ YA DA OLAYI DEĞİL KİŞİYİ ELEŞTİRİR GİBİ DAVRANMAK, neyi yıkıp geçtiğinize aldırmadan bodoslama gitmek ve hazır yola çıkmışken haddi de aşmak, talebinizi değil egonuzu ortaya koymak, sizi durumun üzerine çıkartsa dahi, evrenin yasalarına göre borçlu duruma getirir! Haklı olduğunu düşündüğü için fazla üzerinize gelecek ya da üzerinize basıp geçecek birileriyle karşılaşma hakkını bonus olarak kazanmamaya özen gösterin :)))

– HAK YEMEYİN! Arzu ettiğiniz şey size göre ne kadar değerli olsa da, buna uzanarak bir başkasının alanına el uzatmış, bir başkasının mutluluğunu bozmuş, size yapılmasını asla istemeyeceğiniz bir şeyi başkasına yapmış olacaksanız… bu mutluluktan vazgeçin. Zira böyle kazanılmış ödüller, sonradan elinizde patlar! Bunu asla unutmayın… Bahaneler bulup böyle şeylerin üzerini şekerle kaplamayın ;)

Burçlara murçlara göresini de yazacağım :)  Ama ”keşkem önceden bilseydim” diyenler için, erken uyarı yapayım diye genel yorumu çabuk yazmak istedim… Hepimize kolaylıklar olsun.

Who Wants To Live Forever ya da Kim Sonsuza Dek Yaşamak İster  – QUEEN …

Sonsuz isteklerimiz vardır… Bir yanımız ölümlü olduğunu bilip de ”doyamamaktan korkar gibi” tutkuludur dünya nimetlerine… Peki hayat uzun ve sınırsız yaşandığında mı değerlidir yoksa, küçücük gibi görünse de, ”hayatı anlamlı kıldığına inandığımız bir şeyler” yapabildiğimizde mi?

Ya da basitçe; Nedir insanın ömrüne değer katıp, gönlünü sonsuzlukla buluşturan…?

 

 

Advertisements

Author:

Kendi Halinde Bir Yıldız Gözlemcisi

13 thoughts on “6 Aralık 2014, İKİZLER Burcu’nda DOLUNAY – TANSİYON’un AKSİYON’a Dönüşme Zamanı!

 1. Sevgili Juno , ilk önce muhteşem öğretmenliğin için sonsuz teşekkürlerimi iletmek isterim.. ikici olarak da kendimi çalışkan öğrenciliğimden ötürü tebrik ediyorum.. yazdığın her bir kelime ile rehberlik yapıyorsun bizlere..iyi ki varsın..bu dolunay için de 2 lafım var: ben artık iyi düşünüyorum- korkmuyorum ( ama itiraf edeyim çok azcık var) -beklemiyorum, ummuyorum – hak yemiyorum kesinlikle – abartmıyorum da dicem ama sanırım az biraz abartıyorum (söz hemen halledicem) VE SONUÇ : DOLUNAYCIM SENDEN KORKMUYORUM gel yüzleşelim .. seni sefiyoruuum Junooom muck :)

 2. – ABARTMAYIN! Haklılığı dahi abartmak, HAREKETİ YA DA OLAYI DEĞİL KİŞİYİ ELEŞTİRİR GİBİ DAVRANMAK, neyi yıkıp geçtiğinize aldırmadan bodoslama gitmek ve hazır yola çıkmışken haddi de aşmak, talebinizi değil egonuzu ortaya koymak, sizi durumun üzerine çıkartsa dahi, evrenin yasalarına göre borçlu duruma getirir! Haklı olduğunu düşündüğü için fazla üzerinize gelecek ya da üzerinize basıp geçecek birileriyle karşılaşma hakkını bonus olarak kazanmamaya özen gösterin :)))
  bu pragraf ders olarak okutuluyormu? benim zamanimda yoktu ama cocuklarimizin bunlari ögrenmeye ihtiyaci var emegine cok güzel saglik selametle

 3. harikasın gerçekten Junocum… senin her yorumun kitap gibi açılıyor önüme.. umarım bunu hafif atlatırız hepimiz… sağlıkla ve sevgiyle kal :)

 4. amaan içimi bir karamsarlık kapladı junim..
  dilerim Rahman’ın rahimiyetine sığınarak bu süreci geçirmek nasip olur..değilse acziyetim bile acizlikten nasibini alıyorken..

 5. Sevgili Juno, yol gösterici yorumların gerçekten faydalı…ve bütünün hayrına…
  samimi ve aynı zamanda bi o kadar da eğlenceli yazılarını merakla takip ediyorum. Karşılık beklemeden yaptığın rehberliğin için minnettarım…ortada kendini astroloji biliyorum diye geçinenlerden çok sıkılmıştım zira ;)

 6. – HAK YEMEYİN! Arzu ettiğiniz şey size göre ne kadar değerli olsa da, buna uzanarak bir başkasının alanına el uzatmış, bir başkasının mutluluğunu bozmuş, size yapılmasını asla istemeyeceğiniz bir şeyi başkasına yapmış olacaksanız… bu mutluluktan vazgeçin. Zira böyle kazanılmış ödüller, sonradan elinizde patlar! Bunu asla unutmayın… Bahaneler bulup böyle şeylerin üzerini şekerle kaplamayın ;)

  ILAC GIBISIN GERCEKTEN

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.