Posted in Kısa Dönemli Etkiler

İkizlerdeki AY, Jüpiter- Venüs Kavuşumunu Destekliyor; BEKLENTİYİ UMUDA DÖNÜŞTÜRME ZAMANI


by Christian Schloe
by Christian Schloe

Bugün Jüpiter ve Venüs yani göklerin iki ”iyicil” gezegeni Aslan Burcu’nun 7’inci derecesinde kavuşum halindeler. İkizler’deki AY ise onlara 60’lık açı yapmaya hazırlanıyor. Bunun yanı sıra Merkür – Neptün karşıtlığı ve Selena – Juno karşıtlığının oluşturduğu bir Mistik Dörtgen var gökyüzünde…

MEALİ; 

Jüpiter Umut ve Bolluk simgesidir… Göklerin inayetine mazhar olmaktır. Venüs ise umduklarımıza erişme gücü ve bulduklarımızla hoşnutluk sağlama bilinci! 

İnsan zaten ”VAR” olarak bu inayete, bu lutfa mazhar olmuştur. Ama buldukları ile hoşnutluk sağlamak için; ”Varlığının kaynağında Rab olduğunu, onunla doğrudan ve kopmaz bir bağı olduğunu” fark ve idrak etmesi gerekir.

Bunu bilmek, insana tükenmeyen bir UMUT ve yılmayan bir gayret ile yola devam etme gücünü sağlar…

Ama insan ”Umut Yerine Beklentiyi Seçer!”

Rabbin bize hayırlı ve anlamlı bir yol açacağına dair olan umudumuzu, var olanda bir hayır, yaşanan her şeyde bir anlam olduğuna dair güvencimizi, ne yaşamamız gerektiğine dair beklentiler ile gölgeleriz…

Nefs (Juno), iyicil yanımızın (Selena) kulağına ”APTAL” olduğunu fısıldar… Akıl (Merkür), imanın (Neptün) tutamak noktalarını kıracak göstergeler arar… Ve biz hayal kırıklığı ve kaybolmuşluk içinde savrulmaya başlarız. 

Yine de Lilith ile kare alan Satürn’e üçgen yapan Chiron, vesveselerimize ve anlamlı bir hayat süremeden yitip gitme korkumuza bir çeki düzen vermemiz, böyle olmasına dair korkularımızın açtğı yaraları ve oluşturduğu kırıkları iyileştirmemiz için bize destek vermektedir. 

En güzel DUA,  en karanlık geçitte yapılandır…

Korkunun, kaygının sesi yükselip, karanlığın kıvamı arttıkça içinizdeki ışığı büyütün! O zaman sadece doğmuş olduğumuz için sahip olduğumuz lütfun, vuku bulmasını, ışığın kalbimizden yükselip dışarıdaki karanlığa galip gelmesini DAVET etmiş oluruz.

Bu inancın herhangi bir ”DİN” ile bir ilgisi yoktur… Bu inancı tekrar etmek, hiç bir din ile sınırlı olmayan bir gerçeği; kimsenin bize hediye edemeyeceği ve bizden alamayacağı ”insanlık hakkımızı” yani RAB’den yol göstericilik dileme ve O’na sığınma özgürlüğümüzü hatırlamaktır. 

Bu bize UMUT verecektir… Ve bu umudu, beklentilerimizle bulandırmak yerine, yolun bizi olması gereken sahile çıkartacağına inanmayı seçersek, yaşadığımız her an hoşnutluk ve güven duygusu ile kutsanacaktır. 

Bugün bunu hatırlamak ve gönlümüzün şifa bekleyen tıkanıklıklarını tertemiz sularla yıkacak bir dua etmek için iyi bir gün!

IF I EVER LOOSE MY FAITH IN YOU… ”Bilime, kiliseye, politikacılara, ve televizyon haberlerine olan inancımı kaybedebilirim. Ama eğer sana duyduğum güveni de yitirirsem, bana yapacak hiç bir şey kalmaz.” … STING, Chris Botti ile birlikte yorumlamış :)

Advertisements

Author:

Kendi Halinde Bir Yıldız Gözlemcisi

13 thoughts on “İkizlerdeki AY, Jüpiter- Venüs Kavuşumunu Destekliyor; BEKLENTİYİ UMUDA DÖNÜŞTÜRME ZAMANI

 1. ikizler burcuyum tamda sınırda :) 21 HAZİRAN saat :05::00 yükselenim ne bilmiyorum ama yer yüzünün semasında neler oluyormuş yer cücesi gibi hissettim junoo ellerine emeklerine sağlık :<))

 2. Sevgili Juno 😍
  Cok teşekkürler guzel hatırlatmaların icin…
  Rab hepimizin dualarını, bugun kabul eylesin insallah..

  Sevgiler
  Berna

 3. Kullandığınız Dil ‘i çok seviyorum ve çok başarılı buluyorum,pekçok meslektaşınızın yaklaşımlarından daha etkili , akıcı ve akılda kalıcı !
  Sevgiler
  Sema

 4. Canım Junocum ,kalbinde kötülük ve art niyet olmadan yaşayan insanların yüzü gülsün istiyorum, zira haksızlıklar çoğaldıkça insan da derman kalmıyor,umarım beklentiler umuda dönüşür diyorum ve çok teşekkür ediyorum,ayrıca seçtiğin şarkılar ,resimler ve renkler muhteşem ,zevkine hayranım ,yazı şekline hayranım,sana hayranım güzel Junom iyi ki varsın :))

 5. Kafa karışıklıklarım, beklentilerim, sabırsızlıklarımla dolu geçen arada gözyaşımın eşlik ettiği bir akşamdı.
  Uyumak ve uyuyup unutmak gerek dedim. Ama sayfanıza bakmak istedim. Bir kez daha yazdıklarınızla güç verdiniz bana. Hiçbirşey tesadüf değil.

  Tüm hayalleriniz kat kat fazlasıyla gerçek olsun Juno. Bir kez daha en karamsar halimde beni sarsıp düşündürdüğünüz için teşekkür ederim.

 6. “Umudu, beklentilerimizle bulandırmak yerine, yolun bizi olması gereken sahile çıkartacağına inanmayı seçersek, yaşadığımız her an hoşnutluk ve güven duygusu ile kutsanacaktır.” Teşekkürler juno, yolumu aydınlattın yine. Sessizce ve umutla yürüyorum…

 7. çok çok teşekkürler Sevgili Juno.Allah tüm dualarımızı kabul etsin.Bütünün ve bizim hayrımıza olsun.İyi ki varsın.<3

 8. Sevgili Juno, okuyucularin sana yapmis olduklari her dua”lara amin diyip digerine geciyorum.. Bu yazindan sonra da bir cok kez oldugu gibi yuzumde KOCAMAN bir tebessum olustu… Senin gibi, ve kendini bu yazilarda bulan, bu kalbi tasiyan insanlarin oldugunu bilmek bana umit veriyor..Allah razi olsun senden. AMIN :)

 9. merhabalar ben de size hayran oldum.özellikle de seçtiğiniz müziklere…sizi tebrik etmek isterdim.bravo ,bravo nur banu

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.