Posted in Kısa Dönemli Etkiler

Güneş Ay Düğümlerinin Arasında; TERCİH ZAMANI!


by Lu Jian Jun
by Lu Jian Jun

Güneş Aslan’ın 20 derecesinde –  Yaw Aslan’ın devri de yavaştan geçiyor. Zaman ne hızlı ilerliyor – ve ”Terazi – Koç Aksında” 22 derecelerde duran Ay Düğümlerine ılımlı açılar yapıyor. Üstelik Lilith ve Merkür arasında sıkışmış vaziyette…

Demek ki, önümüzdeki birkaç günün bize getireceği SEÇİM’ler var;

Geride durmak istemediğimiz, kendimizi görünür, bilinir, fark edilir hale getirmeye çalıştığımız, yani ”öne çıkmak” dürtüsünü derinden hissettiğimiz ya da ”ön planda olmak, sevilmek, takdir edilmek” konusundaki yaklaşımımızı elden geçirdiğimiz bir zamandır Aslan’ın zamanı… 

Bir taraftan yaşanmamış çocukluğumuz, ihmal edilmiş heveslerimiz penceremizi tıklatır…

Diğer yandan da  yaşımız kaç olursa olsun adaplandıramadığımız ”yeni ergen” tavırlarımız yüzünden başımızı derde sokarız :)))

Ne yaparsak yapalım sevilmek, olduğumuz gibi kabul edilmek ister içimizde bir yer! O arzuya duyarsız kalamaz ve ”yolun bizi getirdiği aşamaya uygun” bir cevap bulmak için etrafımızı ve kendimizi yoklarız. 

İncitildiğimizi, göz ardı edildiğimizi, hak ettiğimiz sevgi ve onayı alamadığımızı düşündüğümüz durumları didiklemek, kapalı kapılardan içeri dalıp hesap sormak, birilerini omuzlarından tutup sarsmak, ”BANA BAK… BENİ GÖR ve DUY!” demek için kıvranırız.

İncinmiş gurur, ”haklı” bir davanın peşinde olmak gibi durumlar, bizi bu aralar feci halde kükremeye ve HAD BİLDİRMEK adına maksadı aşan çıkışlar yapmaya zorlayabilir. Kendimizi kötü/beceriksiz/etkisiz hissetmek… gibi  hiç de ”cool” gelmeyen durumlara düştüğümüzde ise, kendimizden başka bir SUÇLU arayıp içimizi rahatlatmaya çalışırız…

Ve tüm bu hallerin içindeki o ”Abartılı BEN Vurgusu” ensemizdeki insaf tüyünü hoşnutsuzca titreştirir :))))

ONUR ile GURUR arasındaki farkı fark etmedikçe de, bu ”kendinden hoşnutsuz kıpırdanma” halini atlatamaz, bir türlü huzur bulamayız…

Ve hayat bizi hep aynı yol ayrımına getirir;

– Birilerinden kendin hakkında duymak istediklerini duymak için mi uğraşacaksın?

– İstediğin gibi biri olmak için mi uğraşacaksın?

Eğer seçimimiz DUYMAK olursa; aynı döngü – aynı umutlar, kırgınlıklar, korkular, hırçınlıklar -yeniden başlayacaktır…

Eğer seçimimiz OLMAK olursa; bambaşka bir düzleme geçecektir hayat… 

Orada gururu, adı, şanı, ganimetleri için savaşan değil, sakince ve adaplıca onuru için yaşayan biri olmanın kuralları geçerlidir. İspata, onaya gerek bırakmayan bir kendinden hoşnutluk halidir bu… Başkasıyla kavga içinde değil, kendi kendisiyle barış görüşmeleri içinde olan, cevabı dışarda değil içeride bulan bir zihin halidir. Bilinmenin değil, kendini bilmenin dünyasıdır…

Kolay değildir ama eşsiz ödülleri vardır ;)

Bu aralar böylesi bir yol ayrımında olmamız pek mümkün!

Karar verin bakalım; başkalarının kapılarını pencelerini mi yumruklayacaksınız, kendi içinizdeki açılmamış kapıları mı zorlayacaksınız…

Benden söylemesi, sizden tercih etmesi diyorum veeee ”Kendisini birilerine beğendirmek derdini” artık arkada bırakmaya karar veren bir kızın pek bilinen ve bıkılmadan sevilen şarkısı ile yazıyı bağlıyorum;

Gloria Gaynooorrr – I WILL SURVIVE … Bununla dans etmeyeni de takımdan saymıyorum :)))

Advertisements

Author:

Kendi Halinde Bir Yıldız Gözlemcisi

21 thoughts on “Güneş Ay Düğümlerinin Arasında; TERCİH ZAMANI!

 1. “kolay değildir ama eşsiz ödülleri vardır” güzel cümle , cezbedici … Ödül Allahtan gelen özel bir ödülse zorlu yolda teslimiyetle ilerlemeli… Teşekkürler junocan :)

 2. Daha dün durup dururken “kapılar neden çoğaldı” deyiverdim. Bu kapılar neden çoğaldı sahi, ya da sanki bire düştü sayıları. Ya zaten belki her kapı bire çıkar, kafalar bulanık hepsi bu.

  Kapı sözcüğünü görünce kalbim pelteleşti.

  Allah kad’ı kova olan herkese yardım etsin, şu mübarek aslan ayında.(mikro dua)

 3. hayııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııır. tüm bunları biliyor olamazsın…

 4. Bu secimi defalarca yapıyorum defalarca.
  Ama yine secim yapmak zorunda kalıyorum Juno..
  icimdeki hirsi sonduremiyorum bile bile yapıyorum bunu.

 5. junom..muhakkak söylüyorlar ben burda görüyorum ama bunun dışında buranın dışında da söylüyorlardır..içimi okudu bu kadın :)
  şimdi gel de aslında BİR olduğumuza inanma!şimdi gel de gerçek tevhid’e bu kadar yakınken, korkuları, kırgınlıkları, alışkanlıkları ilah edin..sonra da ağzınla la ilahe illallah de..bu ne perhiz!
  doğrusu aynaya bakarcasına yüzleştim kendimle..ve ikincisini seçiyorum..ol’mak!
  madem ki ilahi emir “kün”
  o halde herşey mümkün!
  “kolay değildir ama eşsiz ödülleri vardır” :)
  tekrar teşekkürler junim..
  yakın olsun, pek yakın olsun görüşmeler, sohbetler, bir yudum ama 40 yıl hatrı olan kahveler..

 6. Seni Seviyorum Juno. Gerçekten de bu yazıda yazdığın gibi bir ayrımdayım. Keşke hayat, yetişkin insanlar olarak, sadece kendiniz için karar verdiğiniz bir sahne olsaydı. Ama hayır aldığınız her karar, sizi ve sizinle yaşayan herkesi yerinden oynatan bir mecraya akıveriyor. Şimdi benim için seçim zamanı. Bazen hata yapmamak için öylece olduğun yerde durup kalmak ve taşa dönüşmek daha mı iyi diye düşünmüyor değilim . Saygılarımla.

 7. Bir kac gundur icinde bulundugum durum aynen bu sekilde. Gecmeyecek mi? Ne zaman rahatliycam? Sifayi kendimde aramaya calisirken bile karsi tarafi dusunmeden edemiyorum.

  1. Bu gökyüzünün size yaptığı birşey değil..
   Sİzin kendinize yaptığınız birşey
   Bu dönem de bu tavırdan vazgeçmek için iyi bir dönem…

 8. Onur ile Gurur arasında son iki harfi dışında hiç bir ortak nokta yoktur… Gurur ile Kibir birbirini dolduruşa getiren iki kardeştir.. Onur onlarla pek takılmaz :)

 9. 13’ünde okuyup unutmuşum, şimdi tesadüfen bir kez daha okudum sayfaları karıştırırken ve ellerine aklına sağlık juno, birebir doğru yine hepsi, taşları yerine oturttum :)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.