Posted in Kısa Dönemli Etkiler

Ay Retro Venüs’e Üçgen, Güneş & Merkür’e Kare … Yanıltıcı Pişmanlıklar ve Pişman Eden Yanılgılar


by Takato Yamamoto
”Black will – o – the whisp” by Takato Yamamoto

Bugün AY ”takıntılı” olmaya meylettiği Başak’tan çıkıp ”uyumlu ve bazen de bağımlı” olduğu Terazi’ye girerken, Oğlak’taki Retro Venüs’e üçgen yapacak. Hemen ardından da, Oğlak’taki Merkür & Güneş kavuşumu ile kare açı alacak…

PEKİ BİZE NE OLACAK :)

Venüs’ün Oğlak’ta ”korseye” girmiş gibi kısıtlayıcı ve yargılayıcı olduğunu daha önce de belirtmiştim. Geri gidişi ise, bize geçmişte benimsediğimiz yargıları bir daha gözden geçirmeye  ve yaptığımız seçimlerden hala hoşnut olup olmadığımızı kontrol etme fırsatını verecek…

Başak’taki pimpirikli Ay’ın Venüs ile üçgen yapması, bugün ”kontrol ve bir daha, bir daha kontrol” arzumuzu arttıracak :)))

Kendimizi ”gereksiz kısıtlamalar koymuş olmak” kadar ”yeterince kontrollü davranmamış olmak”la da suçlayabiliriz!

Zira AY’ın Terazi’ye girerken Güneş ile de kavuşum halinde olan Oğlak’taki ”kararlı” Merkür’e kare yapması, dikkatimizi daha önce üstünde durmadığımız detaylara çekecek…

Alacağımız güncel haberler, daha önce ifade edilmemiş olan gerçekleri ya da yaşadıklarımıza dair daha önce fark etmediğimiz boyutları ortaya koyabilir ve bizi geçmişteki tutumumuzdan dolayı ”pişman” hissedebiliriz!

Güneş’in Neptün ile yaptığı 60’lık açı, sezgilerimizi arttırdığı kadar gevşeyip kendimizi koyuvermek eğilimimizi de tetikleyebilir…

Koç’taki Uranüs’ün sert ve ödünsüz atakları karşısında, Terazi’deki Mars’ın geri çekilişini ve sorumluluktan kaçıp olayların akışına kendimizi bırakma eğilimini benimseyebiliriz… Ya da tam tersini yapıp, baskıcı ve görmezden gelen bir tavra bürünebiliriz.

Ay çok sinir! NAAPICAZ :)))

Bu günü hayrımıza kullanmak için birkaç öneri;

– Yanıldığınız ortada ise, sırf haklı çıkmak adına seçiminize tutunmayın. Pişmanlık ile gurur gibi ”benmerkezci” duygular arasında gidip gelmek yerine, durumu delikanlı gibi kabullenin… OLSUN BİTSİN :) Zira güneş balçıkla sıvanmaz… Ve gerçeği kabul etmemek birileri karşısında ”üstteki el” olarak kalmanızı sağlasa da, uzun vadede sizin kendinize olan saygınıza ve yolunuza zarar verecektir… GERÇEKTEN KAÇMAYIN!

– Sırf olayların geldiği durum çok can sıkıcı ya da hayal kırıcı olduğu için, daha önce attığınız adımların ”çok mu sert ya da kısıtlayıcı” olup olmadığını düşünmeye başlamayın! Etrafınızdakilerin tavrı ya da yalnız kalma korkusu sizi somut gerçeklerden uzaklaşmaya, suni bir pişmanlık hissine kapılmaya ve geri adım atmaya zorlayabilir… Unutmayın ki; böyle geri adımlar sadece benzer olayların tekrarlamasına ve sizin daha beter acı çekmenize yol açacaktır. GEVŞEYİP TUFAYA GELMEYİN ;)

– Haaa, elbette şuna da dikkat; geçmişte yaşadığımız tatsız şeyleri hatırlatan her duruma uçan kafa girmekten, ya da tatlı şeyleri hatırlatan her duruma ekmeküstü tereyağı gibi yayılıp teslim olmaktan GERİ DURUN :))) Eğer bir durum sizde maksadını aşan bir duygu – olumlu ya da olumsuz –  meydana getiriyorsa, bunun üstüne bir gece uyumak size hiç birşey kaybettirmez… Geçmiş yargılar ya da özlemler yüzünden YENİ PİŞMANLIKLAR yaratmaktansa, Bİ DURUN. Yarın ufuk daha açık ve kalbiniz daha sakin olabilir :)

Ay AMAN … Yeniyıl öncesi nedir bu gergin ve karmaşık haller dediğinizi duyar gibiyim :))) Naapiyim! Elçiye zeval olmaz.

Ayrıca da ZOR MOR … Nihayetinde yeni bir yıla ESKİMİŞ YANILGILAR’ımız ile girip, tekrar tekrar pişman olmaktan hiç bir kazancımız olmayacak!

Acı veren gerçeklerden bahsetmek istemeyenler için ROD STEWART söylesin mi… I DONT WANNA TALK ABOUT IT!

http://www.youtube.com/watch?v=U-uAdxpj-KY

Author:

Kendi Halinde Bir Yıldız Gözlemcisi

13 thoughts on “Ay Retro Venüs’e Üçgen, Güneş & Merkür’e Kare … Yanıltıcı Pişmanlıklar ve Pişman Eden Yanılgılar

 1. SELAM JUNOM :)
  bır belırsızlık bıkmıslık sinir yer yer depresyon yasamaktayım hatta recep ıwedık tarzı agresif oldugumda solenebılır nerdeeee o cıvıl cıvıl kız yahu merak edıyorum
  olsun gecer gıder dıe dusunuyoum
  azcık motıve etsen hıc fena olmasss
  tesekkurler :)

  1. Tatlım :) ile de HİPPER olmak zorunda değiliz…
   Bazen durumu olduğu gibi kabul eder ve kendimizi de olduğumuz gibi bağışlar, sarar, öper, severiz…
   Her zaman kazançlı, her zaman haklı, her zaman parlak olmasak da, KENDİMİZE SAYGILI OLABİLİRİZ ;)
   öPTÜM

 2. Tam bu projeye devam etmeli miyim,gercekten istiyor muyum vs. derken ağustostan beri yaptığım herşey akşam yanlışlıkla silindi gitti bilgisayardan. Geri getirmek mumkun degil. Okadar aksi gitti ki hersey hayırlı değil olması,pes edeyim teslim olayım dedim. Sonra bedbaht bir halde kalkip internete girdim. Yazınızı okudum, umarım yarın kafamdaki sorular cevap bulur…

  1. Auuwww :(
   Çok feci bir duygu o bilirim!
   Ama projeyi hazırlayan sizsiniz…
   Demek ki yüklediğiniz amaç, ya da bakış açınızı sıfırlamanız gerekiyordu :)
   İyi düşünün iyi olsun…
   Korkmayın yeniden başlamaktan.
   Bazen temiz enerjiyle başlanan iş su olur akar…
   En iyi niyetlerimle :)

 3. Yine durumuma ”cuk oturan” bi yazi…gecmisle ilgili aldigim bir haber, agresiflesmem, sucluluk. …nefes alip, yine alip, duzelecek , gececek sozleri…2014’de su gezegenler daha iyi acilar yapar insallah …..cunku bu sene ben ana temalarimizdan biri olan ”akintiya birakmak” konusunda bayagi zorlandim….

 4. Günaydın Juno,

  Böyle dönem dönem yazılarını okuyorum. Yazı sonrası yapılan yorumları da… :) ne güzel bir şey insanları gülümsetebilmen, iyi hissettirebilmen…Üstelik bunu da bir çoğunu tanımadan, göz göze gelmeden, dokunmadan yapabiliyorsun.

  Kelimelerin böyle bir gücü var işte. Kullandığın dili ortak bir dil haline getirebilmiş olmak ne kadar güzel bir şey. Çok küçük yaşlardan beri her harfin bir tılsımı olduğuna inanıyorum. Ses titreşimleri benim için önemlidir. yan yanayken çok daha güçlü alırım ama uzaktayken de hissetmek keyifli.
  Ara sıra uğrarım bu kısıma. :) Güzel birgün dilerim.

  Kalbine, zihnine ve duygularına sağlık…
  Sevgiyle

 5. 26 aralık 2014 günü boşandım.istemeyerek . dönüp okudum bu yazıyı. o gün eşim yolda giderken barışsak mı dedi .olur dedim sonra yan çizdi sonra da ben üstelemedim. bazan düşünüyorum o gün bambaşka yaşanabilir miydi ve sonuçları ne olurdu.bilemedim. sevgiler.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s