Posted in Kısa Dönemli Etkiler

Ay Uranüs’e Üçgen, Ay Düğümlerine Kare – Anlık Bir Kararla …


bu Ruth Shively
by Ruth Shively

Aslan’a geçince ”Yaparım, Ederim!” moduna da geçen Ay’ın yelkenleri, Uranüs’ün üçgen açıdan gelen rüzgarıyla iyice şişkin bugün :) Mamafih, konum itibariyle Juno’ya – yani nefsimize ya da nefsimizin sevdiklerine – karşıt ve Güney & Kuzey AY Düğümlerine kare yerleşimde. Hatta Kuzey Düğümüne yakın seyreden Güneş’e de sert açılı… Önünde de Satürn ile girilecek bir çatışma var!

MEALİ;

Bugün ne zamandır yapmak isteyip de cesaret edemediğiniz, ya da NŞA’daki kafanızla ”Yok be … yemez!” diyeceğiniz bir şeylere, vakur bir aslan edasıyla dalmanız mümkün!

Toptan ”Yapmayın günahtır, yazıktır!” filan demiyorum. Ama bu adımı atarken, pek de hafife alınmayacak bir kavşağı anca Cüneyt .Arkın filmlerinde hasarsız sonuçlanacak bir karate uçuşuyla geçtiğinizi fark edin :)) Zira olası sonuçlarına fiziksel veya duygusal olarak hazır olmadan ya da olabileceklerin üzerinde fazla düşünmeden göze alacağınız ataklara kalkarsanız, aldığınız karar doğru olsa bile kendinizi ”Acebam hata mı ettim..?” diye dertlenirken bulabilirsiniz…

Ne diyosun JUNOOO :))) Şunu diyorum;

– Cesaret iyidir ama elde edeceğiniz sonucun ürküttüğü kurbağaya değip değmeyeceğini dikkate alın! Zaman ve enerji kaybı da milli servetin israfına girer :)))

– Bir şeyi sırf ”YAPARIM NE VAR Kİ” demek için yapmayın! Okulda çevre edinmeye çalışan ergenler gibi ne o öyle :))) Madem aslan-yüreklisiniz, siz size yakışanı yapın yeter!

– ANLIK DOLDURUŞLARA GELMEYİN! Bazen bir hareket o anda hoş görünür ama bedelleri hesaplanmayan iyilikler bile faydasının ötesine geçen zararlara neden olabilirler… Önünüze çıkan kapıdan usuletle ve suhunetle girip, aynı kıvamda çıkınız  efendim :)

– Bazen bir kararı almamız gerekir ama çekiniriz… Sonra böyle bir günde anlık bir cesaret gelir ve yüreğimiz nefsimizin önüne geçer! Eğer böyle bir cengaverlik ederseniz, sonrasında pişman ve hüngürdek hallere girip, yaptığınız şık hareketin etkisini ileri-geri sarmalarla bozmamaya tikkat edin ;)

Sevdiğiniz, sevdirdiğiniz, sevindiğiniz, sevindirdiğiniz bir Pazar olsun :)

Kübayı ve Kübalıları seviyoruz :))) Estas Tonne – The Wind That Brings You Home

http://www.youtube.com/watch?v=pQLoTJcexzY

Advertisements

Author:

Kendi Halinde Bir Yıldız Gözlemcisi

11 thoughts on “Ay Uranüs’e Üçgen, Ay Düğümlerine Kare – Anlık Bir Kararla …

 1. şu tam yeri tam zamanı yazılarınıza bayılıyorum gerçekten :)
  bugün ve özellikle merkür gerilemesi bitene kadar, daha önceki duygusal vampirlik yazınızdan “bu insanlara son bir laf söyleyeyim, kendimi açıklayayım vb …” durumları işe yaramaz cümlenizi ve şu harika “kendini tarlafaresi gibi hissetmeme…”li yazınızı gözümün önünden ayırmayacağım.
  şarkı da bi o kadar nefis:)
  iyi pazarlar, sevgilerimle…

 2. Muhtemel akışı bu kadar şaka gibi anlatabildiğiniz için, sersemletip aynı zamanda gülümsetebildiğiniz için, erken uyarı sistemim olduğunuz için ne desem kifayetsiz! Öngörünüz, hisleriniz, rehberliğiniz daim olsun… JUNO ne diyeyim büyüksünüz Sensay :)
  Sevgiler,

  Seyda

 3. Ancak bu kadar anlatılabilirdi dünkü ruh halim:) Yine muhteşemsizniz!! Bir yükselen aslan olarak, kendi kendimi tam dolduruşa getirirken ben de kendime şaşırmıştım. Zamanla unuttuğum bir olayı hatırlayıp, hiç düşünmeden bir atağa kalkmak üzereydim ki sonuçları çok ağır olabilirdi ve yazınız beni yine gülümsetti..Bir de dünkü gökyüzü konumu haritama nasıl transitler yaptıysa artık, tüm gün sebepsiz yere ağladım..Bu ara gökyüzüyle anlaşamıyoruz galiba:)) sevgiler

  1. BIRAKMA kaygısıdır… İçinizden birşeyler akıyor gibi olur :) Gökyüzü ile anlaşamamak diye birşey yoktur… O HEP sizden yanadır. Yeter ki siz de öyle – yani kendi hayrınızdan yana – olun :) Sevgilerimle

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.