Posted in Kısa Dönemli Etkiler

Ay Venüs’e Karşı ve Retro Merkür’e 150 Derece … Kavak Yellerine Bağlı Alerjik Reaksiyonlar :)


Lanet Olsun İçimizdeki Elma Sevgisine :)
Lanet Olsun İçimizdeki Elma Sevgisine :)

Bugün AY estim akıllı İkizler’de ve arzularında sınır tanımayan Yay’daki Venüs ile karşıt açıda… Yani yanımızda yöremizde  ”kop da gel” rüzgarları esiyor :)) Ama Akrep’teki Retro Merkür AY’a 150 derecelik açı yapıyor… Hem de arkasına geniş bir açıyla da olsa fil hafızalı Satürn’ü almış bir halde!

MEALİ;

Bugün kafalar eski aşklara, geçmiş heveslere, tozlu hayallere gidebilir…

– Eski kararlarımızı sorgulayabilir… ”Bir daha denesemiydim ki” gibi coşkun heveslere kapılabiliriz… Tam o sırada bir hapşırık krizi filan tutarsa bunu ilahi bir gösterge olarak alın :))) Kavak yelleri alerjik nezleye yol açan polenlerle doludur! Pratik olarak aynı suda yıkanmamız mümkün değilken, aynı senaryoları yeniden ve yeniden üretmekte ısrar eden kafa ancak nezle yüzünden beynine yeterli oksijen gitmeyen kafadır ;)

– Eskiden pembe bulutlar pamuk şekerler üstünde çıkıp yere vuran popomuzun acısıyla döndüğümüz yolculuklara, cesur bir gözle bakabiliriz! Ağlayıp zırlamak ve kara talihimizi ya da o bizi bıraksa da yakasını bırakmadığımız baş belalarımızı suçlamak yerine ”belanın izlerini” görmezden gelmeyi seçtiğimizi fark edebiliriz. Bu aşamadan sonra asıl belalımızın kendi ısrarcı egomuz olduğunu görmek gerekir mi… Eh herhalde gerekir :)

– Yüksek beklentiler ile somut gerçekler arasında kalıp, umut ettiklerimizin bizim için HAYIRLI olup olmadığını dürüstçe kendimize sorabiliriz! Bazen evren bizi korur… Ama bizim içimizde ”kurtarttırılmak istemeyen” bir inatçı keçi vardır :) Tutmak için tutturduğumuz yolun aydınlık bir yere varmadığını idrak edebilir ve kendimize LEKESİZ bir yol haritası çizmeye başlayabiliriz…

Kavak yelleriyle uçan kafayı, ancak analitik Akrep’te olduğu için kaytarmacı zihniyete izin vermeyen Retro Merkür hizaya getirir!

Hizaya gelmemekte ısrarlı olanların karşısına da gıcır görünümlü RETRO fırsatlar çıkabilir! Eğer geçmişinizle yüzleşmek ve büyümek yerine hala kaderinizle kavga etmekte ısrarlı iseniz, TİKKAT! Başınızda kavak yelleri estiren yeni maceralara eskinin izlerini arayarak bakmanızı öneririm…

Ahhh bu JUNO… İşte hep böyle kötüdür :) Ama niyeti iyidir…

Melody Gardot hepimize tercüman olsun; Baby I Am A  Fool To Fall In Love

http://www.youtube.com/watch?v=_qphknagXqA

Advertisements

Author:

Kendi Halinde Bir Yıldız Gözlemcisi

14 thoughts on “Ay Venüs’e Karşı ve Retro Merkür’e 150 Derece … Kavak Yellerine Bağlı Alerjik Reaksiyonlar :)

 1. her zamanki gibi harika bir yazıydı,yüzümde kocaman bir gülümsemeyle okudum diyebilirim….özellikle bu cümlenize; ”Pratik olarak aynı suda yıkanmamız mümkün değilken, aynı senaryoları yeniden ve yeniden üretmekte ısrar eden kafa ancak nezle yüzünden beynine yeterli oksijen gitmeyen kafadır ;)” bayıldım,size sormadan kendi duvarımda paylaştım,kusurum affola :)

  1. Lütfen istediğiniz gibi paylaşın :) Ben bunları okunsun diye yazıyorum… Altında adım olup olmaması dahi çok derdim değil! Sonuçta bütün yaptığımız SÖZ’e vesile olmak. Sevgilerimle :)

 2. Eğer hiç normal yaşanamamış eskiden gelen bir platonik ilişki varsa, geçmişte engelli bir ilişki olmuşsa, platonik taraf için gerçek duygular hiç konuşulamamışsa şartlardan dolayı, diğer tarafta hissettiği halde başedemeyeceğinden yüzleşmeyip bilinçaltına atmışsa ve yıllar sonra facebookta karşılaşınca uzaktan telepati yaşadıklarını farketmişse, ve platonik tarafın ıssız adam tarzı bir yapıya dönüştüğünü farketmişse, içsel olarak çok yoğun şeyler ve telepati yaşadığı halde platonik taraf dışsal olarak derin iletişime aşırı kapalıysa , bu tutulmalar ve merkür gerilemesi 5. evi , marsı,venüsü, kuzey ay düğümünü vb. etkiliyorsa iki tarafın haritalarında da bir şekilde, acaba gerçekten bu iki kişi arasında çok eskiden derin hasar almış iletişim problemini aşmaya faydası olur mu acaba? Güzel yazılarınızı hep takip ediyorum, bunun için çok teşekkürler, ellerinize sağlık.

  1. :)))) Hayat bu kadar karmaşık değil emin olun
   Bir insan samimi ve doğrudan davranabiliyorsa davranabiliyordur
   Davranamıyorsa gökler yarılıp Jüpiterle Venüs nikah şahidi olmaya söz verseler bi cacık olmaz
   Olmayacak duaya amin demek yerine kendinizi sevmeyi ve değer vermeyi önemseyin!
   Kurtarılmak istemeyeni de kurtarttırmaya filan kalkmayın!
   Acınacak hale düşen siz olursunuz ;)
   İçten sevgilerimle

 3. “Lanet olsun içimizdeki elma sevgisine” :) Bu ünlem dolu cümleler baston olup kafamıza kafamıza vurdu yine.. Keçi kalbi inattan müsemma, artık çoban değneğinde biraz dürtüklemeyle olduğu kadar :)

 4. Sevgili Juno ,
  Her yazın birbirinden etkiliyici, müthiş . Hep mi tam onikiden vurulur. Juno bu işte !!!! Hedefe tam isabet. Söz dinleyen bir öğrenci olarak. Ödevimi yaptım. :-))))) Anlatacağım.
  Sevgilerimle,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.