Posted in Kısa Dönemli Etkiler

Aslan’daki Mars, AY Düğümlerine Kare … Bazen Yapabiliyor Olmak Yapmayı Gerektirmez!


Darthfemme by Hope Gangloff
Darthfemme by Hope Gangloff

Mars Aslan’dayken değerlerine sahip çıkmak konusunda hassas olan ve  ”Aziz bildiği şeyleri korumak” adına gözünü budaktan sakınmayan bir şövalye gibidir…

Ancak her faziletin bir de eziyeti vardır!

Mars’ın Aslan’da yolculuk ederken AY Düğümlerine – insanı geçmişten geleceğe taşıyan temel öğretilere – kare yapması, ”Hayatımızın Boş Hırslar Yüzünden Anayolu’ndan Sapması” anlamına da gelebiir.

Birilerinin bizim üzerimizde uyguladığı anlamsız baskılar ve onurumuza yöneltilen saldırılar, bizi gerekirse değer verdiğimiz bazı konum ya da fırsatları feda edip kişisel duruşumuzu korumak zorunda bırakabilir. Hatta yolumuzda istemediğimiz değişiklikler de yapmak durumunda kalabiliriz. Bu ”Hayatımızın Anayolundan Sapması” anlamına gelmez! Hatta belki de duruşumuzu korumak adına yol değişikliği yapmak, Anayolda bir kilometre taşı geçmekle eş anlamlı da olabilir…

Burada dikkat edilmesi gereken, duruşumuzu belirlerken, maksadı aşmamaktır. Bir sınırı aşabiliyor, bir elmayı koparabiliyor, bir sözü söyleyebiliyor olmak, yaydan fırlamak üzere olan ok olmaktır. Ama ok yaydan çıkınca oluşturacağı etkiler de kontrolden çıkar. Bu yüzden bir şeyi yapabiliyor olmak her zaman yapmayı gerektirmez… Gerek kişisel, gerek sosyal ve politik düzlemde, bu günlerin en dikkat edilesi açmazı, aldığımız tavırların ”MAKSADI AŞMA” ihtimalidir!

Duruş belirlemek sadece kendi tercihlerimizi tanımlamaktır. Karşımızdakini belirli tercihlere zorlamak değil… Diğer tarafın bizim tercihlerimiz karşısında takınacağı tutum ise, yeni bir uzlaşma zemini ya da kesin bir ayrışma ihtiyacını beraberinde getirebilir. Ve bu hırsla değil, serinkanlılıkla değerlendirilmesi gereken bir aşamadır.

Onur ile boş gururu birbirinden ayıramazsak eğer, dolduruşa gelmek, hezeyana kapılmak, galeyana dalmak çok kolaydır.  Zalime had bildireyim derken zulme başvurmak, hesap sormaktan intikam almaya geçmek ya da hırsımızı alamayıp hadsiz ve haksız bir otorite kurmaya kalkmak, çok kolay düşülen tuzaklardır.

”Hırs Gelir Göz Kararır… Hırs Gider Yüz Kararır!” lafı adeta böyle durumlar için söylenmiştir…

Şimdilerde olduğu gibi Satürn Kuzey Düğümü ile Kavuşuyor ve özellikle de bugün yaşayacağımız üzere Akrepteki AY, Satürn – Kuzey Düğümü bileşkesinin titreşimini yükseltiyorsa, hayatın – insanlar, olaylar, sorumluklar v.b. – getirdiği dayatmalar, bizi ”teslim ol ya da CIRMIKLA” açmazında kalmış bir kediye de çevirebilir!

İnsanın kim olduğu böyle açmazlarda ortaya çıkar…

ASLAN YÜREKLİ olmak, bu durumda karşımızdakine pençe atıp zorlamak değil, kendi tercihimizin sonuçlarını yaşamayı göze almaktır. Gerekirse kayıplarla… Gerekirse yalnız… Ama insanlığımızı yitirmeden!

Bize yapılana üzülürüz… Ama çoğu kez de yapılanın kendisinden çok yapılabilmiş olmasına! Zira bu bize, insanlığın azaldığını ve bize omuz omuza olunacak fazla kişi kalmadığını gösterir. Bazen de sonradan üzüleceğimiz şeyler yaparız… Karşımızdaki bunu ”hak etmiş” olsa bile, gelin de biz bunu yapabilmiş olmamızın sonradan bize vereceği zararı hak etmeyelim…

Daha önce de kullandım bu parçayı… Zaten ikide bir dinlerim; ”Sorry Seems to be the Hardest Word” yani ”Üzgünüm Demek Bazen En Zor Şeydir” … Ray CHARLES versiyonu da olağanüstüdür. Ama bugün Joe Cocker‘ın hışırtılı sesini çekti canım :)

http://www.youtube.com/watch?v=o5WOnktfvd0

Advertisements

Author:

Kendi Halinde Bir Yıldız Gözlemcisi

30 thoughts on “Aslan’daki Mars, AY Düğümlerine Kare … Bazen Yapabiliyor Olmak Yapmayı Gerektirmez!

 1. Selamlar junocum..sevgilerimle..
  Yapabiliyor olmak yapmayı gerektirmez..cok güzel bir destek cümlesi bu hayat yolunda..amip olmamak için ;))

 2. Ben nedense yazılarınızı yayınlamanızdan beş- altı gün önce, yazdıklarınızı yaşıyorum.Ben sizden önce yol alıyorum herhalde :)) Onuruma yöneltilen saldırıları olgunlukla ve suskunlukla karşıladım. Bunun kendimi savunamamakla ya da aciz bir kurban gibi hissetmekle de alakası yok. Bu sessizlik, kendime ve Allah’a güvenmekle alakalı. Çünkü biliyorum ki bütün gerçekler ortaya çıkacak ve herkes ektiği tohumları biçecek. Sevgilerimle <3

 3. tesekkurler juno:)
  bı sorum olacak ıznınle bu mars aslan durumu asc ve ay aslanlarda bı catısma bı gerılım olayını daha bı tetıklermı pek memnun dıılımde kendımden kukruyup gezıyorum ne zaman normallescem meraktayım :):)

  1. Tuhaf olmayan var mı :) Ama elbette Mars birinci evinde ilerleyenler – yani yükselen Aslanlar, Satürnden kareyi doğrudan kendi davranışlarına karşı bir engel ya da bir baskı olarak yaşadıkları için, ”tutmayın layn” diye zıplama hali yoğun olabilir :)))

 4. Her konuya maydanoz olmiyim diyorum ama, hayatımın bütün önemli hataları şu yüzdendir.

  “Birilerinin bizim üzerimizde uyguladığı anlamsız baskılar ve onurumuza yöneltilen saldırılar, bizi gerekirse değer verdiğimiz bazı konum ya da fırsatları feda edip kişisel duruşumuzu korumak zorunda bırakabilir. Hatta yolumuzda istemediğimiz değişiklikler de yapmak durumunda kalabiliriz. Bu ”Hayatımızın Anayolundan Sapması” anlamına gelmez! Hatta belki de duruşumuzu korumak adına yol değişikliği yapmak, Anayolda bir kilometre taşı geçmekle eş anlamlı da olabilir…

  Burada dikkat edilmesi gereken, duruşumuzu belirlerken, maksadı aşmamaktır.”

  Bu kadar olur:) Sevgilerimle…

 5. “Bize yapılana üzülürüz… Ama çoğu kez de yapılanın kendisinden çok yapılabilmiş olmasına! Zira bu bize, insanlığın azaldığını ve bize omuz omuza olunacak fazla kişi kalmadığını gösterir. Bazen de sonradan üzüleceğimiz şeyler yaparız… Karşımızdaki bunu ”hak etmiş” olsa bile, gelin de biz bunu yapabilmiş olmamızın sonradan bize vereceği zararı hak etmeyelim…”

  Bana yapılanlara üzülüyorum, yapılabilmiş olmasına da…Şuan tek hissettiğim şey bu ve hak etmiş olmalarına rağmen yaptığım şeylere üzülüyorum şimdi…

 6. Ne kadar güzel bir dille, ne kadar derin, yerinde değerlendirmeler yapıyorsunuz. Astroloji hayata dair, kuşkusuz, ama sizin yorumlarınızda ben onun üzerinde bir bilgelik sezinliyorum. Büyük keyifle okuyorum. Sevgilerimle.

 7. Yine harika bir yazı..Emeklerinize sağlık..Ben ASLAN’ım ve aslan 7.evimde ve 7. evimdeki transit mars natal satürnümle birleşti ve 10.evimdeki transit satürne kare,transit mars ay düğümlerine kare..Günler öncesinden gözüm korktu doğrusu.Benim evlilik de dahil herhangi bir ortaklığım yok,bu zorlu açıları neye yorabilirim bilemiyorum..Özellikle şu sıralar ,geleceğimi etkileyecek bir konuda beni engelleyen koşullar söz konusu ve sabır etmem gereken bir durum var.Sevgi ve saygılarımla..

  1. Evlilik, yol arkadaşlığı, hayat ortaklıkları hakkında bu güne dek sizin sorun yaşamanıza neden olmuş ön kabul veya tutumlarla yüzleşmeniz gerekebilir :) Yani çözülme, farkındalık ve iyileşme süreci yaşayabilirsiniz…

 8. Çok teşekkürler yorumunuz için…)Evet,ben o tutumlarımın farkına henüz birkaç ay öncesinden varmaya başladım ve hala da dersimi alıyorum:)İyileşme sürecim de henüz yeni başladı evet:)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.