Posted in Kısa Dönemli Etkiler

Venüs Chiron ile 150’lik Açıda … Kibirdir Büyüttüğümüz Acıların Arka Bahçesinde


Statue With Tears
Statue With Tears

Aslan’daki Venüs için epey bir şey söylenebilir :) Hoştur… şendir… cömert hatta müsriftir… arzulu ve arzusunda ısrarcıdır… biraz gösteriş meraklısı, biraz eller iyisi, biraz dolduruşa gelmeye müsaittir… ama en önemlisi KİBİRLİ’dir. Ve kibir, içinde tüm günahların, serpilip büyüdüğü toprak, tüm acılarımızın da arka bahçesidir!

Derinde duran acıların üzerini kibirle örteriz çoğu kez… Oysa kibirimizin bizi sürüklediği zanlar ve uğrattığı hayal kırıklıkları, hep aynı yaraları deşip içimizi aynı yerden kanatır.

Usta şifacı Chiron ile, Aslan’daki Venüs tam 150’lik açı yapmakta bugün! Balık’taki Chiron, bizim derin acılarımızın, içimizdeki giderilemeyen boşlukların, ancak Rabbin sevgisi ve ışığı ile dolunca sağalacağını vaaz eder…

Venüs aynı zamanda Juno ve Ay Düğümleri ile bir de büyük kare oluşturmaktadır…

Kibir, nefsi yaralı ve sağlıksız bir şekilde büyük hale getirir… Oysa alıştığımız, kolayımıza gelen hatalarımızı değil, hayatın bize öğretmeye çalıştığı dersleri dikkate alarak yürürsek, yol daha açık, ufuk daha parlak olacaktır!

Size ”Yapamadın … yapamayacaksın! Bari deneyip rezil olma!” diyen de kibirinizdir… ”Bana ha! Hem de bana… Üstelik bana… Yoo ben bunlara haddini bildirmeyi bilirim!” diyen de… Kolay bulduğumuza yönelip, güvenli seçimler yaptığımızı zannettiren de kibirdir… Hep en uzak yıldıza tırmanmak arzusu verip, onun ışıltısı ile büyüyeceğimizi zannettiren de…

Oysa HİÇ BİRŞEY  ama hiç birşey bize AİT değildir. Kuran’ın bildirdiği gibi, insan evladı halifedir yeryüzünde… Yani kendisine sunulanların emanetçisi, verilen görevin uygulayıcısı, gösterilen yolun takipçisidir! ”FAKİR olduklarını bilenler korunmuşlardır… Zira onlar cennetin krallığında yaşamaktadılar!” der Matta İncili’nin 5:3 cüzünde.

Bugünlük bu kadar söyler bu fakir… Hatırlamak ve uygulamak nasip ola kendisine de :)

Mazhar ALANSON  – Benim Hala Umudum Var … İsyan Etsem de İstediğim Kadar, İnat Etsem Bile… Bırakmazlar SAHİBİM VAR.

http://www.youtube.com/watch?v=NL2iVBYzc8g

Advertisements

Author:

Kendi Halinde Bir Yıldız Gözlemcisi

15 thoughts on “Venüs Chiron ile 150’lik Açıda … Kibirdir Büyüttüğümüz Acıların Arka Bahçesinde

 1. Degerli Juno,
  Iyi ki varsin ve iyi ki seni buldum bu sanal dunyada, hic bir seyin tesaduf olmadigini ogrendim zaman icinde ve hergun ogreniyorum yazilarin kilavuzluk ediyor bana umut veriyor , heyecan veriyor, iicimdeki sevgiyi harekete geciriyor kisacasi iyii hissettiriyor posta kutuma senden dusecek e-postalari dort gozle bekliyorum. Hep birlikte aydinlik gunlere.

  1. Sevgili Derya :)
   Sadece ama sadece üzerime düşenin hakkını vermeye gayret ediyorum… Ve bugünki yazıda da belirttiğim gibi kendi yazdığımdan kendim kaytarmamaya :) Ben teşekkür ederim hepinize güzel mesajlarınızla yolumda cesaret verdiğiniz için.
   Hep birlikte aydınlık günlere :)

  1. Rica ederim … sadece İNSAN olmayı öğrenmeye çalışıyorum. Öte yandan hepimiz içimizdeki meleği bulmaya çalışıyoruz :) Sevgilerimle

 2. venüsüm aslanda ya..kibirli hiç degılım diyordum ama su yazınla kafama kafama taş yagdırdın..törpülemeye calışıyorum dıyordum tüm nefislerimi..meger daha cok yol alacagım varmış..sagol junocum..

  1. Ceylan’ım :) senin dürüstlüğün ve cesaretin herşeyin üstesinden gelir… Estafurullah ne haddime bütün taşları önce kendime atmalıyım! Yürekten sevgilerimle :)

 3. Selam, Benim de hala umudum var :) Kendimi kibirli görmezdim açıkcası. Yazınızı okuyunca günün şoku olarak ( iyi bir şok) çookkkkk kibirli olduğumu gördüm zanlarımla, hayal kırıklıklarımla ve hep aynı yerleri kanatmalarımla…Yüreğimden yüreğinize sevgilerimle.

 4. ne güzelsin juno’m maşallah. güzel yüreğine..
  Rabbim o güzel yüreğini daima ışıl ışıl eylesin ve Kendisine ve sevdiklerine daima yakin eylesin..

  “..hep en uzak yıldız..parıl parıldamak..” demek kibirdenmiş..şkrü ki bugün bunu farketmeyi nasip etti Yüce Rabbim..
  içten içe bilemesem de bununkibir olduğunu şüphesizç..bırakmadılar SAHİBİM var ve gösterildim :)
  sevgilerimle..

  inadına! herkese ve herşeye rağmen sevgi ile kal..

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.