Posted in Kısa Dönemli Etkiler

Güneş Satürn Neptün Arasında SU ÜÇGENİ … Zaman EN İyi İlaçtır!


Maalesef sahibini bulamadığım bir illüstrasyon
Peghead Girl by Tim Lee

Dün DOLUN halini alan AY bu sabaha Pluto ile kavuşum, Uranüs ile de kare yaparak girdi… Bu da oldukça gerdi havayı! Hatta Mars ile de 150 derecelik bir açı aldığından epeyce irili ufaklı kazaya – fiziksel ya da duygusal – vesile oldu. Ama akşama doğru Venüs-Merkür kavuşumu ile 180 derece yapar ve hepimizin üzerine bir rehavet gelir, ya da ”değiştiremeyeceğimiz şeyleri olduğu gibi kabul etme” eğilimi doğar… Bu da yarın daha net bir hal alacak olan SU ÜÇGENİ’nin amacına pek güzel uyar :)

Yengeç’te ilerleyen Güneş, Akrep’teki Satürn ve Balık’taki Neptün ile güzel bir SU ÜÇGENİ oluşturuyor. SU üçgenleri ŞİFA’yı çağrıştıran bileşkelerdir. İşin içinde Neptün gibi şefkatli ve Satürn gibi düzenleyici unsurlar olunca ve üçüncü oyuncumuz da BENLİK duygusunu temsil eden Güneş olunca, ister istemez akla, incinmiş ya da sapkın/uygun olmayan bir yönde fazlaca gelişmiş olan benliklerin, şifalanması, vicdan, şefkat ve uyum bilinci ile yeniden yapılanması geliyor…

Hemen mi? HAYIR… zaman içinde…. Zira Satürn ”Zaman’ın Efendisi’dir.” Boşuna ”Zaman En İyi İlaçtır” demez bilge olanlar. Zamanın eli herşeyi yoluna koyar ve şimdi baktığımız yerden yanlış ya da kötü olanlar, bir süre sonra bakacağımız yerden doğru ve yerinde olabilir. Bu aralar meydana gelen bu üçgen işte zamanla gelecek bu şifanın kapılarını açacak… Bir küçücük, alakasız, hatta el’an anlam veremediğimiz gelişme dahi, bir süre sonra önemli bir dönüşüme vesile olabilir :) Rabbin yollarına akıl sır ermez…

Jüpiter de bu hafta Yengeç’e girecek… Ama az bişey daha Lilith Apla ile kolkola gezecek. Satürn yakında düze çıkacak. O arada Merkür bir ters bir düz dönecek derken… her şey tatlı tatlı bulacak kıvamını yolunu. Bize düşen sabır, sevgi, iyi niyet ama her şeyden önce İMAN! Neye mi… elbette ”Büyük Senaryo Yazarı”nın işi bizden daha iyi bildiğine :)

Benim çocukluğum Kurtuluş’ta eski adıyla Tatavla’da geçti… Şu İstanbul’da yaşayan her milletten insanın – Rum, Türk, Yahudi, Ermeni, Süryani, hatta Kürt, Bulgar, Arnavut, Çerkes – koyun koyuna yaşayıp, gül gibi geçindiği bir yerdi zamanında… Kışın tarçın ve karabiber, baharda gül ve incir reçeli, yazın imam bayıldı, sonbaharda balık ızgarası ve rakı kokan koridorlarda kapılar, sık sık elinde dolu bir tabak ile ikrama gelen bir komşu tarafından çalınırdı.

Bugün ERMENİ dilinin en güzel şarkılarından birini çalacağım size… Bu ülkede kardeşçe yaşamamız gereken ırklardan biri olan Ermeni asıllı Türkiyeli’ler ile zaman zaman yaşanan karşılıklı incinmeler en acıyan yerlerimizden biridir… Oysa ne güzeldir müzikleri, ne delidir yürekleri, ne lezizdir yemekleri, ne  hasdır komşulukları! ZEPÜR GI TARNAM – Meltem Olurum … Kardeş Türküler’in nefis yorumuyla gelsin… Dilerim zaman tüm Türkiyelilerle aramızdaki yaralara da en güzel ilaç olsun :)

Advertisements

Author:

Kendi Halinde Bir Yıldız Gözlemcisi

17 thoughts on “Güneş Satürn Neptün Arasında SU ÜÇGENİ … Zaman EN İyi İlaçtır!

 1. Ne kadar güzel bir dilek son paragrafta, dilerim en kısa zamanda gerçek olur bu güzel ülkede; bu zaman ilacına ne kadar da ihtiyacımız var.Sevgiler…

 2. irkcilik yapmanin kime ne faydasi dokunmus hepimiz insaniz …Allah bizi su anda hic hoslanmadigimiz bir irktanda yaratabilirdi üstünlük iman iledir … emegine saglik gercekten yazilarin insani rahatlatiyor

 3. “Dilerim zaman tüm Türkiyelilerle aramızdaki yaralara da en güzel ilaç olsun”
  Besmelenin bile ölçü yapıldığı günlerde bu cümleleri bolca söylemek gerek.
  Var olun…

 4. Sevgili Juno, şimdi anladım yüreğinizin engin genişliğinin, olumlu bakışınızın kaynağını..Güzel insanlarla büyüyünce , insanın yüreği de ,gözleri de bakışı da böyle güzel oluyor..Çok şanslısınız…ve tabi bizlerde bundan nasiplendiğimiz için şanslıyız..var olun daim..sevgiler..

  1. Hepimizin geçmişinde bizi besleyen nice zenginlik var :) Rabbim fark etmeyi ve iyi yönde kullanmayı nasip etsin bize… Sevgilerimle :)

 5. Yaradan isteseydi hepimizi aynı dinden ırktan renkten yaratmaya muktedir değilmiydi ? Yaradanın değimiyle ” düşünenler için bunlarda hikmetler vardır ” ve bir yerde de ” ne kadar az düşünüyorsunuz ” demiş !!!

 6. Sevgili Funda :) mükemmel sözleri var… ama galiba linkte bir sorun var. Zahmet vericem ama farklı bir link denermisin. Sevgi ve teşekkürlerimle :)

  1. Rica ederim efendim : ). Sarkinin ismi Hovin Mernem. Link yollayamadim suan ozur dilerim.Lena Chamamyan dan dinlemenizi tavsiye ederim

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.