Posted in Kısa Dönemli Etkiler

Terazi’deki AY Baskı Altında… Adalet ve Denge Duygumuzu Sınayan Bir Gün!


MUSTANG
MUSTANG

Terazideki AY sabaha Pluto karesi ile başlıyor… Sonra üzerine Güney Ay Düğümü ve Chiron’dan 150 derecelik açılar geliyor.  Aynı anda Uranüs ile de karşıt açı yapıyor. Gün içinde de Yengeç’teki Venüs-Merkür kavuşumu ile kare konuma geçiyor.

”HERŞEY ÇOK MANTIKSIZ!” diye haykırırken bulabiliriz kendimizi… Yaşadıklarımız, duyduklarımız, adalet ve denge duygumuzu zedeleyip, GÜVENLİ’ğimizin tehdit altında olduğunu düşündürebilir. Zaten bu aralar temel meselelerimiz İNANÇ SAMİMİYETİ ve GÜVENLİK! Mars’ın önce Neptünle, şimdilerde de Chiron ile yaptığı kare, içimizi hem hoyratça davranışların oluşturduğu hayal kırıklığı ve tepki ile dolduruyor, hem de hoyratlığa aynı şekilde hoyratlık veya sert çıkışlar ile cevap verme arzusunu tetikliyor…

TEPKİ duyabilmek iyidir! Önemli olan UYGUN OLAN TEPKİ’yi verebilmektir…

Bugün AY-Pluto karesi ve AY-Uranüs karşıtlığı sertlik karşısında uygun olmayan tepkileri vermemize çanak tutuyor! Ama adım atmadan, bunun NE İŞİMİZE YARAYACAĞINI serinkanlılıkla düşünmek çok önemli bir beceridir. Bazen küçük olan güçlüdür… Yeter ki tavırdaki anlam ve dirayet kaybedilmesin! ZAMAN, haklı olan ve sağlam duranı daima ödüllendirir.

Mahatma GANDHI’nin bir sözüyle bağlamak istiyorum bu yazıyı: ”Göze göz dişe diş zihniyeti, ancak tüm dünyanın kör olmasıyla son bulur!”

STING-They Dance Alone … Tarihe ”Cueca Solo”  diye geçen ve Şili’li kadınların akibeti belli olmayan tutukluları protesto etmek için dikta rejimine karşı ”eşsiz dans ederek” yaptıkları pasif direnişe adanmıştır.

Advertisements

Author:

Kendi Halinde Bir Yıldız Gözlemcisi

2 thoughts on “Terazi’deki AY Baskı Altında… Adalet ve Denge Duygumuzu Sınayan Bir Gün!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.