Posted in Kısa Dönemli Etkiler

Bugün Ay da BOĞA’ya Giriyor ve BOĞA STELYUM’u Bütünleniyor…


 
Printemps by Emile Vernon
Printemps by Emile Vernon
 
”Bir Kadının Suya Değiyor Ayakları
İstanbul‘u Dinliyorum Gözlerim Kapalı…”
Orhan VELİ

Öyle günler vardır gerçekten… Bir iskele kenarından ayaklarımızı denize sallandırır gibi oturup, gözlerimiz kapalı, içimizi dinlediğimiz ve hayatı ”ne az ne çok, tam olduğu gibi” görebildiğimiz günler… İşte bugün öyle bir gün!

Bugün Venüs, Güneş, Merkür, Mars, Güney Ay Düğümü ve nihayet öğlen saatleri itibariyle Ay, BOĞA’da. Gerçekçi, dengeli, hazımlı, tutarlı, ayakları yere basan ve hayattan gün be gün haz almaya açık olan bir burçtur Boğa. Doğal duygu hali, işlerini yoluna koymuş ve ayaklarını bir iskeleden denize uzatıp, varlıklarına şükrettiği küçük zevklerin – kokuların, tatların, seslerin – verdiği tarifsiz mutlulukta esrimiş bir halde oturmaktır. Geçmişle bir alıp veremediği, kara kaplıya yazıp da alamadığı hesapları daima vardır… Ama elinde olanın kıymetini de bilir :)

Göklerin vaaz ettiği hissiyat da tam böyle bugün! Geçmişle aramızdaki hesaplara biraz daha mesafeli bakmak ve kalbimize şifa niyetine, algılarımızı elimizde ve etrafımızda olan küçük mutluluklara açma kıvamındayız…

Merkür-Mars kavuşumunun Chiron‘la yaptığı tatlı 60’lık ve Pluto ile girdiği güzel üçgen açılar da, geçmişle hesaplaşmalarımızın ayağını suya erdirir zaten ;) Bugün bazı kararları daha rahat alır ve birkaç damla gözyaşı döksek de, güçlü ve herşeye rağmen umutlu ve azimli bir şekilde ayakta kalabildiğimiz için kendimize şöyle misss gibi demli bi çay ısmarlarız!

”Herşey olur… Herşey büyür… Herşey geçer, hayat kalır” der Bülent Ortaçgil YAĞMUR’da… Dinleyelim :) Hatta önce rahmetli Fikret Kızılok ile yaptıkları perdesiz gitarlı, kontbaslı Çekirdek Sanatevi kayıtlarından dinleyelim ki küçük keyfimiz tam olsun… İlle o esrik kadın vokalini de istiyom diyenler ikinci videoyu da izlesin :)

 

Author:

Kendi Halinde Bir Yıldız Gözlemcisi

4 thoughts on “Bugün Ay da BOĞA’ya Giriyor ve BOĞA STELYUM’u Bütünleniyor…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s