Posted in Kısa Dönemli Etkiler

Ay Satürn Karşıtlığı … Benim Hiç Bir Şey İstemeye Hakkım Yok mu?


by Cynthia Angeles
by Cynthia Angeles

Dün Koç’ta yepyeni bir döngüye başlayan AY, bu sabah hazcı ve garantici Boğa’ya girdi… Ağır aksak ilerleyişi içinde akşama doğru Akrep’teki Satürn ile karşıt açısı iyice belirgin bir hal alacak. Daha da şahanesi, çekişmenin iki bileşeni birden Juno’ya kare yapacaklar… Bunun oluşturacağı duygu hali, bildiğiniz MAHRUM BIRAKILMIŞLIK hissidir! 

Juno ne zamandır Satürn ile kare. Ama – klasik astrolojinin tanımlarına göre Satürn’ün yönettiği Kova’da olduğu ve kendi gezegeni Uranüsten de olumlu açı aldığı için – bu Satürniyen meydan okumadan huzursuz olsa dahi, verilen dersi okumaya ve anlamaya yatkın… Yani aslında bir şekilde hazcı yanlarımızı, nefsimizi terbiye etmemiz gerektiği konusunda hem fikiriz. Zorlanıyoruz morlanıyoruz ama katlanıyoruz :))) Gel gör ki, talepkar duyguları gıdıklayan Boğa’daki AY da Satürn’ün ”zulmüne” isyan edince, zaten baskı altında tuttuğumuz bütün hayal kırıklığı ve hezeyanların ortaya dökülmesi pek mümkün…

Yetmiyormuş gibi Lilith de Venüs-Mars-Güneş üçlüsüne üçgen yapıyor… ”Tutturuyorum, istiyorum, talepkarım, isyankarım, dur demeyin fena bozuluyorum!” der gibi bir hal bu açının açılımı… Yani durum vahim :)))

Ne var ki, tıpkı dünya hali gibi bu duygu hali de fani…

İnsanlar iyi şeylere layıktır! Ama başta baştan çıkarıcı olsa da sonradan başa dert olan içi boş iyiliklere değil… Yıllardır temizlemeye çalıştığımız enkazların altında sızlayıp duran yorgun omuzlarımız, hep o gel-geç halleri kalıcı yapmaya, boş-işlerle hayatı anlamlı kılmaya çalıştığımız, bile bile lades dediğimiz zamanların eseri değil mi?

Biraz daha dirayet isteyen değerlere BOŞ-VERMEK ve kolay erişilebilir ve tüketilebilir olan şeylerle GÜNÜ KURTARMAK! Bu değil mi GÖLGEMİZ’in ışığımızı kapatmak için kullandığı ayak-oyunu…

Hah, işte! Bugün de öyle bir ayak oyununa denk gelmek üzereyiz :)

Ama kim diyorsa size ”gökler sizi sevmiyor!” bilin ki bu külliyen yalan! Gökler bir cerrah titizliği ve bir sanatçı özeniyle çalışıyor manevi ekolojisi bozulmuş hayatlarımızın üzerinde… Aslında gökler gönüllerimizi çoktan masal olduğuna inandığımız çocukluk ideallerimize bağlamaya ve bozulmuş konfigürasyonumuzu ”fabrika ayarlarına” döndürmeye çalışıyorlar var güçleriyle!

Neyse :) ben Yıldız-Avukatlığı’nı bırakıp yine Gözlemci kimliğime bürüneyim…

Kaçarı olmayan bir yapılandırmanın içindeyiz Dostlar! Düzenleyici ve kural koyucu Satürn ile yüzümüzü dönmemiz gereken ufku temsil eden Kuzey Ay Düğümü giderek yaklaşıyorlar birbirlerine… Kuzey-Güney Düğümü aksı, orbları gevşek olsa da bir üçgeni Chiron, öbür üçgeni de Pluto ile yapıyor… Yani şu benim meşhur Pluto Satürn Chiron üçlemem, her geçen gün daha belirleyici olmakta hayatlarımız üzerinde. Ay Düğümlerinin ileri geri hareketleri yüzünden zaman zaman üçleme ve hayatın ekseni arasındaki mesafe değişse de, 2013 Ağustos ayında tepe yapacak olan bariz bir değişimle içiçeyiz!

Şimdi bize eziyet gibi gelenler, çok daha farklı bir anlama bürünebilir 3-4 ay içerisinde…

Ne demiştik; böyle günler fanidir :) Aslolan kendimize yakışanı yapmak ve aynaya baktığımızda gönül gözümüze güzel görünen bir insan görmek arzusuyla yaşamaktır… Hiç kimseyi memnun etmek ya da bir günü daha hoş geçirmek için değil, yaratılışımızın özündeki formülü onurlandırmak adına! Ve hemen, şimdi, şu andan itibaren…

”Benim Hiç Mutlu Olmaya Hakkım Yok mu???!!!” diyenler için PINK MARTINI‘den gelsin ”Hang On Little Tomato” yani ”Az Daha Sabret Minik Domatesim” ;)

Author:

Kendi Halinde Bir Yıldız Gözlemcisi

11 thoughts on “Ay Satürn Karşıtlığı … Benim Hiç Bir Şey İstemeye Hakkım Yok mu?

 1. yakında sabır taşına dönücez ama beklemekten başka çare yok anlaşılan :(
  yine de herkes için en hayırlı olan gerçekleşsin sonu güzel olsun, yaşadıklarımıza değsin….

 2. İki gündüz sizi keşfettim diyeyim.. Yıldızlar ve ifade konusundaki yeteneğinizi öncelikle takdir ettiğimi söylemeliyim..zor bir süreçten geçiyorum boğa olarak:-) üstelik yükselen ay burcu falan akrep :-D yani karışık işler.. Ancak okudukça hakikaten bir yol haritası buldum kendime.
  Evrende her zerrenin, insan kalbinden yıldız tozlarına dek, maddi manevş herşeyin irtibatına ve bir işaret bir ayet olduğuna inanıyorum.. Gökler de böyle konuşuyor işte bizimle.
  İyiki göklerş bize anlatan aklı ve kalbi selim insanlar var..

  Selam ile..

  1. Duygularınızı paylaştığınız için teşekkür ederim :) Benim için, yazıların yerini bulduğunu düşünmek kadar mutluluk veren hiç bir şey yok … Selam ve Sevgilerimle

 3. Selam Juna. Bayıldım yazılarına, samimiyetine:) Bir iki sorum olacaktı. Ben de Sevgilim de Boğa’yız ve çoook yoğun bir süreçten geçiyoruz. İki boğa böylesi bir süreçten geçerken nelere dikkat etmeli? Bu süreç özellikle boğalar için mi zorlayıcı?

  1. Merhabalar :)
   Süreç herkes için zorlayıcı… Ama Yeniay yorumlarını okursanız, Boğaların özellikle psikoterapi seansı gibi devreden geçtiğini göreceksiniz.Hepimizin tüm ilişkilerde dikkat etmemiz gereken aslında kendimizle olan sorunlarımızın getirdiği bazı aksaklıkların karşımızdaki tarafından ona yapılmış hareketler gibi algılanmasıdır. Galiba kendimize dürüst ve karşımızdakine özenli davranmaya çalışmak dışında yapılacak pek birşey yok :) Sevgilerimle

 4. Merhaba, yazılarınızı fırsat buldukça takip eden birisiyim.

  Ay-Satürn karşıtlığını araştırırken bu link çıktı karşıma. Mahrum bırakılmışlık hissi çok uyan bir tanım. Bu açı benim natalımda IC-MC aksında var. Ayın Satürn ile karşıtlığı Jüpiter’in de katılımıyla kek gibi kabarıyor. Üstelik geri gidiyorlar. En hoşnutsuz olduğum konum. Yükselen Neptün ile de krema… Yine de bu hayatımın gerçeği. Üstesinden gelmeyi öğrenmek zorlu. Farkındalık zamanla yükselen bir yapı gibi. Progres haritamda Satürn yakın gelecekte geri hareketini bırakıp ilerlemeye başlayacak. İyi bir gelişme diye ümit ediyorum. :)

  iyi günler…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s