Posted in Uzun Dönemli Etkiler

MARS KOÇ’ta … Tutmayin Beni Daaa :)


STRONG
STRONG

Mars’ın Güneş çevresindeki bir dönüşü 687 gün sürer! Bu nedenle aynı burca bir daha girmesi neredeyse 2 yılı bulur. Öz-hakiki burcu KOÇ’a girmeyeli de neredeyse 2 yıl olmuştu…

Mars, hayatta kalma ve kendimizi savunma güdümüz, gerektiğinde mücadeleye girme şevkimiz, yani haritamızın öz-hakiki şövalyesidir! Amacı sadece ve sadece bizi korumaktır… Ama haritamızdaki diğer gezegenlerden uygunsuz açılar aldığı zaman bunu abartması ya da becerememesi mümkündür :)

Mars’ın transit olarak – yani bizim haritamızdaki sabit yerinden bağımsız olarak normal akışı içinde – KOÇ’a girmesi, dünyanın enerji akışında doğal bir tazelenmeye yol açar. 20 NİSAN’a kadar KOÇ’ta kalacağı süre içinde; ne zamandır olamayanların önünü açacak cesur adımlar atılmaya, insanlar daha dobra ve daha cüretkar olmaya başlar. Eh, uzun süredir köşesinde darbe yiyerek bekleyen kola kutuları gibi açılır açılmaz aniden surata patlayan durumlar da olur mu olur :) Yani sabrın tükenmesine bağlı çıkışların hızı ve sertliğinde bir artış görülebilir… O yüzden bu aralar hem tepkilerimizin maksadı aşmamasına dikkat etmek, hem de tepki görebileceğimiz yerleri fazla kurcalamamak yerinde olur!

Bu akşama özel olarak Mars nefis bir girizgah yaptı ve AY ile kavuştu… Taze fırından çıkmış YENİAY, bir de Koç’a giren Mars’tan gazı alınca, yüreklerin çoşkusu, heyecanı … eh bazı durumlarda da hırsı, haykırışı tavan yapmış olabilir.

Önümüzdeki günlerde Mars giderek Uranüs’e yaklaşacağı için, bu ”TUTMAYİN BENİ DAA” enerjisi epeyce bir devam eder. Merkür ayın 17’sinde ters döngüsünden kurtulur… 20 Mart’ta Güneş, 21 Mart’ta da Venüs KOÇ’a girince, mis gibi bir Koç Stelyum’umuz olur :) Bunun için ayrıca bir yazı yazmak gerekir ama şu kesin ki, arzular şelale, talepler yoğun, dile getiriliş biçimleri de azbişi sert olur :)

Mars KOÇ’ta olduğu sürece;

KOÇ’lar kendileri

BOĞA’lar kayıplarının telafisi ya da geçmişleriyle yapacakları yüzleşmeler

İKİZLER’lerler ;) karar almaları ve risk almaları gereken konular

YENGEÇ’ler hayattaki her türlü statüleri

ASLAN’lar inançları, hedefleri, özlemleri

BAŞAK’lar yıllardır değiştiremedikleri şeyler, ihtiras veya intikam konusu yaptıkları meselele

TERAZİ’ler kalıcı ilişkileri, ortaklıkları, kontratları

AKREP’ler iş yerlerinin ve evlerindeki yaşam koşulların ya da sağlıklarının hale yola koyulması

YAY’lar AŞŞŞKK ve her türlü yeni başlangıç

OĞLAK’lar özel hayatları

KOVA’lar düşünce ve hareket özgürlükleri

BALIK’lar sahip oldukları ya da değer verdikleri herbirşey

konusunda accayip istekli ve zapta-rapta gelmez olurlar…

Yukarıdaki etkileri okurken hem burcunuzu hem yükselen burcunuzu dikkate alın ve dereceleriniz ortada bir yerlerdeyse bilin ki, önümüzdeki 5-6 hafta içinde üzerinizdeki etki değişir, bir sonraki burcun suyuna doğru dümen kırar…

Yeni enerjilerin hayatınıza akmasına elbette izin verin Dostlar… Çünki zaten siz izin vermek istemeseniz de olacaklar olur :) Ve siz de aslında – başrolünü oynadığınızı zannettiğiniz bu hayatta – sadece bazı olacaklara vesile olursunuz. O yüzden hırslı ya da ihtiraslı değil şevkli ve gayretli olmaya, olana kızmamaya, olmayana küsmemeye, yola güvenip olabildiğince keyifli ve dinamik adımlarla yürümeye, ufuktaki ışık minicik, miniminnacık bile olsa daima ona odaklanmaya özen gösterin :)  Mars KOÇ’un boynuzunda ya da BOĞA’nın kuyruunda olabilir… Ama kalbiniz daima sizin elinizde ve vicdanınız her zaman onun içindedir.

Hani MARS bizi hayatta tutmaya çalışan koruma güdümüz ve mücadele arzumuzdur dedim ya… QUEEN söylesin Who Wants to Live Forever” Dünyayı kötülükten korumaya çalışan ölümsüz bir kahramanı anlatan HIGHLANDER’ın müziğiydi. Dilerim hepimiz yaşamaya ve ölmeye değer sebepler bulalım kendimize bu yolda…

Author:

Kendi Halinde Bir Yıldız Gözlemcisi

One thought on “MARS KOÇ’ta … Tutmayin Beni Daaa :)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s