Posted in Kısa Dönemli Etkiler

Lilith – Ay Kavuşumu, Merkür’e Kare Yapıyor … Türkçesi Vesvese ;)


Stil Here by Ana Correal
Stil Here by Ana Correal

Lilith deneyimli bir apladır… görmüş geçirmiştir… Nelerin acı vereceğini bilir. Nelerin can yakacağının kokusunu alır. Bize gönderdiği mesajlarla – bazen de doğru mesajlarla – dünya halinin akabileceği mecraları haber verir. İhtimalleri dikkate almakta bir zarar yoktur. Ama o ihtimallerin kalbimizi bir pençe gibi sıkıp kanatması, yaşam enerjimizi tüketen bir paniğe dönüşmesi, kimseye hayır getirmez! Lilith’in  bilgeliği dünyevi boyutla sınırlı kalır. Üstelik şimdilerde Kuzey Düğümüne de 150 derece açı yapıyor… Yani ona kulak vermenin uzun vadeli yansımaları olabilir yol üzerinde! Bugün Ay ile kavuştuğu için  niteliklerini hayli güçlü bir biçimde yansıtmakta.

Ay-Merkür karesi yani Duygu – Akıl karmaşası’nın üzerine bir de ”ya şöyleyse … hımmm… ne yaparsın na öyleyse?” diyen sırt ürpertici bir fısıltı eklenirse ne olur :) Kalpte fırtınalar yaratan bir VESVESE! Vesveseler, korkularımızın açtığı pencerelerden sızan kömür dumanı gibidir. Genzimizi yakar, gözlerimizi sulandırır, bizi düşünemez, göremez, anlayamaz, yani kilitlenmiş bir hale getirirler. ”Korku Aklın Katilidir” demez boşuna Frank HERBERT, DUNE serisinde Bene Gesseret Rahibeleri’nin ağzından…

Duygularınıza MESAFE almayı öğrenin Dostlar… Duyguyu akla vurarak da çözemeyiz ayrıca… bunu da unutmayın!  Akıl hep GERÇEK’lere tutunmaya çalışır. Nedir peki GERÇEK? İnsanlar bazı GERÇEK’lerle hareket ettiklerini düşünürler… Oysa GERÇEK dediğimiz şeylerin de bir çoğu ortak kabul gören ZAN’lardır :) Hakiki GERÇEK, hal dediğimiz şeyin kuşbakışı görünmesi ve ardında yatan ilahi niyetin bilinmesi ile anlaşılır. Böyle bir idrake varmak insanın aklının sınırlarını aşar.

O zaman bize huzur ve dinginlik verecek, dengemizi kaybetmeden zamanda ilerlememizi sağlayacak, yolumuzu şaşırmadan adım atmamızı kolaylaştıracak tek şey teslimiyettir!

VESVESE, bizi dizginleri ele almaya davet eder! Hangi dizgin :)))) Teslimiyet ise sadece şunu gerektirir: ”Gerçeği göremiyorum. Ama yola inanıyorum. Hırsla, korkuyla, inatla değil, huzurla yürümek ve hayırlı olana yönelebilmek için yardım diliyorum!”  RAB’be güvenin. Lilith size vesvese verir, AY sizi serin sulardan kızgın kumlara atar, Merkür sizi acele ettirir, Mars size ”SALDIRR!” diye haykırır, Venüs ”BOŞVEEERR” diye gevşetir :) … Hepsini dengeleyen RAB’bin elidir… Siz o eli  tutun! Gerisi kolay gelir…

SENDEN BANA YAR OLMAZ … Nim Sofyan söylüyor;

Advertisements

Author:

Kendi Halinde Bir Yıldız Gözlemcisi

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.