Posted in Kısa Dönemli Etkiler

GÜNEŞ – SATÜRN Karesi … TAadiLaT nEdeNİYlen Bir MütDet KaPAlıyıss :)


Heavily Burdened
Heavily Burdened

Hani ele güne karşı öyle deyip tükkanı kapatsak ve bir kaç gün köşeye çekilsek fena olmayabilir :) Biraz ağırlık çalışması yapmamız gereken  bir zaman olacak gibi görünüyor bu birkaç gün Dostlar… Çünki şu son 1-2 günde kendini hafiften hissettirmeye başlayan Güneş Satürn karesi bugün itibariyle istimini aldı. Şubatın ilk birkaç gününde de, etkisini hissettirir. Noolucak peki derseniz;

Güneş benlik duygumuzdur… Biliyorsunuz, benlik duygumuz ezilip üzülmeyi, zorlanıp horlanmayı pek sevmez :) Biraz fazla dürtüklendi mi, köşeye sıkışmış kedi gibi cırmıklarını çıkartır ve etrafa saldırıya geçer! Ama hayat da bir eğitim parkurudur… Benlik duygumuzu sağlıklı bir biçimde kontrol altına almak ve saha çamurluyken de çıkıp en iyi oyunumuzu oynamak boynumuzun borcudur.

Karşıt açılar bizi tercih yapmaya ya da tercih ettiğimiz duruşun aksindeki alternatifi de anlamaya zorlarken, kare açılar hepten aykırı gidip önümüzü keserler. Aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık durumunda kalır ve tek çarenin sabır ve ılımlı tavır olduğunu farkederiz. Edemezsek de zaten, ayağımız burkulur, düşeriz, bir de sahanın çamuru yüzümüze gözümüze bulaşır. Böyle zamanlarda oyunu ezici bir galibiyet elde gelmek için değil, sadece 90 dakika koşmak ve giydiğimiz formayı haketmek için oynarız.

Ne zamandır Retro konumda olan Jüpiter’in bugün durağan hale geçmesi ve ardından da normal seyrine dönmesi hoş bir gelişme… Birkaç güne kadar Kovaya geçecek olan Venüsle üçgen görünüm de alacağı için, önümüzdeki hafta duble fıstıklı lokum tadında olabilir :) Ama şu birkaç günü metanet ve tevekkülle bir atlatalım bakalım…

Umutsuzluk, isyan, hırçınlık, depresyon ve havlu atma gibi eğilimler hissederseniz, kendinize ”formanın onuru adına koşmaya devam ediyorum” deyin ya da sadece İNSAN OLMANIN ONURU… Muhtaç olduğunuz kudret, genlerinizdeki Rabden gelen mucizevi kodlarda mevcuttur. Ve her sıkıştığınızda O’na sığınmak, O’ndan yardım dilemek, bu kodların devreye girmesini sağlar. Hem kimbilir … biz tükkanı kapatmayı düşünürken belki de bir mucize olur … üstüne kat çıkarız ;)

UMUDUMUZ her zaman var … Çünki SAHİBİMİZ VAR … ve biz onu bırakmadıkça O bizi ASLA BIRAKMAZ … ”Benim Hala Umudum Var”  akustik versiyon … üstelik Kaybedenler Klübünün en keyifli diyaloglarından biriyle başlıyor ;)

Advertisements

Author:

Kendi Halinde Bir Yıldız Gözlemcisi

4 thoughts on “GÜNEŞ – SATÜRN Karesi … TAadiLaT nEdeNİYlen Bir MütDet KaPAlıyıss :)

    1. Dünki takıntılı olduğumuz konulara vedaydı ;) bu birkaç gün önümüze çıkabilecek kısmi engellerle mücadele … hani herşey yağ gibi su gibi akmayabilir .. hepsi bu :) sevgiler

  1. Junocum 2 gindur cok yogundim simdi firsat bulup okuyabildim, dun aksam cok guzel gelismeler oldu, gidene icten bir gule gule deyince gelene ruhumun mantigimun kapilarini actim, sabir nelere kadir olacak kimbilir:) sevgilerimle:)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.