Posted in Kısa Dönemli Etkiler

AY Satürn, Pluto ve Venüs ile dans ediyor … ONARIM devam ediyor


Fly Far Away - Amy Weiss
Fly Far Away – Amy Weiss

Dün Yengeçteki AY’ı, yaralarımızın içindeki eskiden kalma kıymıkları ayıklarken bırakmıştık… Affetme ve şifa bulma zamanının geldiğini söylemiştim size. Bugün ise AY’ın Chiron ve Satürn ile yaptığı üçgen, zamanın şifalandırıcı ve yeniden yapılandırıcı kalitesini daha da belirgin hale getiriyor. Ama önce Pluto-Juno ikilisini sonra da Venüsü karşısına alıyor… Meali;

Haz ve Acı birbirlerinin ikiz kardeşidir. İnsanlar basitçe ikiye ayrılabilir; hazza tapanlar ve acıya güvenenler!

İlk grubu ne yaparsan yap boş işlerin peşinde gezmekten alakoyamazsın :) Kendi kafalarında bir mutluluk tasarımı vardır ve karşılarına çıkan her insanı o projenin bir parçası yapmaya, etraflarındaki ağaç dallarında  devamlı kendi tercih ettikleri ödülleri asılı bulmaya çalışır… Böyle olunca hayatın HAAARİKA bir yer olduğuna inanır, olmadığında ise şöyle derler: ”Ama neden olmuyor? Neden?”

Acıya güvenenler ise, bünyeleri böyle umut-hayalkırıklığı döngülerini kaldırmayanlardır… Onlar paso korunma modunda yaşar. Kendilerine herhangi bir iyilik hissi ya da açılım umudu getirme ihtimali taşıyan herşeyi hayatlarından uzak tutup, eskaza yanlış beklentilere girmemeye son derece kararlıdırlar.

Bu iki insanın arasında temelde hiçbir fark yoktur! Çünki ikisi de eşit ölçüde kibirli ve kontrol delisidir :)

Hayatı ve insanları sürekli ve bedeli ne olursa olsun kendi istediğimiz noktaya getirmeye çalışmak kibirdir. Buna bir sürü meşru neden bulsak da, saaaadece sevgi istediğimizi haykırsak da, başkaları için ettiğimiz fedakarlıkları döküp saysak da … akışı ille de suyu kendi bardağımıza akıtacak şekilde çevirmeye çalışmak bildiğin buz gibi kibirdir ;) Daha da hüzünlüsü, bizim için hazırlanmış ama biz seçmediğimiz için dikkatimizi çekemeyen MUCİZE PAKETLERİ’inden mahrum kalmamıza neden olur…

Acıyı beden yapıp üstümüze geçirmek ise, zaten baştan itibaren MERKEZLE KÜS olmaktır ;) Tavşan dağa küsse ne olur …

Ne demiştik dün; HER NE OLDUYSA VE OLACAKSA HAYRIMIZA OLDUĞUNA İMAN ETMEK … her derde deva bir bardak sudur bu! Kana kana için Dostlar :)

Bırakın Hayat İşini Yapsın … Beatles, LET IT BEAcross the Universe projesinin tüylerimi ürperten yorumuyla…

Advertisements

Author:

Kendi Halinde Bir Yıldız Gözlemcisi

7 thoughts on “AY Satürn, Pluto ve Venüs ile dans ediyor … ONARIM devam ediyor

 1. “HER NE OLDUYSA VE OLACAKSA HAYRIMIZA OLDUĞUNA İMAN ETMEK … her derde deva bir bardak sudur bu! Kana kana için Dostlar :)” Aslında ne kadar da susamısız,farkettirdiğin için teşekkürler Junocum:)

 2. Hakikaten Kibir=nefs bence…Tekamül de bunun üzerinde gerçekleşiyor galiba.
  Ben ”acıya güvenenlerdenim ” ne kadar tekamül ettim bilemiyorum.Ama son virajlara yaklaştığımı hissediyorum. En azından ”Kontrol ” ün bende olmadığını sadece yaratan da olduğunu anlamış durumdayım :)) Cok şükür! Ama en önemli amaç Nefsi edeplice yaşamak ve yönetmek.
  Allaha emanet olunuz.
  Sevgiler :))

  1. Merhaba Berna Hanım, yorumunuza katılıyorum ve ben de acıa güvenenlerden, sabredip kazananlardan biri olacağıma, sabrımın sonunda ödülümün büyük olacağına inanıyorum:))

 3. Bu cümleler, bu bakış, bu müzikler,bu seçimler,ve siz..şifa kaynağısınız…keyif ve merakla takipteyim …teşekkürler paylaşımlar için..

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.