Posted in Kısa Dönemli Etkiler

Kova’daki Mars Ay’la Sevişip, Ay Düğümleri İle Zıtlaşıyor … Yol Haritasını Güncelleme Zamanı!


Kelebek Olmak İçin Harika Bir Gün
Kelebek Olmak İçin Harika Bir Gün

Hatırlarsanız hafta başında, Güneş Merkür kavuşumu, Uranüs ve Jüpiter arasında keyifli bir işbirliği olduğundan, bu nedenle de eski görünümlere yeni bakış açıları edinmeye başladığımızdan ve bu eğilimin ay sonuna kadar süreceğinden bahsetmiştim. Bugün, bu süreç içinde özel bir anlamı olan bir gün; Kova’daki Mars bu birkaç gün boyunca Ay Düğümleri ile 90 derecelik sert açılar yapıyor. Ama tam bugün İkizlerdeki Ay’dan ılımlı bir açı alarak taşıdığı çatışmalı enerji iyice bir tetikleniyor! Peki hal bu iken bize ne olur?

Güney ve Kuzey Ay Düğümleri deyince hep iki uç arasında kurulmaya çalışılan bir köprüden söz ediyor oluruz; vazgeçemediklerimizle alışmaya çalıştıklarımız, bellediğimiz değneklerle uzatılan can simitleri, unutamadıklarımızla hatırlamaya çalıştıklarımız …  Mars bu ikilemin orta yerinde bir gerilim oluşturuyor işte bu günlerde. Mars bizim hayatta kalma güdümüzdür. Kova’da olunca hayatta kalmak için bulmamız gereken yaratıcı çıkış yolları gelir akla… Ama çıkış yolu bazen baktığımız düzlemde oluşmaz! Bazen çıkış ancak zemin değiştirmekle, kuralları değiştirmekle, çerçeveyi kaldırmakla mümkündür… Yani kapı açılmıyorsa, bazen pencereyi kırmak hatta gerekiyorsa duvarda delik açmak, olmadı çatıyı uçurmak dahi gerekebilir :) Çünki güvenlik duygusunu muhafaza etmek adına yoldan yani yaşamdan geri kalmak, diri diri gömülmeyi kabul etmek gibi birşeydir…

Bu aralar hayat sizi, ”ARTIK BİR ÇIKIŞ BULLL!” diye uyarıyor, hatta siz kıyıp da tozu toprağı kaldıramadığınız için, o bizzat konuyu ele alıp ortalığı dağıtıyor olabilir. Bugün İkizlerdeki Ay’ın konuya yapacağı katkı, sizin de önünüzde açılan yeni kartları görmenizi kolaylaştırmak olacak. Yani bugün yol haritanızı güncellemek için gayet uygun bir gün;)

Ne diyebilirim … Hayatın işini yapmasına izin verin diyebilirim sadece … Zira – ünlü yazar Richard BACH’ın söylediği gibi – kozasını yırtmaya çalışan tırtılın ”dünyanın sonu” zannettiği şey KELEBEK olmanın ta kendisidir ;)

İçimden yine bir Everything Must Change patlatmak geldi :) tekrar olabilir … ama müzik zaten bize birşeyleri hatırlatmak için evrenin kullandığı en zarif aracılardan biri değilmidir … çok güzel versiyonları var ama ben Randy Crawford‘a takık vaziyetteyimdir :)

”Kış Bahara Uzanır

Kalbin Acıları Azalır

Asla Çok Çabuk Değil…

Yine de Herşey Değişir!”

Author:

Kendi Halinde Bir Yıldız Gözlemcisi

4 thoughts on “Kova’daki Mars Ay’la Sevişip, Ay Düğümleri İle Zıtlaşıyor … Yol Haritasını Güncelleme Zamanı!

  1. Saat 10’da yüksek lisans başvuru sınavım var, zihnimin ufkumun bir kelebek gibi açılması dileğimnle, günaydınlar Junocum:)

    1. Kolaylıklar dilerim :) yolundaki bütün engeller kelebek kanadı değse açılsın … kaldı ki kelebek etkisiymiş zaten dünyayı halden hale getiren ;) Sevgiler Aycancım

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s