Posted in Kısa Dönemli Etkiler

İLERİ GİTME GÜNÜ – Sırtüstü Uzan ve Suyun Seni Taşımasına İzin Ver :)


Sail to Future - Catrin Weiz-Stein
Sail to Future – Catrin Weiz-Stein

Güneş-Merkür Kavuşumu var 28 derecesinde Oğlak burcunun. Hala Ay Düğümleri ile gayet ılımlı bir görünümdeler… Kararlılık doluyuz ve bizi daha yaratıcı ve cesur olmaya teşvik edecek Kova günlerine doğru da usuldan yaklaşıyoruz.  Kovaya çoktan geçmiş olan Mars Koçtaki Ay’a destek veriyor. Kıpır kıpır bir ilerleme arzusuyla doluyor içimiz.  

Satürn ise, Oğlak’ın ilk dekanında yan yana dizilmiş ve FACIES ile kucak kucağa duran Venüs, Juno,  Pluto üçlüsüne şöyle diyor; ” İçine çökelmiş, pas tutmuş arzularını ve beklentilerini, kaybetme korkularını  yük etme kendine… gerekiyorsa hepsinden vazgeç ve yürü! Tutunacağın bir dal, sığınacağın bir çatı, ihtiyaçlarına göre yeniden şekillenecek bir yapı mutlaka verir sana hayat… Yeter ki sen vazgeçmekten yüksünme ve sunulanı almayı bil!”

Tutunduğumuz ama bize yaramayan duygu, düşünce alışkanlıkları salmak ve sunulanı almak … İnsanın dünya yüzünde bunca yüzyıldır varolmasının temelindeki mutasyon yeteneği değilmidir bu aslında… Zamanın kalitesi değiştikçe DNA‘mız bile buna göre şekillenir. Yeter ki biz engel olmayalım… Yeter ki biz tercih etmeyelim bir çivi gibi saplandığımız çıkmazlardaki kaçınılmaz ölümü! Yaşam hep bizden yanadır… Bize yeni yollar açmak için bekler. Bırakın hayat tutsun sizi şefkatle kucağında … sırtüstü uzanın suya sizi taşıması için…. Korkmayın! Korku aklın katili, yüreğin bukağısıdır! Umudu ve imanı asla asla bırakmayın elden… Onlardır bizim yegane göbekbağımız – hem şu tenimize işlemiş dünya hem de bize Ruh‘dan üflenmiş nefesle :)

Sevgili Özer Akan’dan gelen bir hediyeyi sizlerle paylaşmak isterim bugün … Paylaşıldıkça güzel olur çünki iyi duygular, iyi niyetler… Mavi Kanatlı Kuşlar Gibi Bulutların Ötesine Geçebilmek İsyeten Bir Kız’ın türküsüdür … SOMEWHERE OVER THE RAINBOW … Piano Guys yorumuyla dokunsun yüreklerinize :)

Somewhere Over The Rainbow – Piano Guys

Advertisements

Author:

Kendi Halinde Bir Yıldız Gözlemcisi

2 thoughts on “İLERİ GİTME GÜNÜ – Sırtüstü Uzan ve Suyun Seni Taşımasına İzin Ver :)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.