Posted in Kısa Dönemli Etkiler

Ay Neptün Kavuşumu – BİLME ZAMANI


caveBugün öğleden sonra Ay Balık’a girip Neptünle kavuşuyor…  Bu erişilemeyen gerçeği bilmek ile, gerçeklik duygusunu kaybetmek arasında bir sınır hali olabilir der üstatlar.  Ama bugün bu kavuşumun bir başka ilahi desteği var; Güneş Güney Ay Düğümü ile tam 120, Kuzey Ay Düğümü ile de tam  60 derece açıda. Tıpkı sonbahar geldiğinde nereye uçması gerektiğini bilen kuşlar gibi hissedeceğimiz bir zaman dilimi! Geçmişimizin öğretileri, geleceğe yürümeyi kolaylaştırmakta. Ve iç sesimiz – kaygı ve beklentilerimizden azade olup bir süre için – ruhumuzla beynimiz arasında doğal bir bağlantıya dönüşmekte. Olmuş ve olacakla kavga etmeksizin, dingin, sakin, sade bir nefeslenme hali…

Bugün yaşadığımız çarpıcı – Uranüsyen – deneyimlere farklı bir gözle bakıp, altyazılarını okumamız mümkün. Uranüs’den kare, İkizlerdeki Retro Jüpiter’den 150 derece baskı alıyor  Oğlak’taki Venüs. Ama usta şifacı Chiron ile de 60 derece ılımlı açıda. Olmayacak duaya amin dediğimiz durumları, ya da olacak işleri oldurtmayan densiz tutumlarımızı bir bir yüzümüze vurdu ya şaşırtıcı gelişmelerle geçtiğimiz birkaç gün …  İşte bugün de, olanın bitenin adını koyup, yaraları sarma ve ılımlı, anlamlı kararlar alma zamanı.

Hepimizin  içi kayıplarımıza yanıyor…  Bize kendimizi İYİ ve KIYMETLİ hissettirmiş olan herşeyin ACIMASIZCA elimizden alındığını, ya da  birşeye artık erişemiyor olmanın bizi EKSİLTTİĞİNİ düşünüp, kendi hüznümüzle kavruluyoruz.

Hiç soruyormusunuz peki kendinize; ”Neden Bitmiyor Bu Yoksunluk Hissi?” … Çünki elde ettiklerimizde ölçtük biz hep değerimizi. Oysa bize değer katanın ve dingin bir mutluluk hissiyle onaranın, ancak yaşama değer katacak çabalar içinde olmaktan geçtiğini biliyor  içimiz. Bugün ”Ne Almak İstediğinizi Söylemek” için açmayın ellerinizi, ”Ne Verebileceğinizi Bilmek” için açın! Görmeye gönüllü olanın yolu her türlü aydınlanır…

Ufkunuz açık, yolunuz aydınlık, gönlünüz ferah mı ferah olsun;

ADELE’den SkyFall – Çook Neptüniyen :)  … Gökler üstümüze geçer gibi olduğunda sığınabileceğimiz tek kucak, elimizi asla bırakmayan ve düşmemize izin vermeyen tel el var; yeter ki biz o eli bırakmayalım!

Author:

Kendi Halinde Bir Yıldız Gözlemcisi

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s