Posted in Kısa Dönemli Etkiler

BUGÜNÜ KAÇIRMAYIN! Zihin ve Basiret Açıklığı Zamanı…


Opening Door - ARZAMAS
Opening Door – ARZAMAS

Bugün Akrep’in 8. derecesindeki Satürn, Oğlak’ın 8. derecesindeki Pluto ve İkizler’in 9. derecesindeki – Lilith destekli – Retro Jüpiter arasındaki YOD bütün haşmetiyle devam ederken, Merkür de tam Yay’ın 8. derecesine geliyor ve Jüpiter ile tam bir karşılıklı ağırlama yapıyor. Güneş de Yay’ın 25 derecesinden, Güney Ay Düğümüne tam bir 150’lik açı yapıyor.

Tekrar anlatmaktan zarar gelmez; bu YOD ”Yaratan’ın Parmağı” ya da ”Tanrının Parmağı” olarak da tabir edilen bir açıdır ve özellikle ağır abiler – Satürn, Jüpiter gibi uzun etkili gezegenler – arasında gerçekleşince tüm insanlığın kaderini etkileyen değişimleri tetikler. Rabbin eli bize, ”Şunu halledin artık!” der gibidir.

Bu aralar geçerli olan YOD’un temel mesajı, benim anlayabildiğim kadarıyla şöyledir; ”Size acıdan başka birşey vermeyen, hayatınızı zorlaştıran, ömrünüzden verim almanıza, yolu bulmanıza mani olan birçok katı bakış açısı ve tutum geliştirdiniz. Yaşamın anlamını ve kendi değerinizi bazı ‘şeyler’ ile özdeş tutup tırnaklarınızı onlara geçirdiniz. Ama onlara tutunma çabası sizi değersiz kıldı. Bu takıntılarınızı terk edin ve zamanın ruhuna uygun olan yeni bakış açıları geliştirmekten korkmayın. Sizin en büyük engeliniz, Evrenin Mimarı’nın hayal gücünün de sizinki kadar dar ve kısır olduğunu zannetmek! Yaratan, şekil veren, yol açan, ve zamanı geldiğinde değiştiren benim. Sizler yolcusunuz. Yolun sizi eğitmesine, şekillendirmesine, güzelleştirmesine izin verin. Dilinizin söylediğine kalbiniz, kalbinizin inandığına yaptığınız uymuyor. Sizi asıl yokeden dışınızdan gelen ‘olumsuz’ etkiler değil, bu parçalanmış varlık hali. Vehimler, endişeler, başınıza ne gelebileceği hakkında olumsuz beklentiler, kaçınılmaz olan değişimlere direnmenize sebep oluyor. Bana direnmeyin!”

Bugün kendimizle hesaplaşmak ve dürüst itiraflar yapmak için mükemmel bir gün! Çünki Jüpiter – Merkür arasındaki karşılıklı ağırlama, bizim gördüğümüzü değerlendirme ve anlamlandırma yeteneğimizi genişletiyor. Bir anlamda zihnimiz berraklaşıp, basiretimiz açılıyor. Güneş’in Güney Düğümü ile 150’lik açısı ise, alışkanlıklarımız ve ısrar ettiğimiz uygun olmayan ‘tavır, arzu, beklenti, tutum’larımız hakkında bizi uyaran sinyaller gönderiyor. Bugünden size yansıyan sinyallere dikkat edin. Bugün başınıza gelen hiçbirşeyi basit bir sıkıntı, bir bela, bir haksızlık, bir sürpriz, bir kazanç, bir kayıp, bir ödül olarak yargılamadan, geçmişten bugüne tam üstüne bastığınız konuda yaşamış olduğunuz deneyimleri, sizin bunlarla ilgili takındığınız duruşu ve bunun sizi nereye getirdiğini görmeye gayret edin! Bazen tam istediğimiz gibi olanlar bizi karanlık tünelde tutan tuzaklar, hiç istemediklerimiz ise aydınlığa açılan kapılardır…

Ev sevgidir, ev güvenliktir, ev gün bittiğinde döndüğümüz kuytu duraktır… Etrafımızda tutunacak hiçbirşey kalmadığında ise, kalbimizdeki ışık bizim evimiz olur. Ona sarınır ve korunuruz. Evrenin Mimarı’na güvenin. Hepimizi sevgisinden yaratan, eve giden yolu bulmamız için de mutlaka bize şefkatli izler bırakacaktır…

Jazz’ın buğulu sesli soğuk sarışını Helen Merrill söylüyor … You’d be so nice to come home to – Evim deyip sana gelmek ne hoş olurdu :)

Advertisements

Author:

Kendi Halinde Bir Yıldız Gözlemcisi

3 thoughts on “BUGÜNÜ KAÇIRMAYIN! Zihin ve Basiret Açıklığı Zamanı…

 1. Olağanüstü güzel anlatiminizla, gunün önemi bize aktardınız. Bu bilgi paylaşımı için çok teşekkürler… Peki bugün özellikle tam olarak ne yaparsak, bizi tikayan olumsuzluklardan kurtulup yeniye daha güzele yer açabiliriz?Ben bugün evrenin mimariyla kolkola olmak istiyorum :))
  Sizi sevgiyle kucaklıyorum.
  Allaha emanet olunuz. Allahin izniyle, Hersey
  evrenin en Yüksek hayrına gerçekleşsin inşallah..
  Berna Topuz

  1. Sevgili Berna Hanım :) yazıda şöyle bir cevap var bu soruya; ”Bugünden size yansıyan sinyallere dikkat edin. Bugün başınıza gelen hiçbirşeyi basit bir sıkıntı, bir bela, bir haksızlık, bir sürpriz, bir kazanç, bir kayıp, bir ödül olarak yargılamadan, geçmişten bugüne tam üstüne bastığınız konuda yaşamış olduğunuz deneyimleri, sizin bunlarla ilgili takındığınız duruşu ve bunun sizi nereye getirdiğini görmeye gayret edin! ” Sevgilerimle … Yolunuz açık olsun

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.