Posted in Kısa Dönemli Etkiler

YETİŞEMEMEK Endişesi …


Bugün gökler geveze yine… Retro Jüpiter ne zamandır hem Terazi’deki Güneş’in odağını dağıtıyor, hem de Başak’taki titiz ve zor memnun edilen Venüs’e kare yapıp sinirini bozuyor. İçimizdeki sesler gergin ama aksiyonlarımız avare… Üstelik bugün Ay da Venüs’ü ziyaret edecek. Gözümüze daha bir batacak aksak giden işler… Hatta Venüs hem Chiron’la, hem de Mars’la sert açılar yaptığı için, bir türlü altından kalkamadığımız şeyler, bize her zamankinden daha büyük sorunlar gibi görünecekler. Öte yandan, Yay’daki Mars Koç’taki Uranüs’den feci gaz alıyor ama Chiron’a da kare! Ay’ın da Pluto ve Chiron’la açıları ise ateşe körük misali. Duygusal patlamalar, yetersizlik korkuları, baskı altında olma hissinden kaynaklanan depresif haller yaşamamız mümkün… Aksaklıklar başkalarından kaynaklanıyorsa, ya da etrtafımızdakiler ‘sanki biz yeterince bunalımda değilmişiz gibi’ üstümüze birşeyler daha yüklemeye çalışıyorlarsa, gerginlik ve hoşnutsuzluğun bedelini başkalarına ödetmeye kalkmamız da ihtimal dahilinde! Bu arada gereksiz beklentiler içinde olan kişilere mesafe almak fena olmaz elbette. Ama asıl mesele bizim kendimizi bu hem vurgun hem dalgın hem hırçın halden nasıl kurtaracağımızda…

NE YAPMALI…?

Mars – Uranüs enerjisini, HA GAYRET deyip gözümüzde büyüyen iş yüklerini, aksaklıkları gidermek için kullanmalı elbette! Kızgınlık kızmakla geçmez Dostlar, endişe de endişelenmekle tükenmez… Karışmış yün yumaklarını çözmek için kararlılık ve biraz da sabır gerekir. Ama bir kere elimizi atınca, pekala da çözülür en karmaşık ya da yıldırıcı görünen meseleler… Hem birazını halletmek bile, oturup sadece kaygılanmaktan çok daha iyi değil midir?

KOLAY GELE :)

Peter Green de ‘Gölgelerin Peşini Kovalamaktan’ Bahsediyor şarkısında JUMPING AT SHADOWS… Gayet keyifli :)

Advertisements

Author:

Kendi Halinde Bir Yıldız Gözlemcisi

2 thoughts on “YETİŞEMEMEK Endişesi …

  1. merhabalar, çok da astroloji ile alakalı bir insan değilim ama paylaştığınız müzikleri keşfetmek için bahaneyle yazılarınızı da okur oldum sabah sabah. :) hepsi için teşekürler.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.