Posted in Kısa Dönemli Etkiler

SÜRPRİZLERE HAZIR OLUN… Kendinizi Şaşırtmaya da!


Bugün göklerde bir hava bir de ateş üçgeninin biraraya gelerek oluşturdukları altı köşeli bir yıldız var… Bu çok şanslı bir işaret, daha doğrusu göklerin vesile olduğu önemli olaylara dair bir haberci olarak kabul edilir. En ideal hali bütün uçların birar gezegenden oluştuğu ve açıların birbirne çok yakın olduğu haldir. Bugünki üçgenimiz biraz daha mütevazi ama yeterince etkin :)

Kova’daki Ay, Terazi’deki Mars ve İkizler’deki Jüpiter – Güney Ay Düğümü bileşkesi hava üçgenini oluşturuyor. Bu üçgenin niteliğini tek başına incelediğimizde, inançlı ve kendinden emin bir şekilde alınan ve hızla uygulanan kararlardan bahsetmek mümkün. Bu üçgenin bu günlük etkili olan bir enerjisi var, zira Ay’ın hızlı döngüsü nedeniyle yarın bozulmuş olacak. Diğer üçgen ise, Aslan^daki merkür, Koç’taki Uranüs ve Yay’daki Kuzey Ay Düğümü arasında… Bu da nereden geldiği belli olmayan bir ilhamla geleceği belirleyen düşünceler geliştirmeye ve hızlı aksiyonlar almaya işaret eden bir üçgen. Bunun enerjisi Merkür’ün hareketine bağlı olduğu için birkaç gündür mevcut ve önümüzdeki birkaç gün boyunca etkin.

Birkaç gündür kendinizi ”birşeyler yapmak, birşeyleri değiştirmek” için çok istekli hatta gergin  hissediyor olabilirsiniz. Bu Dolunay’ın  yüklü enerjisiyle etkisi artmış olan ve bazılarımıza huzursuzluk veren bir durumdur ve fütursuz çıkışlar yapmanıza dahi neden olabilir. Bugün, diğer üçgenin de katılımıyla, nasıl olduğunu anlamadan bazı şeyler söyleyebilir ve yapabilir, bu nedenle hayatınızda ne zamandır çözüme kavuşmayan birşeylere radikal ”açılımlar” getirebilirsiniz :) Yaptıktan sonra ”benim içime birşey kaçtı” diyebileceğiniz kadar sıradışı da olabilir bu davranışlar. Hatta getirdiği değişim sizi ürkütebilir. Ama bazen gökler dizginleri ele alır ve size olmayacak şeyler yaptırı derler… belki de hayatınızda çok önemli bir dizi olayı tetikleyecek bir adımı bugün göklerden destekli olarak atabilirsiniz.

Böyle ”hayati” değişimlere imza atmasanız dahi, bugün birçok kişinin kendisni çok hareketli, çok geveze, fikirlerini ve duygularını ifade etmeye çok istekli ve her zamankinden daha cüretkar hissedeceğini rahatlıkla söyleyebilirim.

Hayırlara vesile olsun Dostlar…

Bu günün enerjisine yakışır bir müzik Bobby McFerrin’den Freedom is a Voice – Özgürlük Bir Ses’tir :)

 

Advertisements

Author:

Kendi Halinde Bir Yıldız Gözlemcisi

3 thoughts on “SÜRPRİZLERE HAZIR OLUN… Kendinizi Şaşırtmaya da!

  1. muhtesem :) neptun kokusu, uranus esintisi buralara kadar geldi.. jupiteryen bulutlar, venusyen yelkenler, sanki kiyidada butunlugun savascilari marsiyenlermi var :) amin.. hep birlikte..

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.