16 Şubat – 9 Mart 2020, BALIK Burcu’nda Merkür Retrosu ; Akvaryum Temizliği…

4a0893f777b411d721ca027817b3373f

16 Şubat – 9 Mart 2020, BALIK Burcu’nda Merkür Retrosu ; Akvaryum Temizliği…

Balık’ta seyreden ve 13 derece Balık ile 28 derece Kova arasında zigzag yapacak olan Merkür, 2 Şubat’tan beri retro gölgesinde gezinmekte… 16 Şubat – 9 Mart arasında durağan ve geri süreçleri tamamlayacak. Mart sonuna kadar da salına salına gölgeden çıkacak…

 • Bu sürecin başlangıcında Merkür’ün Neptün ile yakın seyrettiğini ve hatta Neptün – Jüpiter arasındaki ılımlı açının çevresinde gezindiğini de göreceğiz.
 • 25 Şubat civarında Merkür Güneş ile kavuşacak, Boğa’daki Uranüs ve Oğlak’taki Mars ile ılımlı açılar yapacak.
 • 9 Mart günü Başak Burcu’nda yaşanacak DOLUNAY ile retro bitecek.

Genel DÜzlemde;

 • 20 Şubat – 10 Mart arasında askeri saldırılar ya da çökme, patlama gibi olaylara bağlı zaiyatlar olması mümkün! 9 Şubat DOLUNAY’ında da ifade ettiğim, Türkiye’nin bölgesel anlaşmalar içinde yeni taahütlere girmesi ve bu süreçteaskere çok fazla görev biçilmesi konusunun uzantılarına şahit olacağız. Çok üzülmemeyi dileyelim.
 • Bürokratik süreçlerin aksamasına neden olan sağlıksız gelişmeler, çürümeler, yozlaşmalarla ilgili konular gündeme taşınabilir.
 • Beceriksizce saklanmış, sümen altı edilmiş aldatmacalar ortaya dökülebilir.

Retro’nun bireysel süreçlere yansımalarına gelince;

 • Dalgınlık, dağınıklık, odaklanma zorluğu, elimizdeki işleri savsaklama eğilimi gibi etkiler oluşabilir.
 • Yapmayı planladığımız işler ummadığımız kadar ağır aksak gelişebilir. Yolladığımız mesajlar tuhaf yerlerde takılıp kalabilir. Akışı takip edip hızlandırmak gerekebilir.
 • Manipülatif söylemleri çok dikkatle değerlendirmek, karamsarlık ya da drama merakı ile verimsiz ve sevimsiz modlara kapılmamak için bilinçli bir çaba göstermek yerinde olur.
 • Öte yandan ne zamandır yapılmayı bekleyen, ertelenmiş, hareketlenmesinden umut kesilmiş işler ise beklenmedik şekilde rayına oturabilir.
 • Sıkıcı, detaylı, karmaşık, çetrefilli, belki de biraz sevimsiz bileşenler içeren, halının altına süpürülmüş, karanlık ve örümcekli odalara tıkılıp bırakılmış işler, olaylar, gündemimize oturabilir ve çözüme kavuşturulmayı bekleyebilir.
 • Su tesisatı ve kanalizasyonlarla ya da arıtma sisemleriyle ilgili tamiratlar gerekli olabilir.
 • Vücudumuz su tutabilir ya da bazı maddelere tepki olarak şişebilir. Biraz detoks yapmak gerekebilir. İdrar yolları, sinüsleri veya hassas dokuları ilgilendiren sorunlar da gündeme gelebilir.
 • Duygusal anlamda dip bucak temizliği yaptığımız bir dönemden de geçebiliriz. Hayatımızda saçma sapan tortular bırakmış olan ve hatırlamaktan hoşlanmadığımız için üstünü açıp karıştırmadığımız deneyimlerin ta dibine inebilir ve kanalizasyon temizliği tadında yüzleşmeler, çözülmeler, kusarcasına yaşanan farkındalıklar ve yaşarken ağır gelse de sonrasında bizi çok hafifletecek boşalımlar yaşanabilir. Bunlardan kaçınmak yerine pis suyun dışarı sızdığı delikleri açmaya çalışmak daha akıllıca olur.

Su hem çürüme, hem de hayattır! İçinde belirsiz, sessiz ve hareketsiz gibi görünen ama görünmeyen bir dinamikle dönüşen yığınlar biriktirir… İnsanın arada bir hayatını tıpkı bir akvaryumunun suyunu değiştirir gibi temizlemesi, bulanıklaşmış, zararlı maddeler üretmeye başlamış, bileşenlerden kurtulması gerekir. Taze su, verimliliği geri getirir.

Akvaryumun suyunu değiştirip, köşesini bucağını temizleyin 🙂 Berrak, taze, hayatı çoklayabilecek kadar zengin bir zeminde var edin yaşatmak istediğiniz her şeyi…

Gezgin Çocuk İçin Bir Ninni – Mehdi Aminian

4 Comments

 1. Nalan Gunsen

  Cok skildim bunaldim bu normal mi? Hic bu kadar bunaldigimi hayirlamiyorum. Gececek umarim

 2. Juan

  Teşekkürler bir yıldız gözlemecisi, ellerine sağlık (:

 3. Senem

  Juno askeri saldırı olayini bile dile getirmisisn önünde eğiliyorum.😥

 4. Özlem

  Askeri kısmı nasılda bildiniz onca astroloğun arasından sessiz sakin yaptığınız gerçekçi yorumlarla yarınıma tasıdığım sizsiniz♥️

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: