16 Ekim 2020, TERAZİ Burcu’nda YENİAY’ın Burçlara Etkisi…

Essam Marouf Tutt'Art@
Resim:

16 Ekim 2020, TERAZİ Burcu’nda YENİAY’ın Burçlara Etkisi…

16 Ekim 2020 günü, İstanbul’a göre 22:30 itibariyle YENİAY adını verdiğimiz Güneş – AY kavuşumu tam halini alıyor. Genel görünüm için şöyle demiştik;

”Terazi dediğin anlaşma, kaynaşma, alıp verme, uzlaşma burcudur… Koalisyona gider, işbirliği yapar, ilişkilenir, evlenir… Maddi manevi tüm ortaklıkları kanlı bıçaklı olarak değil adil ve kibar şekilde anlaşarak bozar, rakibiyle bile ortak çıkarı varsa uzlaşır! Yani işin içinde Terazi YENİAY’ı varsa normalde herkesin üzerinde anlaşabileceği bir çözüm olsa gerektir… Ama eril enerjinin sakat çalışması anlamına gelen ve haksız da olsa en münasebetsiz, en güdük yöntemlerle galip gelmek isteyen o retro Mars işi bozuyor. Bir bakıyorsun ki masaya oturulmuş ama üzerinde konuşulacak bir ORTAK ZEMİN YOK! Çünkü taraflardan biri sağlanan her dengeyi kendi leyhinde bozacak bir şey yapmak istiyor. Bize kalsa gel diyene güvenip minareden atlayacaz ama aşağıda tutan yok 🙂 Ve sistem daha fazla bu döngünün tekrarlanmasına müsade etmiyor. Yani uzlaşmanın adına artık ENAYİLİK deyyolaaa…”

Burç ve Yükselen Burç için okunmasını tavsiye ettiğim yorumlara gelince;

KOÇ veya Yükselen KOÇ: Aslında işbirliği, yakınlaşma ve kollektif heyecanlar dönemindesiniz ama siz baktığınız yerde rekabet ve tehdit görme modundasınız. Zira zemin değişiklikleri sizi tedirgin ediyor ve kontrolü elden kaçırmak istemiyorsunuz. Aslında yetersiz kalmaktan korktuğunuzu ve bu yüzden tüylerinizi daha kabarık göstermeye çalıştığınızı kendinize itiraf edin. Aşkta da işte de iktidar savaşlarına girmeye ve tam saha pres modunda savunmaya geçmeye çok yatkınsınız. İstediğiniz şekilde dikkat çekmek, beğenilmek ve ilişkilerin keyfini çıkartmak istiyorsanız, paylaşmayı, paslaşmayı, fikir almayı, yer açmayı becermeniz lazım. Size uzanan eli ısırmayın! Gönül kazanmanız ve uzlaşmanız gereken durumlarda, kendi adınıza daha fazlasını almak için arıza çıkartıp egonuzu tatmin etmeye uğraşmayın. Sonra üzülen siz olursunuz.

BOĞA veya Yükselen BOĞA: Yeni bir proje, bir iş başlangıcı, sizi heyecanlandıran bir girişimin eşiğinde olabilirsiniz. Ancak alttan alta çok da iyi gitmeyebileceğine dair duyduğunuz bazı endişeler var. Siz bu endişeleri sümen altı etmeyin Gözlemci ve soğukkanlı olmaya gayret edin. Yepyeni bir durumla karşı karşıya olduğunuzu zannederken çok iyi tanıdığınız sorunlarla yüzyüze gelme olasılığı var. Siz bunları öngörebilmek için önce duruma görmek istediğiniz gibi bakmayı bırakmalısınız. Ve daha da önemlisi böyle sorunlara her zaman yaklaştığınız gibi değil meselenin özüne inip yepyeni bir çözümle hatta durumu değiştirmeye cesaret eden bir kararlılıkla yaklaşsanız daha iyi edersiniz. Başkalarına bağımlı olan işleriniz Kasım başı hatta ortasına kadar sallantıya girebilir. Çok şaapmayın 🙂 Ama ajandanızı düzenlerken bu ihtimali asla unutmayın.

İKİZLER veya Yükselen İKİZLER: Baya bildiğin ilişkilenme modundasınız 🙂 Ancak karşınızdaki modelin göründüğü kadar güçlü ve yeterli olmayabileceğini dikkate alın. Coşkuyu kolonlarda hissetmek için eksikleri veya hataları görmezden gelmeyin.Aklı seliminizi ve gerçekçiliğinizi kaybetmeden yakınlaşırsanız sonradan hayal kırıklığına uğramazsınız. Eğer bir tür meydan okuma, rekabet ya da restleşme durumundaysanız, karşınızdakilerin bütün güç sizin elinizdeyken kendi ellerindeki kötü kartları size karşı kullanmalarınıa ve sizi geri adım atmanız gerekmeyen yerde sindirmelerine izin vermeyin. İyi niyet ve adalet çok gerekli özellikler… Ancak kaşrınızdaki sağ gösterip sol vuruyorsa, geri çekilip onu kendi karmaşası ile başbaşa bırakmak iyi olabilir. Kasım ortasına kadar oyunun değiştirecek adımlar atılamayabilir. O zamana kadar kendinizi koruma moduna alın.

YENGEÇ veya Yükselen YENGEÇ: Bitirmeniz gereken bir proje, yeni bir boyut katılması gereken bir düzen, geçiş aşamasına gelmiş bir ilişki ya da başlamak üzere olan bir hamilelik var. Bu konuda ”yetersizlik” takıntınıza kapılırsanız, asıl görmeniz gerekenleri görmek ve yapmak konusunda sıkıntı çekebilirsiniz. Dıştan gelenlere ya da gelme ihtimali olanlara değil, içinize bakın. Yetersiz ve beceriksiz kalırım diye krize girip etraftan alacağınız onay ya da eleştirileri, kırılma incinme ihtimalinizi, bir şeylerin ters gitme potansiyelini dert ederek, kendi ayağınıza sıkmayın! İnsanların sizi ürkütmesi halinde ya fazla geri çekiliyor ya da pasif agresif davranarak ilişkilei çıkmaza sürüklüyorsunuz. ”Ya bana…” diyerek gerilmek yerine olanı olduğu gibi görüp gereğini sakince yaparsanız ne hayal kırıklığına uğrar ne de uğratırsınız.

ASLAN veya Yükselen ASLAN: Bu aralar popülersiniz… Aşkta da işte de size yaklaşmak isteyen kişiler etrafınızda pıtırdayan ihtimaller var 🙂 Ancak bu ihtimallerle fazla havalanmazsanız sizin için daha iyi olur. Olumsuz düşünmeyin ama söylenenler ile yapılabilecek olanlar arasındaki farkı da görmezden gelmeyin. İfade ve icraat arasındaki boşlukları atlamayın. Kendinizi ya da karşınızdakileri dev aynasında görüp, şahane bir şeylerin başlamak üzere olduğuna kendinizi ikna etmek yerine olanı olduğu gibi görmeye özen gösterin.  Size pohpohlayarak yaklaşan insanların gerçek niyetleri iyi inceleyin.Para kazanmak konusunda karşınıza çıkan olanakları detaylı bir şekilde irdeleyin. Değerlendirmeleriniz ne kadar gerçekçi olursa, ortaya çıkacak iş ya da ilişki de uzun vadede o kadar tatminkar olacaktır.

BAŞAK veya Yükselen BAŞAK: İş ve para konularında uzlaşma zeminleri aradığınız bir zaman. Ancak karşınızdakilerin çok da iyi niyetli olmadığı ya da sizin sabrınızı ve iyi niyetinizi zorladığı bir durumdan geçebilirsiniz. Muhataplarınızın sizi geri adım atmaya zorladığını görüyorsanız sadece onların ”kötü insanlar” olduğunu düşünmekle yetinmeyin. Hakkınız olanları almak için yeterince gayret göstermediğiniz, aktif olabileceğiniz yerde sadece karşınızdakini suçlamak ve mazlum durumunu sineye çekmekle yetindiğiniz, elinizi taşın altına koyup işin üzerine gitmediğiniz için kayıp yaşadığınızı fark edin. Eğer sadece iş ve para konularında değil özel hayatınızda da insanların size haksızlık ettiğini düşünüyorsanız, kendinizi ifade etme veya ilişkilerde gereken adımları atma şeklinizi bir gözden geçirin. Ben böyleyim deyip geri çekilerek arzu ettiğiniz gibi anlaşılmayı umamazsınız. Kasım başına kadar kendinizi ve etrafınızdakileri hiç yapmadığınız kadar derinlemesine analiz edin. SOnra daha farklı bir tutumla her şeye yeniden başlayabilirsiniz.

TERAZİ veya Yükselen TERAZİ: Sİzi heyecanlandıran bir girişim, yeni bir başlangıç, biraz da tatlı bir meydan okumanın tam göbeğindesiniz. Ancak koşullar ya da karşınızdaki insanlar sandığınız ya da arzu ettiğiniz kadar ılımlı ve kolay geçinilir olmayabilirler. Özellikle ekip çalışmalarında sizin gücünüzü ve yeteneklerinizi kullanıp kendine paye çıkartmaya çalışan kişilerle karşılaşabilirsiniz. Yaptıklarınızın grülmediğini ya da umduğunuz karşılıkları alamadığınızı düşünürseniz geçmişte böyle hissettiğiniz zamanları ve böyle durumlarda nasıl davrandığınızı hatırlayın. Ama bu defa öyle yapmayın! Kendinizi başkalarını memnun etmek için fazla ortaya atmak ya da gördüğünüz haksız veya sıkıntılı durumlarda fazla gerilim yaratmak yerine önümüzdeki 2-3 haftayı bir yandan çalışıp br yandan gözlem yapmak için kullanın. Uzlaşma büyünüzü zemini iyice tarifledikten sonra daha iyi kullanırsınız 🙂 Eğer konu iş değil aşk ise o zaman da karşınızdakilerin kendi korku ve yetersizliklerini sizin probleminiz haline getirmesine izin vermeyin. Geri çeklin ve biraz sabırlı olun. Kasım başı hatta ortasına kadar tam istediğiniz kıvamı bulamayabilirsiniz.

AKREP veya Yükselen AKREP: Hayal kırıklığı yaşıyorsunuz. Hatta melankolik ve isteksiz bile olabilirsiniz. Sevilmediğinizi ya da sevgiyle davrandığınız insanların sizi hırpalamaya ve hayat koşullarınızı zorlamaya, konfor alanınıza sinsi saldırılar yapmaya çalıştığını görüp üzülebilirsiniz. Durumu duygusal açıdan değerlendirmek yerine gözlem ve değerlendirme moduna geçerseniz kendinizi gereksiz hezeyanlardan korursunuz. Olanı olduğu gibi görüp mantıklı bir hareket planı yapın. Siz Akrepsiniz kendinize gelin 🙂 Eğer sağlık sorunlarınız varsa lütfen bunları ihmal etmeyin. Enerjiniz ve bağışıklık sisteminiz biraz düşük olabilir. Kendinize iyi bakmanız her zamankinden daha önemli.

YAY veya Yükselen YAY: Yeni olanaklar ve fırsatlardan yana hareketli bir zaman. Siz de her zamanki gibi hareket ve bereketin peşindesiniz. Sadece her elinizi attığınız işin ŞAHAAANE çıkmasını bekleyip sonra umuduğunuz bulamayınca depresyona girme ve olanı da bir kenara bırakma eğilimine düşmeyin. Bütün planlarınızın bir anda gerçeğe dönüşmesi gibi bir ihtimal yok. En azından Kasım ortasına kadar bekleme ve koşulları değerlendirme sürecinde olacaksınız. Şu ”acilen tatmin olmak istiyorum yoksa arzumu ve şevkimi yitiriyorum!” kafasından çıkın. Sırf bir sonuç almadan duramadığınız için her önünüze gelen kapıya kafa atmaktan vazgeçin. Enerjinizi ölçülü ve adil bir şekilde kullanın. Olayları ve süreçleri manipüle etmeyin. Kendiniz yazıp kendiniz oynamayı da bırakın. Henüz yazmak için yeteli veriniz ve oynamak için yeterli alanınız yok cancağızım.

OĞLAK veya Yükselen OĞLAK: Kariyerinizle ilgili bazı teklifler ya da aklınıza gelen bazı projeler gündeminizi meşgul edebilir. Ancak bu projelere girişmeden ortamı ve koşulları iyice incelemeyi ihmal etmeyin. Geçmişte kayba uğramanıza neden olan girişimleri düşünün ve farklı bir şey yaptığınızı zannederken benzer bir ortamın içine düşmemeye çalışın. Bir dönüm noktası yakalamak istemeniz çok güzel… Ancak Kasım başına kadar yeni başlangıçlardan ziyade sizi etkileyebilecek olan bileşenlerin derlenip toplanması ve masaya yatırılması kısmına odaklansanız daha iyi edersiniz. Kendinizi güvenceye almak için aşırı gergin ya da manüpülatif ve zorlayıcı olmamaya dikkat edin. Size böyle yaklaşan insanlara da zarifçe mesafe alın.

KOVA veya Yükselen KOVA: Entellektüel açıdan çok yaratıcı ve hareketli bir dönem… Kafanızda bir sürü güzel fikir olabilir. Ya da sehayat planları içinde olabilirsiniz. Ancak hareket alanınızı daraltacak dış koşullar, iletşim hlainde olmanızı gerektiren insanlarla ilgili zorluklar, beklenmedik aksaklıklar sizi düşündüğünüz kadar rahat ve hızlı ilerlemekten alıkoyabilir. Uzun mesafeli planlar, eğitim ya da işle ilgili sehayatlar düşünüyorsanız ya da yepyeni fikirlerin hayata geçirilmesine hizmet edecek projeler üzerinde çalışıyorsanız, bunları gerçekleştirecek zemin, zaman ve birlikte olacağınız insanları iyice incelemeyi ihmal etmeyin. Sİzin kafanızdaki plan mükemmel olsa da o plana dahil olan faktörler hedefi şaşırmanıza neden olabilir. Biraz risk analizi kendinizi güvenceye almanıza yardım eder. Bir de dilinize dikkat edin. Çok güzel düşünüp çok sert ya da karışık anlatıyor olabilirsiniz. Ya da olmayacak nsanlara kalbinizi ve kafanızı açmaya çalışıyor ve yanlış analaşılıyor olabilirsiniz. Bazen susmak ve ibir fikri çinizde büyütmek sağa sola saçmaktan daha iyi sonuç verir.

BALIK veya Yükselen BALIK: Kısmetli bir dönemdesiniz 🙂 Ama sizin önünüze gelenlerin değerini küçümsemek gibi bir eğiliminiz var. Maddi olarak sıkışık bir süreç olabilir ya da önünüze çıkan fırsatlar sizin tatmin olmanıza yetmeyen, aldığınızın karşılığında verdiklerine değmediğini düşündüren şeyler olabilir. Şu aralar düşünce biçiminiz ve plan yapma ya da öngörüde bulunma kapasiteniz biraz sınırlı… Geleceğe geçmişten bakmaya ve hayatın ya da olayların kendini tekrar edeceği zannetmeye, karamsar ve küskün olmaya ya da yeni olasılıklara ihtimal vermemeye yatkın olabilirsiniz.Bu fikirlerinizi biraz askıya alın ve Kasım ortasını görmeyi bekleyin. O zaman karşınıza çıkan fırsatları, sunulan imkanları, elinize geçen para ya da gördüğünüz saygıyı, yakınlık içinde olduğunuz veya flörtleştiğiniz insanları değerlendirirken daha gerçekçi olabilir, kendinizi daha verimli bir şekilde ortaya koyabilir, taleplerinizi de daha uygun bir şekilde ifade edebilirsiniz.

2 Comments

  1. emeğinize sağlık.SEvgilerimle…..

  2. Teşekkürler…

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: