14 Haziran 2022, YAY Burcu’nda DOLUNAY – Spekülasyon, Manipülasyon, Saçmalamasyon!

Henrietta Harris
Resim: Henrietta Harris

14 Haziran 2022, YAY Burcu’nda DOLUNAY – Spekülasyon, Manipülasyon, Saçmalamasyon!

14 Hizarin 2022 günü, İstanbul’a göre 14:52 itibariyle DOLUNAY adını verdiğimiz Güneş – AY karşıtlığı tam halini alıyor. DOLUNAY haritasını yorumlarken aşağıdaki göstergeleri dikkate alıyorum;

 • AY YAY Burcu’nun 23 derecesinde ve haritanın 3’üncü evinde. RAS ALHAGUE Sabit Yıldızı ile kavuşuyor.
 • Güneş İkizler Burcu’nun 23 derecesinde ve haritanın 9’uncu evinde. CAPELLA Sabit Yıldızı ile kavuşuyor.
 • Neptün, Güneş ve AY ikilisine T-Kare açı yapıyor. Satürn ise ılımlı açılar alıyor.
 • Güneş’in girdiği İkizler’in yöneticisi Merkür de İkizler’de ve haritanın 8’inci evinde. Pluto ve Neptün ile ılımlı açılar alıyor.
 • AY’ın girdiği Yay’ın yöneticisi Jüpiter Koç Burcu’nda, haritanın 6’ıncı evinde ve Lilith ile kare açı yapıyor.
 • Yükselen 15 derece Terazi. Terazi’nın yöneticisi Venüs Boğa Burcu’nda, haritanın 8’inci evinde ve Uranüs ile kavuşum halinde.
 • Mars Koç Burcu’nda ve Chiron ile kavuşuyor.

Her anlamda SPEKÜLATİF bir DOLUNAY deneyimleyeceğiz! Belirsizlik, yüksek beklentiler, yanılsamalar, durup dururken hayatımızda çalkantılar varmış hissini yaratabilir.

 • Mali piyasalarda çarpıcı hareketlilikler meydana gelebilir. Ani yükseliş ve düşüşler yaşanabilir.
 • Ulusal Güvenlik ya da halk sağlığı konularında bazı önlemler alınabilir.
 • Genel olarak hastalıklar, yaralanmalar ve kazalarda artış olabilir.
 • Halkın gündemi, çok yoğun bir haber akışı ve spekülatif yorumlarla şişebilir. Odak kayması ve kafa karışıklığı artabilir.

Bireysel düzlemde;

Kendimizi güvende hissetme ihtiyacı ile istediğimizi elde etmek için harekete geçme arzu arasında sıkışıp kalabileceğimiz bir zaman. Karar verirken alışkanlıklarımıza ve geçmişten gelen yargılarımıza saplanıp kalmak yerine, değişime açık olmakta fayda var. Yara aldığımız yerleri tamir etmek ve yeni yaralar almamak istiyorsak, geçmişe saplanıp kalmak yerine, çözüm odaklı, farklı yaklaşımlara açık ve hareketli olmamız gerekiyor.

Ne gibi deneyimler yaşayabiliriz derseniz;

 • Aşırı duygusallık, manipülasyonlara açıklık, fazla hayal kurmak, olumlu veya olumsuz yönde abartılı uçlara savrulmak mümkün.
 • Davranışlarımızın nereye varacağını hesaplamak yerine sadece o anlık bir duygu ya da arzuya kapılarak, belirsiz bir zemine geçebiliriz.
 • Biz makul, mantıklı olmaya ve gerçeği anlamaya çalışırken karşımıza yanıltıcı ifadeler kullanan ve dramatik davranışlar sergileyen, ”aklımızı almaya çalışan” insanlar çıkabilir.
 • Beklenmedik gelişmelerin içerdiği maddi ve duygusal riski değerlendirmekte zorlanabiliriz.
 • Dikkatimizi çeken, aklımızı meşgul eden, bizi tahrik eden unsurları, serinkanlılıkla ve gerçekçi bir şekilde ele almak zor gelebilir.
 • Yaratıcı fikirler geliştirmemiz mümkündür. Ancak bunları somut yöntemlerle, anlaşılır ve yönetilebilir zeminlerde ortaya koymamız gerekir. Aksi takdirde hengamede kaybolup giderler.

Bu DOLUNAY için, her duyduğumuza inanmamamız, her duyguya kapılmamamız gereken bir zaman demek çok yerinde olur! Eğer bir belirsizlik varsa bunu aşırı kaygıyla ele alıp ortamı iyice bulandırmakyerli yersiz hareketler yapmak bize zarar verir. Aynı şekilde; coşkulu bir yükseliş hissediyorsak, ortamın içerdiği sorunlu bileşenleri gözardı ederek bu hisse sarılmak ve bizi göklere taşımasını ummak, da bize zarar verir.

Düşüncenin ve aksiyonun temiz ve akıcı olması gerekir. Zan, varsayım, yargı, vehim, beklenti, kör arzu, ısrar, hırs gibi unsurlar, YAYINDAKİ CIZIRTI gibidir! Bu cızırtılar yayına girince, evrenin mesajını alamayız. Düşüncemiz kirlenir, aksiyonumuz tutuklaşır ya da saplantılı hale gelir. Bu DOLUNAY’da bizi manipüle eden ya da kendi kendimizi manipüle ettiğimiz yerleri fark edip, düşüncemizi temiz, aksiyonumuzu net tutmamız, bizi gidip gidip düştüğümüz hatalardan koruyacak tek şeydir.

Zihniniz berrak, kalbiniz açık, tavrınız net ve vicdanınız temiz olsun!

BURÇLARA GÖRE YORUMLAR yazının devamında… Doğduğunuz burcu ve Yükseleni okuyun.

Bu yazıya Charlie Puth’dan Attention’ı eklemek istedim. Zira hem ritmini çok seviyorum… Hem de sadece dikkat çekmek, gündem oluşturmak isteyen ama gerçek bir vaadi olmayan biri tarafından manipüle edilmeyi bu kadar iyi anlatan çok az parça vardır!

 

KOÇ ya da Yükselen KOÇ : Düşüncelerinizin davranışlarınızla bütünlük içinde olmasını engelleyen, belirsizlik oluşturan, kafa karıştırıcı unsurlar var gündeminizde… Hayal gücünüz sizi sabote ediyor olabilir. Kendinizi çok kırılgan görüp aşırı savunmaya geçmeniz ya da sağlığınızla ilgili bir gerilim yaşamanız da mümkündür. Belirsizliğin dağılmasını sabırla bekleyin. Hiç bir şey sandığınız kadar kötü olmayacak.

BOĞA ya da Yükselen BOĞA : Önünüze sizi özellikle maddi anlamda etkileyecek ilginç bir teklif/fırsat çıkabilir. Bu fırsatı enine boyuna değerlendirin. Ama bunu yaparken her kafadan çıkan akortsuz ve çapraşık seslere fazla paye vermeyin. Mantıklı, pratik, sizi sağlam ve kalıcı bir sonuca götürecek tercihlere yönelin. ”Şu da bu da olabilirdi…” diye kendinizi ihtimaller denizlerinde boğmayın.

İKİZLER ya da Yükselen İKİZLER : Bir ortaklık ya da bağlayıcı bir ilişki teklifi söz konusu olabilir. Üzerinizdeki yükleri alacak ve sizi rahatlatacak bir fikir ya da öneri gündeminize girebilir. Bu ihtimali değerlendirirken, olumlu ya da olumsuz anlamda uçlara savrulmayın. Üstüne atlamayın, önünü arkasını iyice hesaplayın. Ama aşırı tedirgin ve kontrol manyağı da olmayın. Ne istediğinizi bilir ve buna hizmet edecek somut tercihler yaparsanız sorun olmaz.

YENGEÇ ya da Yükselen YENGEÇ : Hiç bir şeyin düşündüğünüz gibi çıkmayacağı bir zaman… Planlarınız, hesaplarınız direkten dönebilir. Olaylar üzerinde kontrolünüzü kaybetmek sizi fazla gerebilir. Yapılması gerekenleri gözünüzde büyütmeyin. Gündelik hayatı aksatmayın. Hayal veya tasarımla uğraşmak yerine pratik konulara odaklanın. Güneşin Yengeç’e geçmesiyle kafanızdaki bulutlar da etrafınızdaki belirsizlik de dağılır.

ASLAN ya da Yükselen ASLAN : Size heyecan veren konular ya da insanlar gündeminize girebilir. Ama bunları serinkanlı bir şekilde ve somut göstergelere dikkat ederek değerlendirin. Yoksa gündeminiz çok karışabilir. Hiç bir fırsatı kaçırmama, hiç bir kayba uğramama, hiç bir ihtimali atlamama çabası içinde, asıl konuyu gözden kaçırabilirsiniz. Abartıdan kaçmak bu aralar mottonuz olsun.

BAŞKA ya da Yükselen BAŞAK : İş hayatınızda da, özel hayatınızda da, başkalarına bağımlı olmaktan ya da onların yarattıkları karmaşa ve iniş çıkışa maruz kalmaktan sıkılabileceğiniz bir zaman. Değiştiremediğiniz dış koşullardan olumsuz etkilenmemek için, kendinizi fazla kaptırmayın. Kendi önceliklerinizi yitirmeden hareket edin. Geçmişte yaptığınız hataları tekrarlamamaya, aynı çukurlara düşmemeye çok özen gösterin.

TERAZİ ya da Yükselen TERAZİ : Ay çok karışmışsınız! Düşüncelerinizle davranışlarınız arasında tutarlılık oluşturmakta zorlanıyorsunuz. Zira etrafınızda sizi belirsizliğe sürükleyen çok fazla insan ve olay var. Gündeminiz çok kaygan ve kalabalık. Zihninizi kaygı ve karmaşadan arıtmaya, somut ve net görüntüyü kaybetmemeye çok dikkat edin.

AKREP ya da Yükselen AKREP : Bir ortaklık, yatırım ya da alım-satım veya kiralama sürecinde olabilirsiniz. Ama heyecan, belirsizlik ya da gerilim yüksek. Çok kazanmak arzusu ya da hiç bir şey kaybetmemek kaygısı ayarınızı kaçırtmasın. Sizi uçuk kaçık fikirlere sürükleyen insanlara dikkat edin. Siz de uçuk kaçık değerlendirmeler yapmaktan kaçının. Makul mantıklı, gözleme dayalı tercihler yapın.

YAY ya da Yükselen YAY : Çok insanlar görüşecek, çok fazla konuşma yapacak, çok fikir alışverişinde bulunacaksınız. Ama kendinizi güvende hissedemiyorsunuz. Bu nedenle aşırı kaçınmacı ya da her tuttuğunuz dalda yuva yapmaya hevesli olabilirsiniz. Böyle uçlara savrulmayın. Siz açık ve net konuşun ve dikkatli davranın. Kimsenin dolduruşuna gelmeyin. Kendi önceliklerinizi ve zemininizi kaybetmeyin.

OĞLAK ya da Yükselen OĞLAK : Kafanızda ve önünüzde yapılacak çok şey var ama sizi durağanlaştıran, aksiyona geçmekten alıkoyan düşünceler ya da insanlar da var. Her yöne atak yapmaya, her şeye yetişmeye, her denileni ve yapılanı çok  büyütmeye kalkmayın. Kendi önceliklerinizi saptayın ve onların sıkı sıkıya takip edin. İlginç sürprizlere de hazır olun!

KOVA ya da Yükselen KOVA : Hayallerinizdeki alıveriş yeri Paris… Gerçekler de mahallenizin tuhafiyeci dükkanı filan değil aslında! Ama karşınıza çıkanların önemini, değerini ölçmekte zorlanıyorusunuz. Kendi kapasitenizi ölçmekte de bir o kadar yetersizsiniz. Kendinizi de etrafınızdaki olasılıkları da çok abartmakla, feci küçümsemek  arasında gidip geliyorsunuz. Ay bi durun bi sakin ve mantıklı olun. Kıyamet kopmayacak, sadece ne gerekiyorsa onu yapacaksınız.

BALIK ya da Yükselen BALIK : Maddi olarak zarar görmekten kaygı duyduğunuz ya da kendi yeterliliğiniz konusunda kaygılı olduğunuz, bu yüzden de aksiyon almakta zorlandığınız bir zaman. Ancak bir konuda takdir görebilir, bir teklif alabilir, sürpriz mahiyetinde karşılaşmalar ve konuşmalar yaşayabilirsiniz. Size bir öneriyle gelenlerin abartılarını ayıklayın. Kafanızı karıştırmalarına izin vermeyin. Hayat planlarınızda bir değişiklik yapacaksanız da, bunu serinkanlı ve sakin bir şekilde planlamanızda fayda var.

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: