12 Temmuz 2014 – DOLUNAY Oğlak Burcu’nda ; IŞIK KARANLIKTA PARLAR

ea8e70f2e18e1527dae5b60e44c2aa87

12 Temmuz 2014 – DOLUNAY Oğlak Burcu’nda ; IŞIK KARANLIKTA PARLAR

12 Temmuz 2014 günü, İstanbul itibariyle saat 14:25’de Oğlak Burcu’nun 20 derecesinde DOLUNAY gerçekleşecek.

DOLUNAY haritasını analiz ederken dikkate aldığım göstergeler;

– DOLUNAY Yengeç – Oğlak aksında ve 3’üncü ev ve 9’uncu ev arasında gerçekleşiyor.

– Güneş – Ay ve Ay Düğümleri Büyük Kare oluşturuyorlar.

– Anın Yükseleni Akrep; Klasik yöneticisi Mars 12’inci evde, Terazi’de, Kuzey Ay Düğümü ile ve Spica Sabit Yıldızı ile kavuşuyor.

– Anın yöneticisi Satürn; Birinci evde, Akrep’te, Lilith ile kare.

– Satürn, Chiron, Güneş ve Ay Arasında geniş açılı bir uçurtma formu var.

MEALİ;

Yengeç’e İnsanlar Kapısı, Oğlak’a ise Tanrılar kapısı denir… 9’uncu ev iman, 3’üncü ev ise söz’dür. 9-3 arasında ve Yengeç Oğlak aksındaki bir DOLUNAY, adeta Yuhanna İncilinin girişine bir atıf gibidir;

”Başlangıçta Söz vardı ve Söz Tanrı’yla birlikteydi”

Evrendeki her şeyin bir adı ve bir anlamı vardır… Bu isimler ve anlamlar, özlerinde barındırdıkları SÖZ ile kaimdir.

ÖZ’deki SÖZ’ün dışa vurumu, nesnenin fonksiyonu yani yerine getirdiği işlevdir. İnsan haricindeki canlıların işlevlerine SEÇİM karışmaz. Onların işlevi sabittir.

İnsanın ÖZ’ünü aktarması ise, sözler ve davranışlar aracılığıyla gerçekleşir. Dilimizden dökülenler, elimizden çıkanlar, ÖZ’ümüzden gelen bir yansımadır.

Ancak insanın ÖZ’ündeki SÖZ ile bağlantısı İMAN aracılığıyla kaimdir.

Yani imanı yitirenin, kavlinden çıkanın, kalbinin yönünü saptıranın ÖZ ile bağı zayıflar… Ve ondan çıkan söz ve davranışlar, FITRAT’ındaki IŞIĞI değil, GÖLGEYİ yansıtmaya başlar!

YİNE DE HER ŞEY ASLINA DÖNECEKTİR!

Karanlık yaklaştıkça gölgeler büyür… Bu nedenle gölgeyi görmek günden yani ışıktan uzaklaşmakta olduğumuzun işaretidir.

Fıtratımızdaki katı, ödünsüz, umutsuz, hırçın, saldırgan, kaygılı, kıskanç, amaçsız, bencil, sabırsız, saygısız, huzursuz yanların ortaya çıkması da; RUH’un yolunda sapa bir patika seçtiğimizin en güzel işaretidir 🙂

Ve biz ışıkta kalmaya çalışsak da etrafımızdaki KARANLIK BÜYÜYORSA eğer, bununla baş etmenin en iyi yolu karanlığımızı arttırmak değil, IŞIĞIMIZI YÜKSELTMEK’tir!

Zira;

KARANLIK IŞIĞIN İÇİNDE YOK OLUR ama IŞIK KARANLIKTA BÜSBÜTÜN PARLAR…

DOLUNAY, bizim kendimizden sakladığımız gerçekleri ya da başkalarının bizden sakladıklarını açığa vurabilir. Ama önce kafalar karışacaktır :))))

Güven krizleri yaşayabilir, vehimli ve kaygılı bir psikolojiye girebilir, insanları yanlış anlayabilir ya da kendimizi fazla açık etme kaygısıyla anlaşılmaz haller sergileyebiliriz…

Durumların üzerinde kalmak kontrolü elden bırakmamak kaygısıyla içtenlikten uzak tavırlar gösterebilir, ya da böyle davranışlara maruz kalabiliriz.

Bazen gerçeği saklar ya da gerçekten saklanırız… Zira gerçeğin bizi incitmesinden korkarız. Oysa her yalan, her kaçamak, her mış-gibi tavır, her örtü, her inkar, her savunma kalkanı, sadece ağırlığımızı arttırır. Ve sadece gerçek insanı özgürleştirir.

Hayatın senaryosu öyle keyifli labirentlerle örülüdür ki, insan kaçarken yakalanır, yitirirken bulur, kazanırken kaybeder, aklıyla yanılır, saflığıyla anlar, gider gider ve başladığı ya da bıraktığı yere döner…

Hayatın ortaya serdiği bir GERÇEK karşısında utanç, küskünlük, umutsuzluk veya her türlü tepkisellik yerine İMANA SIĞINAN, çabaya sarılan, umuda tutunan, şefkate, adalete ve dirayete yönelen insan hem kendi ile hem de hayat ile daha kolay barışır.

Karanlığı ile yüzleşmeyi başarıp, yüzünü ışığa dönenin yüzü de yüreği de yumuşar ve sözlerine, hareketlerine farklı bir ”letafet” gelir…

Latif yüreklerin yüzü suyu hürmetine ayakta durur dünya… İkisi, üçü bir beldeye, yirmisi otuzu bir şehre, birkaç yüz tanesi bir ülkeye, bir kaç bini dünyaya bedel bir IŞIK yansıtabilir.

SÖZ’ü taşıyanların İMAN’ıdır IŞIK’ı yeryüzüne yansıtan…

İMAN, sahibinin yüreğini de, hayatını da onarır. Üstelik iman sahipleri değdikleri hayatlara da ışığı hatırlatırlar.

Karanlık arttı diye yüzünüzü ve gönlünüzü karartmayın sakın…

”RAB, gerçeğe sırt dönenlere oyalanabilecekleri yalanlar sunar” ki, SÖZ sindiği DNA’da, saklandığı yürekte, yücelttiği insanda büyüsün, serpilsin ve parlasın 🙂

Eveet galiba böyle mistik bir analizden sonra bir de burçlara göre yorum yazmak farz oldu :))) Ama siz yine de bu genel yorumu yabana atmayın…

Zira bu DOLUNAY’da kafanızdaki hatlar karışır veya önünüzdeki yol çatallaşırsa bilin ki ışığı görmenizi ve anayolu bulmanızı sağlayacak olan tek şey ÖZ’e GÜVEN’dir… Önde oynayan film ne olursa olsun perdenin arkasındaki el hep RABBİN ELİ’dir 😉

Ve dışımızdaki rüzgar içimizdeki huzuru savurmaya başladığında, sığınacağımız en güvenilir kucak Gerçek Sevgili’nin kucağı olacaktır…

Wild Is The Wind – David Bowie yorumuyla;

[wpvideo ch7Iq2oz]

0 Comment

 1. tunay

  müthiş yazmışsın Juno, kalbine sağlık. içimden bir nefes verdirdi bana yazdIklarIn. karanlığımdan verdiğim nefesten ya da yerine dolan ışıktan gözümü yaşarttın. böyleyken böyle, el kabûl.
  sevgiler

 2. HBeyza

  Öyleyse, aydınlık tarafa geçmeden önce we must first experience the ‘dark side of the moon..

 3. Hülya

  yazıların terapim oldu her yazıyı heyecanla bekliyorum… Bu yazıya kadar çok yakındın şimdi canda can buldun.

 4. ece

  Merhaba, Çok güzel bir yazı olmuş, elinize sağlık. Ama okurken merak edemeden duramadım. Benim yükselenim tam 20 derece oğlakta. Esasında dolunay benim haritamda 1 ve 2 aksında gerçekleşirken bir de yükseleinimle kavuşuyor. Galiba fazlasıyla etkileniyorum. Ama önden bana olabileceklere nasıl yaklaşma konusunda yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler sevgiler.

 5. mukitika

  junicimm teşekkürler yüreğine..
  bu yazı ile kalbindeki imana tutunmamıza izin verdiğin için teşekkürler..
  bazen akıl ve iman paralel gitmek zorundadır bazen değil..zira iman; akıl üstü bir güçtür..oysa her dönem şiron’dan imanımızı tazeleyecek yeterli ışık alamayabiliriz ama bu defa da daha önceki mucizelere tutunarak akıl kuvvesini sabit de tutabiliriz..ama genel yorma bakılırsa güven krizleri aklı geri planda tutmamızı söylüyor değil mi junim..
  burçlara göre yorumlarını bekliyoruz..
  kendi adıma söyleyeyim; göklerin en en parlak sabit yıldızı-regulus-den alınan ışık ile bu dolunayın aslanlar için epey ikircikli, vesveseli ve hatta vesvese duydukları konulardan asla haber alamayacakları, alsalar da vesveseleri yönüne bir senaryo ile karşılaşıp yanlış patikaya sapmaları muhtemel gibi gözüküyor..ama herşeye rağmen, ramazan nihayetlenirken bir çok konunun aslında “öyle” olmadığını, Allah ismi ile işaret edilen’e güvenmenin, yanıltan’a güvenmekten daha mühim ve iman vesilesi olduğunu anlayacaklar gibi gibi gibi bir yorum yapabiliriz zannederim..
  kendi seyrimdeki değerlendirmemi ne olur mazur gör;
  sevgilerimle..

 6. scorpio

  Junocuumm,şu mubarek günlerde bu yazi bana zikirle alakali geldi,rabbin kucagida rahman ve rahim esmalarina atif gibi sanki..yada ben bunlari tamamen uydurdum? Bişey daha,reikilimisiniz
  ? Sevgilerimle,Allaha emanet olun 🙂

 7. alev

  cok sevdim… o kadar temiz o kadar net ki anlatimin

 8. Aslı

  İman ve rabbin eli dediysen gene başımıza gelecek var:)) bu taddaki yazıları hep fırtınalardan önce yazıyorsun:)) eline sağlık junocum

 9. Çok güzel. Yüreğine ışığına sağlık. Sevgiler.

 10. hulish

  Canım Junocum , her zaman ki gibi süper yazmışsın , bizi şimdiden uyarıp ,yol gösterdiğin için teşekkürler 🙂

 11. simmya

  Sevgili Juno;
  Ben bir oğlağım.Sevgilim ise yengeç.Açıkladığın ruh halini yaşamaktayım.Yıkıldım.Perişanım.Şu hayatta sevdiğimden kabul edemeyeceğim tek şeyi yengecim bana yaşattı.Yıllaaar önce yaşadığı bir ilişkisine mesaj yollamış face’de.Sadece bu.Ama onu uyarmıştım.Bana bunu yaşatırsa beni kaybedeceğini.Şimdi özürler dilese de o anda eski aşkını merak etmeseydi bunu yapmazdı.
  Lütfen fikirlerinize çok önem veriyorum.Ne yapmalıyım?8 yıllık ilişkimi silmek üzereyim.Lütfen objektif bir bakış açısı…
  Saygılarımla…

 12. Merhaba;
  Gerçekten bir yorum rica etmiştim sizden.
  Tüm yazılarınızı takip ediyorum.Sadece kritik günlerde olduğum için yazdıklarınızı doğru yorumlayamıyorum.Meseleyi çok iyi kavradığınıza da eminim.Sorun şu ki ben kavrayamıyorum.
  Yoksa şu anda yapmış olduğum şeyi inanın yapmazdım.
  Sizden çok rica ediyorum.

 13. Çok çok özür dilerim.
  Yorumumu sildiğinizi sanmıştım.
  Bu zamana kadar İMAN GÜCÜ iLE YAŞADIM.Ama yediğim tokat buna izin vermiyor

  1. ALT TARAFI BİR İLİŞKİ…
   Ne altı ne üstü diyeceksiniz 🙂
   Ama hakikaten alt tarafı bir ilişki!
   Dünya batmıyor…
   Kimse ölmüyor…
   Sadece karşınızdaki kişi TAM SİZİN İSTEDİĞİNİZ GİBİ davranmamış.
   Ve siz gecenin bir vakti yolladığınız mesajları görüp onay vermediğim için neredeyse beni bile çekip vuracaksınız :))))
   TATLIM BİRAZ SAKİN OLUN!
   Kimseyi hamile filan bırakmamış… mesaj atmış çocuk :)))
   Burnundan getirin olsun bitsiiiin
   Size güveniyorum 😉
   Ama azcık BASİRET!

 14. Özür dilerim.Hiç bu kadar hırçın ve saldırgan olmamıştım hayatım boyunca.
  Size güvenimi boşa çıkarmadığınız için çoook teşekkür ederim.
  Sitenizdeki Kuzey Ay düğümü ile başlamıştı ilk tanışmam.
  Yorumlarınız fevkalade.Astrologlara inat..
  İMAN GÜCÜMÜ TEKRAR BULMALIYIIIM…)

  1. Birazdan burçlara göre yorumları yayınlıyorum…
   Sevgiler <3

 15. ebru

  herşey yavaş yavaş yerine oturuyor yani kendimle ilgili bişeyler anlamaya başladım sanki 🙂 bu yazınız da çok açıklayıcı olmuş en iyisi ben bi kere daha okuyayım sindire sindire gerçekten çok iyi geldi 🙂 çok teşekkürler… Rabbim imanımızı arttırsın inşallah.

 16. fatıma

  ALLAH sizden ebediyyen razı olsun bu ne kadar anlamlı ve yararlı bir yazı yürekten teşekkürler… Biz ışıkta kalmaya çalışsak da etrafımızdaki KARANLIK BÜYÜYORSA eğer, bununla baş etmenin en iyi yolu karanlığımızı arttırmak değil, IŞIĞIMIZI YÜKSELTMEK’tir!

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: