12 Şubat 2021, KOVA’daki YENİAY’ın Burçlara Etkisi

Aykut Aydoğdu

12 Şubat 2021, KOVA’daki YENİAY’ın Burçlara Etkisi

Resim: Aykut Aydoğdu

KOÇ veya Yükselen KOÇ: Yepyeni çevrelere girebilirsiniz. Aklınıza yepyeni fikirler gelebilir ya da size ilham veren fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Bazı ani gelişmelerin sizi konumunuz, paranız ya da saygınlığınız konusunda kaygıya düşürmesi de olasıdır.  Ancak bu fırsatları değerlendirmenin size getireceği maliyetlerden çekinebilirsiniz. Gerçekten de biraz temkin ve enine boyuna düşünce sizi maddi kayıplara uğramaktan koruyacaktır. Bir durumun içerdiği ileri dönük tehditleri de dikkate almadan davranmamanız yerinde olur.

BOĞA veya Yükselen BOĞA: Sorumuluklarınız ve yetkileriniz artabilir. Fazla insiyatifli davranmanız gereken bir görev ortaya çıkabilir ya da siz konumunuzun üzerinde bir yetkinlik ve yaratıcılık sergileyerek dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Yepyeni bir iş teklifi almanız ve bu konuda kararsız kalmanız da mümkündür. Daha başarılı ya da yaratıcı olayım derken birilerinin gazabını üzerinize çekmekten, otorite figürleri ile çatışmaktan ya da aşırı sorumluluk yüklenip kendinizi sıkışmış hissetmekten rahatsız olabileceğiniz bir zamandır. Kendinize ne kadar yük taşıyabileceğiniz hakkında dürüst olun.

İKİZLER veya Yükselen İKİZLER: Yaratıcılığınız, ilhamınız tavan yapmış olabilir. Geleceğe dair yepyeni planlar yapmak, ani değişimlere gitmek isteyebilirsiniz. Uzak mesafeli yolculuklar ya da uzak mesafelerle ilgili işler konusunda beklenmedik gelişmeler olabilir. Eğitim alan ya da veren biriyseniz akademik gündeminiz de birden hareketlenebilir. Öte yandan kaygılı olmaya, olumsuz düşünmeye ya da bilinçaltınızda birikmiş tepkiler ve kızgınlıklarla davranmaya yatkın olduğunuz bir dönem… Bu yüzden aniden durgun suları bulandıran tercihler yapmanız ya da olumlu bir konuda karamsar düşünerek akışı bozmanız mümkündür. Kendinizi sabote etmeyin!

YENGEÇ veya Yükselen YENGEÇ: Kaybetme, kaybolma, zarar görme korkularınız tavan yapabilir. Geçmişten gelen borçlar ya da ertelenmiş sorunlar ile uğraşmanız gereken bir süreç olabilir.  Hayatınızın yokuştan aşağı yuvarlanan bir varil gibi alıp başını gittiği hissine kapılabilirsiniz. Ancak bilin ki şimdi göğüslediğiniz olaylar sizde büyük bir değişime, arınmaya neden olacak. Bir dönem zorluklar yaşasanız bile sorunu, sıkıntıyı, verimsizliği büyütmek yerine çözüme dönük davranmaya başlayacaksınız. Sizi korumayan zeminlere ve alışkanlıklara tutunmayı bırakırsanız, hayat size iyi bakar… En önemlisi siz kendinize iyi bakmayı öğrenirsiniz.

ASLAN veya Yükselen ASLAN: Hayat sizi bağlarınız ve kontratlarınız ile sınayacak bu aralar… Bir anlaşma yapacaksanız eksik gedik yanları olmamasına dikkat edin. Geçmişte yapılmış anlaşmalar, girilmiş kontratlar, hukuki süreçler, yeniden önünüze gelebilir ve size kendinizi hayat üzerinde kontrolünüz yokmuş gibi hissettirebilir. Bir evlilik ya da bir uzun ilişki hakkında radikal kararlar almanız gerekebilir. Gücünüzü, konumunuzu, hayattaki duruşunuzu anlamsız bir ilişki ile tehlikeye atmamaya dikkat edin. İktidar mücadelesine veya güç denemesine dönüşen ilişkilerden kaçının. Eski ilişkilerinizdeki sorunlu alanları görüp çözümlemek iin ideal bir zaman olabilir. Ama onları ya d aonlara benzeyen bağları yeniden kurmamaya dikkat edin.

BAŞAK veya Yükselen BAŞAK: İş, güç, vazife bolluğu içinde olduğunuz bir zaman. Geçmişten gelenler ile yeni potansiyeller arasında şıkışmak sizi rahatsız edebilir. Ya da bir sürü olasılık ve bir sürü belirsizlik olduğu, bu da plan yapmanızı engellediği için siz çok gergin olabilirsiniz. Düzen kurmakta zorlanmanız normaldir. Bunu aşırı kaygı haline getirmeyin. Bedeninize iyi davranmanız gereken bir dönemdesiniz. Kendinizi ihmal etmeyin. Geçmişten gelen sağlık sorunlarına yeni çözümler üretmeniz için ideal bir süreçtesiniz.

TERAZİ veya Yükselen TERAZİ: Enerjinizin ve duygularınızın çok dalgalı olduğu bir dönem… Bir yandan yüksek gerilim hattına maruz kalmış gibi hissedebilir, bir yandan da ani düşüşler yaşayabilirsiniz. Ayar yaomayı öğrenmeniz lazım! Çok iyi ya da çok kötü değil, sizin için uygun olan tercihleri yapın. Çok yüksek arzularınız, heyecanlarınız, hevesleriniz ile hayal kırıklığına uğrama korkularınız atbaşı gidebilir. Hayatın sizin için hayırlı olanları süzgecin üzerinde bırakacağına güvenin. İmkansız aşkların peşinde koşturmaya gönlünüz varsa, YAPMAYIN 🙂

AKREP veya Yükselen AKREP: Aidiyetler, güvenlik alanları, aile ilişkileri, ev bark işleri coşmuş durumda… Bir delilik yapıp her şeyi elinizin tersiyle itesiniz de yok değil 🙂 Bu aralar eşiniz, ortağınız ya da işbirliği içinde olduğunuz insanlar sizi gerebilir. Terk edilme/etme, ortada bırakılma, aile veya ev düzeninizi kaybetme, haklarınızın elinizden alınması gibi konularda çok hassas olabilirsiniz. Kontratlarınız, uzlaşma ya da hukuki çözüm gerektiren işleriniz gündem oluşturabilir. Eğer ev alıyorsanız koşulları çok dikkatle inceleyin. Danıştığınız, akıl fikir aldığınız, uzmanlığına başvurduğunuz kişilerden kaynaklanan aksamalar da olabilir. Hukuki işlerinizi özenle takip edin.

YAY veya Yükselen YAY: Çok hareketli bir dönem… Çok fazla insanla konuşmanız, vızır vızır bir trafik içinde olmanız mümkün. Ancak bu trafiğin somut sonuçlar getirmemesi, bazı konuların ucunun hep açı kalması sizi sinirlendirebilir. Ya da etrafınızdaki insan yoğunluğunun boş kalabalık olduğunu ve düzeninizi korumanıza engel olduklarınızı düşünebilirsiniz. BÜYÜTMEYİN! Nefes yollarınız ya da barsaklarınız bu ara sorun yaratabilir. Sağlığınıza dikkat edin ve bazı sorunların stresle tetiklendiğini unutmayın.

OĞLAK veya Yükselen OĞLAK: Maddi açıdan gelenin de gideniin de çok olduğu bir süreç… Kaynaklarınızı kontrol edemiyormuş gibi hissedebilirsiniz. Yersiz harcamalar yapmamaya dikkat edin. Eğer gerekli bir akış içindeyseniz yokluk bilincine girip kaygılanmayın. Eğer tatminsizliğinizi bir şeyler satın alarak gideriyorsanız durun! İş hayatınızda sizi geren ya da şaşırtan yenilikler meydana gelebilir. Yetersiz kalma kaygısına girmek yerine, coşku ve şevk ile önünüze çıkan fırsatları değerlendirin. Olumsuzluk bütün kötülüklerin anasıdır 🙂

KOVA veya Yükselen KOVA: Aslında şans ve fırsatların sizinle olduu bir dönemdesiniz! Sadece sizin içinizde bir garip hüzün ya da bitmeyen bir kaygı var… Geçmişe takılıyor ve gerçekleşmemiş ya da bekleneni vermemiş hayallerinizin ya da kaybettiğiniz bir düzenin yasını tutuyor olabilirsiniz. Bu arada eviniz ya da aile üyelerinizle ilgili konular da sizi kaygılandırabilir. Bazı hastalıklar, tamirat tadilat işleri gündem oluşturabilir. Alım satım kiralama konuları da devreye girebilir. Olumlu göstergelere ve yeni fırsatlara odaklanın. Enerjinizi boşuna aşağı çekmeyin.

BALIK veya Yükselen BALIK: İnatçı bir depresyon hali veya bir tuhaf tatminsizlik yakanızı bırakmıyor… Büyük hayalleriniz veya ertelenmiş hevesleriniz var. Kendinizi yalnız, keyif ve şevkten yoksun, yeterince şımartılmamış hissediyor olabilirsiniz. Eski aşkların anıları ya da eski kırgınlıkların hayaletleri başınıza üşüşebilir. Gerilimli ya da bekleneni vermeyen iletişimler, hoşlanmadığınız insanlarla girilen diyaloglar da sizi  mutsuz edebilir. Enerjinizi verimsiz düşüncelere ve kaygılara harcamayın. 27 Şubat itibariyle faha iyi bir döneme gireceksiniz 🙂

6 Comments

 1. behlul bilgin

  12 Şubat 2021, KOVA’daki DOLUNAY’ın Burçlara Etkisi ???? Dolunay ??? bu merkur çok retrooooo !!! 🙂

 2. kalpten gelen bilgi böyle oluyormuş demekki sağlık huzur neşe diliyorum hep bizimle kal teşekkürler

 3. Aysun

  Sevgili junocum,otizmli cocuklar icin uyelere ozel burc yorumlari yazicagini bildiren yazini okumus biri olarak. Suan bu yazini üye olmadan okuyabiliyorum acaba bir yerde bir yanlislik mi var.cani gonulden takdir ettigim yardim kampanyani kötüye kullanmak istemem.

  1. JUNO

   Çok teşekkür ederim. Sanırım kodlarda bir hata olmuş. Yazılımcıyı bulan okul yöneticileriydi ben sadece hizmet vererek yani yazı yazarak vesile oluyorum. Onları uyarayım. Gönülden sevgiler

 4. Yine harikasın Juno❤

 5. 🙏

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: